What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

120m kabloyla internet yok

Merhaba kardeshlerim Lütfen acil yarim lazım. ben konşumun 4portlu T-Link modeminden öz masaüstü PC-m için 120metre uzunlukta kablo ile internet çektim.ancak internet yok.kabloyu PC-me takdimda manütorumun alt sag panelinde enernet ikonu interneti ariyarak kalir.Ben ne yapa bilirimki enternetim olsun.Konuşmalara göre kablo 100metrden uzak oldugunda internet bağnamıyor diyorlar bu doğru mu? Lütfen yardım edin acil bilmem lazim.
Alıntı

Merhaba,

Arkadaşım kablonun ucunda çakılı olan konnektörler doğru çakılmışmı sinyal geliyormu kontrol ettilermi sinyalde problem yoksa, normal şartlarda 90 metre yi geçtikten sonra problemler olur, (ya kopma yada hiç alğılamaz), bunun için araya bir hub (switch) koyman gerekir, başka türlü çalıştıramazsın,
kolay gelsin.
Alıntı

(04-09-2012, 10:42)x-camplus demiş ki:  Merhaba,

Arkadaşım kablonun ucunda çakılı olan konnektörler doğru çakılmışmı sinyal geliyormu kontrol ettilermi sinyalde problem yoksa, normal şartlarda 90 metre yi geçtikten sonra problemler olur, (ya kopma yada hiç alğılamaz), bunun için araya bir hub (switch) koyman gerekir, başka türlü çalıştıramazsın,
kolay gelsin.

Kardeşim kabloyu usta ayarlamış.Modem benim PC-mi görüyor yani (modemde 1ci porta kabloyu takdığımda 1-ci port gösterir.) kablonun diger başlıgını PC-me takdıgımda Pc-im internet arayır ancak bulamıyor sonda (!) işaresi geliyor
Alıntı

ip adresi alamıyor demek ki.. modeme girin arayüz ayarı lan bölümü DHCP'nin etkin olduğundan emin ol... resmini gönder mümkünse..
Alıntı

Emre kardeshim bakabilirsin

Eklenti Dosyaları Tırnak(lar)

Alıntı

arkadaşında net var mı.. yani onun lan çalışıyor umarım..
starting ip adres olanı 192.168.1.2 yerine 192.168.1.100 yap öyle dene.. kaydet yeniden başlat..

ama kablo çok uzun.. gökdelende mi oturuyorsunuz Big Grin
Alıntı

mesafe en fazla 50 metre olmalı ve kablo cat 6 kullan 50 metrede aktarıcı hub bağla başka şekilde olmaz 120 metre çok uzun bilginize
Alıntı

100 metreden sonra net alamazsın alabilmen için aktarıcı kullanman lazım bilgine
Alıntı

kabloyu ve RJ45 leri kablo test cihazıyla kontrol edin.
yaklaşık 200m bütün cat6 kabloyla internet taşıdık.sorun olmadı.
cat6 ve üstü kablolar uzun mesafede kullanılabilirler.damar kesitleri 0.51 mmdir.
Alıntı

Kardeshlerim dediginiz herbir ishler yapilmishtir. Artik vaz kecdim shu ishden bir cozum bulunmadi. tek sorun mesafenin uzun olmasi kaldi.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi