What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6 megaton gücündeki rus füzesi
#1

2009 yılından bu yana yürütülen şeytan adlı RS-28 Sarmat füzesi popüler adı Satan2 geliştirme çabaları sonucu 220 ton ağırlığında ve 10 tonluk başlık taşıyabilen bir canavar ortaya çıkarılmış. 6 megaton gücünde patlayıcı etkisi bulunan bu ürkütücü füze 6 milyon ton TNT'nin patlama gücüne denk.

RS-28 Sarmat füzesi, SS-18 Satan’ın yerini alması için Rusya sınırları içinden ateşlendiğinde dünyanın her yerini vurabilecek yetenekte geliştiriliyor.

[Resim: p7jUMId.jpg]

20.7 Mach (24 bin 910 km/h) üzerine çıkabilen Kıtalararası Balistik Füze Sistemi, Rus coğrafi konumlama uydusu GLONASS desteğine de sahip ataletsel seyrüsefer sistemleri ile donatılmış ve 10 metre hassasiyetle hedefine ulaşabiliyor. Bu gerçekten doğruysa 10m hassasiyet gerçekten çok iyi bir kabiliyet.

Kıyaslamak açısından Çar Bombası, gelmiş geçmiş patlatılan en büyük hidrojen bombasıdır. Aynı zamanda patlatılan tüm bombalar arasında en büyüğüdür. 100 megaton gücünde tasarlanan Çar Bombası, atan uçağın kaçamayacağı endişesiyle 50 megatona düşürülmüş ve öyle denenmiştir.

[Resim: azQNWd.jpg]

50 megaton gücü aynı zamanda Hiroshima ve Nagasaki’ye atılan ve insanlık suçu olarak nitelendirilen atom bombalarının toplam gücünün 1500 katı gücü demek oluyor. Verdiği zarar sebebiyle koskoca 2. Dünya Savaşı’nın sona ermesine sebep olan atom bombalarının, toplam gücünün 1500 katı.

Füze sistemi Rusya’nın Mart ayında açıkladığı 6 stratejik silah listesinde ilk sırada yer alıyor.

Aşağıda yer alan videoda Sarmat 2’nin ilk fırlatma testinden görüntüleri izleyebilirsiniz. Platformdan başarıyla ayrılan füzenin hedefe ulaşma, uçuş bilgileri ise gizliliğini koruyor.

Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi