What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4.75 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akaryakıtta büyük indirim 8 kuruş

[Resim: ngok9h.jpg]

EPDK, akaryakıt şirketlerinin fiyatları Petrol Piyasası Kanunu 'na uygun hale getirilmesi için tanıdığı süre 20 Haziran'da doldu. Akaryakıt şirketleri büyük bir indirime gitti. Sadece 8 kuruş.

Bu türk milletine vallahi yazık billahi yazık. Sad

Bu ülkenin bakanı yok mu? Bu petrol şirketleri nasıl böyle istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bakanların nasıl geçinirim derdi yok tabii!

Bakan bile sıradan bi vatandaş gibi konuşuyor. Sen bakansın sen kararları alacaksın boşuna mı bakan oldun! Kararı şirketlerin insiyatifine bırakırsan olacağı bu adam halkı mı düşünür kendi çıkarını mı?

BENZİN

[Resim: 2vxj3h5.jpg]

MOTORİN

[Resim: egcpds.jpg]

KIRSAL MOTORİN

[Resim: 5v7sww.jpg]

bu gün iner 8 kuruş yaparlar milletle dalga
yarın çıkar 80 kuruş geçerler milletle da...ak

genede haklıdırlar çünkü suç onlarda değil onlara uşaklık edenlerde acaba kim onlara çalışanlar?

Petrolün varil fiyatı 140 küsür dolarken benzin 3,4 liraydı. Petrolün fiyatı 47 dolara kadar düştü Türkiyede benzin hala 3,1-3 lira düzeyindeydi, tepki oldu 2,75'e düştü. Şimdi petrolün varil fiyatı 67 dolar benzinin fiaytı 3.3 tl. Halktan yana olduğunu söyleyen hükümette seyrediyor.

one minuteSmileSmileSmile

Arkadaşlar bana gelen bi mail i sizlerle paylaşmak istedim.. mantıklı geldi bana..

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
BU MÜMKÜN !
Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!

Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı.
Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı. Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ ! diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,25 YTL/Litre
BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlarmısınız, fiyatları 2 YTL'ye çıkartırken dün yada petrol rezervlerin tükenmeye başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR! BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratabiliriz:

ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!!

Önerimiz:
Sene sonuna kadar aşağıdaki iki petrol şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:
TOTAL VE SHELL

Bi Düşünün!
En büyük iki petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir. Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca TOTAL ve SHELL müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!

Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum. Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....

Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..

Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
300 MİLYON kişi olabiliriz

EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......

Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL ve SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ

Redfire1982;
Dostum sadece Total ve Shall'e uygulansa bu sefer Aydın Doğanın Petrol Ofisini zengin edecez. Total ile Shell krize girdi diyelim bu sefer piyasa daha az sayıda şirket kalacak ve daha çok kazık yiyeceğiz. Yani bu yarasa yarasa A.Doğan'ın işine yarar.

Biz sadece petrol şirketlerinden kazık yemiyoruz ki; siyasetçilerden, bankalardan... veya şöyle diyelim gücü yeten herkes bizi kazıklıyor ama bu halk maalesef bir tepki göstermiyor. Lafa gelincede vatan millet sakarya... Bizi kazıklayanların yaptıkları yanına kar kalıyor her zaman. Hatta dindar diye bilmemneci diye halk içerisinden savunanlar bile çıkıyor. Bu durumu engellemek için hakkını armasını bilen, bilinçli bir halka ihtiyacımız var. Bu halk isyan edecek olsa dolaylı vergilere isyan eder. Düşünsene zenginle fakir ayni vergiyi veriyor bu ülkede Smile. Ama kimse bundan rahatsız değil.

Bence bunun tek çaresi düzenli ve belli periyotlarla geniş kalabalıklar toplayarak protesto etmek ama bunun içinde hakkını aramasını bilen millet gerekli. O da bizde yok. Ayrıca bu hususta neler yapabiliriz tartışırsak belki güzel birşeyler çıkar bizden. İnternetten bir web sitesi kurulup toplu hareket edilebilir mesela ilk aşamada... Daha sonra halk olarak sokaklara dökülür siyasal partilerden bağımsız bir şekilde sırası ile, petrol, vergiler, eğitim vs... toplumu gerçek gündemine çekebiliriz. Ama tabi gündem oluşturabilmek içinde ciddi bir kalabalık oluşturman lazım. Ondan sonra medya desteği gerekli. Aydın Dağan'ın kanalları petrole protestoyu veya dolaylı vergilerin protestosunu yayınlamaz mesela....

(23-06-2009, 16:13)arsenic demiş ki:  Redfire1982;
Dostum sadece Total ve Shall'e uygulansa bu sefer Aydın Doğanın Petrol Ofisini zengin edecez. Total ile Shell krize girdi diyelim bu sefer piyasa daha az sayıda şirket kalacak ve daha çok kazık yiyeceğiz. Yani bu yarasa yarasa A.Doğan'ın işine yarar.

Total ile Shell krize girince zaten fiyatlar otomatik aşağıya çekilecek maksat o zaten.. yoksa A.Doğan kimin umurunda o zaten her yoldan tutturmuş bi yol gidiyo.. Big Grin

(23-06-2009, 22:10)redfire1982 demiş ki:  
(23-06-2009, 16:13)arsenic demiş ki:  Redfire1982;

Total ile Shell krize girince zaten fiyatlar otomatik aşağıya çekilecek maksat o zaten.. yoksa A.Doğan kimin umurunda o zaten her yoldan tutturmuş bi yol gidiyo.. Big Grin

Tamam da total ile shall pazar kaybederse tekel daha çok büyür bunu demek istiyorum. Ayrıca işin içinde vergilerde var.

(24-06-2009, 0:23)arsenic demiş ki:  Tamam da total ile shall pazar kaybederse tekel daha çok büyür bunu demek istiyorum. Ayrıca işin içinde vergilerde var.

anlaşılan bu yöntem senin kafana yatmamış dostum.. şimdi ben sana ne diyeyim.. tamam vergiler var da bizde benzin 1TL olsun demiyoruz ki ama 2TL olsa fena olmaz diyoruz sadece Big Grin

(24-06-2009, 12:31)redfire1982 demiş ki:  
(24-06-2009, 0:23)arsenic demiş ki:  Tamam da total ile shall pazar kaybederse tekel daha çok büyür bunu demek istiyorum. Ayrıca işin içinde vergilerde var.

anlaşılan bu yöntem senin kafana yatmamış dostum.. şimdi ben sana ne diyeyim.. tamam vergiler var da bizde benzin 1TL olsun demiyoruz ki ama 2TL olsa fena olmaz diyoruz sadece Big Grin

Hak veriyorum tabiki ucuzlamalı ve hepimiz ucuzlamasını istiyoruz. Ama bu yönetmin faydalı olacağına inanmıyorum. Pekde ümidim yok bu petrol hususunda. Benzin almyalalım desek o da olmaz. Bence en iyi yöntem sokaklara dökülmek, demokratik bir şekilde protesto etmektir. Bu da çok zor bu halkla. Tartışalımki en azından belki farklı bir fikir çıkar diye düşündüm. Ama ikimizden başka yazan yok. Sad
Konu Kilitli