What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 4.1 Sürümü Jelly Bean!
#1

Android 4.1 ile daha iyi performans.. Şirketin açıkladığına göre yeni sürüm pek çok yenilik ve performans iyileştirmesini beraberinde getiriyor. Bu yeniliklerin tümünü "Project butter" adı altında toplayan Google, Jelly Bean'de dikey senkronizasyonu saniyede 60 kareye çıkarmış Bu da uygulamaların açılış animasyonlarının kesintisiz olmasını sağlıyor. Grafik kalitesini artırmak için yeni geliştirilen üçlü buffering kullanılıyor. Bu işlevin özellikle gelişmiş akıllı telefonlarda yoğun bir şekilde kullanılması bekleniyor. Henüz detayları açıklanmayan bir başka teknoloji sayesinde de işletim sisteminin dokunmatik ekran kullanımınızı önceden tahmin etmesi mümkün hale geliyor. "CPU input boost" özelliği sayesinde de telefonlar, uzun süre boşta kaldıktan sonra ele alındığında takılmadan çalışmaya başlıyor.
[Resim: uvHDx.jpg]

Bir çok kullanıcı henüz Jelly Bean ile tanışmadı ancak Jelly Bean ile gelen yenilikler ve önemli gelişmeler mevcut. Güvenlik araştırmaları en güvenli Android sürümünün Jelly Bean olduğunu açıkladı. Daha önce Ice Cream Sandwich ile karşımıza çıkan ASLR (Address Space Layout Randomization) koruma düzeni Jelly Bean ile zararlı yazılımlara karşı daha dayanıklı bir hal aldı.
[Resim: iBldR.jpg]

ASLR, önemli bilgilerin bulunduğu alanı korumaya yardımcı bir tekniktir. Bir müze soyguncusunu düşünün çalmak istediği tabloyu gözüne kestiriyor ancak amacına ulaşmak istediğinde tablonun yerinde olmadığını ve yer değiştirdiğini görüyor. ASLR özetle sistemde bulunan önemli bilgileri saldırı esnasında rastgele yerleştirir ve sürekli yer değişimi yapar. Bunun sonucunda kötü amaçlı yazılımlar amacına ulaşamaz ya da ulaşmakta fazlasıyla zorlanır.
ASLR ilk olarak Ice Cream Sandwich’te karşımıza çıktı. Fakat yeterli olmayan güvenlik seviyesi büyük saldırılarda görevini tam olarak yapamıyordu. Jelly Bean’de ise güvenlik seviyesi fazlasıyla arttırıldı ve saldırılara karşı daha dayanıklı bir kalkan oluşturuldu.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi