What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Askerlik işlemleri artık internetten
#1

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarınca yürütülen faaliyetlerin modern bir bilgi sistem otomasyonu ile yerine getirilmesini sağlamak amacıyla hizmete sokulan MSB Bilgi Sistemi aracılığıyla, yarından itibaren seferberlik ve asker alma konularında e-devlet hizmetlerinin sunulmasına başlanacağı'' kaydedildi.

İşlemlerin www.turkiye.gov.tr adresindeki Milli Savunma Bakanlığı bölümünden yapılabileceği belirtilen açıklamada, uygulamanın kurumlara ve vatandaşlara seferberlik işlemlerinde kolaylık sağlayacağını bildirdi.

Yedeklik yoklamalarını askerlik şubelerine gitmeden ve cezalı duruma düşmeden evleri ya da iş yerlerindeki bilgisayarlardan internet üzerinden ya da mobil imzalı olarak cep telefonlarından e-Devlet Kapısını kullanarak yapabilecekler. Sefer görev emirlerinin veya tatbikat görevlendirmesinin olup olmadığını, kendilerine veya firmalarına ait araç ve iş makinelerinde sefer görev emri olup olmadığını bulundukları yerden elektronik ortamda sorgulamak suretiyle öğrenebilecekler.

Yerli ve yabancı askerlik şubesi ayrımı ortadan kaldırılacak.

Askerlik Durum Belgesi alma dahil tüm askerlik işlemleri çok daha kısa sürede ve her yerden yapılabilecek.

Sadece son yoklama ve askere sevkleri sırasında askerlik şubesine gitmek zorunlu olacak.

Üniversite öğrencilerinin erteleme işlemleri için askerlik şubelerine öğrenci belgesi göndermesi işlemi de son buluyor. Öğrenci iken zaten okuduğunuz üniversitenin öğrenci işleri gönderiyordu.

[Resim: rOmqQ.jpg]

Yükümlü vatandaşlar elektronik ortamda gitmek istedikleri celp dönemi tercihini yapabilme imkanı doğuyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın askerlik erteleme işlemleri ve dövizle askerlik başvuruları Dışişleri Bakanlığı üzerinden elektronik ortamda topluca alınabilecek.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız kişisel diğer başvurularını internet üzerinden e-posta ile yapabilecek, başvuru sonuçları aynı yöntemle kendilerine iletilebilecek.
#2

Güzel haber. Bu işlemleri internetten bahse konu adresten yapabilmek için ilk olarak ikamet ettiğiniz yerdeki PTT ye gidip şifre almanız gerekiyor. Lütfen dikkat ...
#3

askerlik de internetten yapılsa ya...
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi