What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Avermedia 0706R kartı ve dvb playerlar

Avermedia 0706R tv kartına sahibim ve Windows 7 64 bit kullanıyorum.
ProgDVB, DvbViewer ve DVBDream yükledim fakat devamlı sorunlar çıkıyor, hiçbirinden verim alamıyorum.

DVBDream'de ne yaparsam yapayım başta "DVB donanımı başlatılamadı! Hata kodu:14" yazıyor. Aygıt yöneticisinde kartımın driverı gözüküyor ve güncel sürümüdür. Birkaç kez silip yüklememe rağmen aynı sorun devam ediyor. Dolayısıyla bu programı test edemedim henüz.

ProgDVB'de pc ye yüklediğim codecleri göremedim ve dolayısıyla test etme şansım olmadı.

DVBViewer pro 4.5'i kullanıyorum şu an, tv kartımı görüyor uyduları taratmakta da bir sıkıntı yaşamadım fakat onda da codec sorunu yaşıyorum. Tüm gün nette adam akıllı ve güncel codec aramakla geçirdim ama adam akıllı bi sonuca varamadım daha. Cyberlink video decoder(PDVD7 , PDVD9, PDVD10) denedim, nvidia pure, microsoft dtv-dvd video decoder gibi çeşitli codecleri denedim, doğrusu aralarında pek bir fark göremedim. Tek bir fark dışında !
Mesela kimi codecle yayın çok akıcı, alt yazılar falan çok net okunuyor ama baktığımda sanki yayın hızlı çekimde ilerliyor gibi. Fraps ile baktığımda sol üstte 50 fps değerini gördüm. Cyberlink7 gibi codeclerde ise yayın normal tv deki gibi fakat görüntü kalitesi daha düşük,alt yazılar daha boğuk boğuk ve kanal logolarının kenarları hafiften kare kare gibi. Aynı programla baktığımda bunlarda 25 fps değerini görüyorum.
Şu ikisinin ortası birşey bulamadım. Niye böyle oluyor anlamadım, bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?
Alıntı

kartın bda aygıtı olarak tanıtılmışsa tüm dvb playerların görmesi lazım. cyberlink işini görür hepsini denemenin gereği yok. kartın modelini tam olarak yazarsan daha fazla bilgi verebilirim.
Alıntı

Bu ürüne sahibim.
Aygıt yöneticisinde de gözüküyor.
[Resim: 28r2udw.png]

[Resim: 978dih.png]

Fakat DVBDream'de aşağıdaki hata oluyor.Huh
[Resim: n63y2u.png]

Bu program için yapacak birşey yok galiba ama diğer 2 programı adam akıllı kullanabilsem yeter. ProgDVB'nin 64 bit son sürümünü trial olarak kullanıyorum ama DVBViewer kadar kanal bulmuyor malesef ve yüklediğim codecleri gösteremiyorum programa. Sad
DVBViewer'da ise baştaki mesajda yazdığım gibi sorun var.Sad
Alıntı

dvbdream versiyonu ne? bir de bu bda aygıtını dene bakalım http://skystar-2.com/server.php?filename...LL_108.zip
Alıntı

DVBDream 1.5f kullanıyorum, dediğiniz bda aygıtını attım, farklı bir aygıt olarak görmeye başladı şimdi, biraz önceki hatayı vermiyor. Fakat şimdide kanal tarattığımda birşey bulmuyor.
Alıntı

attığın bda aygıtı penceresinin görüntüsünü yollarmısın.
Alıntı

Onu oraya atınca ne alakaysa DVBViewer da açılmamaya başladı, o yüzden sildim o dosyayı. DVBDream 1.5g çıkmış onu deniyim bir fark var mı diye dedim fakat aynı hata devam edince onu da sildim. DVB Viewer ile idare ediyorum şimdi, yeterince kanal bulursa ProgDVB'de kullanırım. Bir şekilde idare edeceğim. Artık plugin falan olaylarına dalıp şifre çözme olaylarına bakmam lazım.
Alıntı

kanal bulamama eski transponder listesinden olur.. bilgine.
Alıntı

Dikkate alacağım teşekkür ederim. Wink

DVBViewer'daki codec sorunumu ise aşağıdaki resim ile ifade etmek istiyorum.

[Resim: t7hiz5.png]

[Resim: n2gar8.png]

En büyük farkı altyazılara bakarsanız anlayabilirsiniz. Alttaki görüntü daha iyi fakat onu izleyince sanki daha yüksek fps de izliyormuşum gibi oluyor. Mesela sizde kayıt etmeden tv izlerken ntvsporda falan altyazılar aşağıdaki gibi net mi yoksa yukarıdaki gibi bulanık mı oluyor?

Alıntı

olması gereken alttaki dir.. 26-29fps arasıdır..
Alıntı