What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AVI filmlerinize altyazıları gömün

Hepimizin en büyük problemi altyazılı film ve dizileri divx destekli dvd oynatıcımız ile izlerken altyazılarının Türkçe karakter sorunları çıkarması veya okunamayacak kadar küçük olmasıdır.

[Resim: 3ip4h.jpg]

Bunun bir çözümü var uzun bir süredir kullanıyorum ve paylaşmak istedim. Bu işlemi kullanabilmeniz için divx destekli bir oynatıcınızın olması şart.

Öncelikle AVIAddXSubs adlı aracı indirelim.
http://forum.skystar-2.com/attachment.php?aid=7730

AVIAddXSubs.exe dosyasını tıklayarak programı açalım.

[Resim: HCiqW.jpg]

İlk ekranda film ve altyazının bulunduğu klasör ve yeni dosyanın nereye kaydedileceğini seçiyorsunuz. Film ve altyazı aynı isimlerde olmalı. yani film(a).avi altyazısı film(a).srt gibi.. Bize iki adet altyazı lazım bunun için altyazının kopyasını oluşturuyoruz ve sonuna -2 ekliyoruz. Yani film(a).srt ve film(a)-2.srt şeklinde.

Configuration 1 Sekmesi
[Resim: oypBj.jpg]

Program 8 altyazıya kadar destekliyor. (Sub1 --> Sub8) Her sekme için farklı farklı ayar belirleme imkanınız var. Ayarları resimdeki gibi yapınız. Burada önemli olan türkçe karakter seçimi ve altyazı konumu Subtitle position Center At (Cp) yatay konum.. Vertical Position da altyazının ekrandaki dikey konumu. Uzun testler sonucu size verdiğim değerler mükemmel konumdadır. Bu değerler yanlış olursa altyazı ya hiç gözükmez ya da ortada bir yerde olur.

[Resim: FXvSv.jpg]

Sub2 sekmesine geliyoruz. Vertical position değerini 458 yapıyoruz. Yani filme farklı dikey pozisyonları olan aynı altyazıyı eklemiş olacağız. Bu sayede filmin çözünürlüğü ne olursa olsun altyazı sorunsuzca ekranda gözükecek bunun için kumandadan subtitle butonuna basmanız yeterli.

Configuration 2 Sekmesi
[Resim: q5I1Z.jpg]

Bu ayarlarıda resimdeki gibi yapınız.

Sonra tekrar Create XSUB or Idx/Sub sekmesine gelip Start'a basıyorsunuz.

[Resim: qxiK9.jpg]

Ekleme işlemi başladı.. 20-30sn içerisinde işlem tamamlanacak ve Tv'de izlemeniz için hazır hale gelecektir. PC'de eklediğiniz altyazıyı görmek için Media Player Classic BE kullanabilirsiniz.

Eklenti Dosyaları
.zip AVIAddXSub_9.12.zip Boyut: 913.34 KB  İndirilme: 11
Alıntı

Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Mpeg 4 formatında olmuyor sanırım...
Alıntı

(20-12-2011, 16:49)metr0 demiş ki:  Mpeg 4 formatında olmuyor sanırım...

XSUB sadece AVI formatı için diğer formatlar için Idx/sub formatı her türlü dosya ile mpeg 4, mkv için uyumludur.
Alıntı

emre start yapdıkdan sonra kaydettiğimiz yere avi dosyası oluşuyor ,pcde açınca açınca alt yazıyı göstermiyor .
dvd playerlar zaten alt yazı ile filmin adını aynı yapınca alt yazıyı görüyor.
sanırım bazı model dvdplayerlar için . ben sandım direk alt yazıyı filme gömüyor artık alt yazıya ihtiyac olmadan
Alıntı

(20-12-2011, 17:05)wolfman1903 demiş ki:  emre start yapdıkdan sonra kaydettiğimiz yere avi dosyası oluşuyor ,pcde açınca açınca alt yazıyı göstermiyor .
dvd playerlar zaten alt yazı ile filmin adını aynı yapınca alt yazıyı görüyor.
sanırım bazı model dvdplayerlar için . ben sandım direk alt yazıyı filme gömüyor artık alt yazıya ihtiyac olmadan

gömüyor pc de görebilmen için divx player kullanman lazım. yanlış konum yaptıysan ondanda gözükmez,
Alıntı

Güzel bir çalışma olmuş,bilgi için sağolun.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi