What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bazı frekanslardan sinyal alamıyorum
Question 

Tüm foruma selamlar öncelikle. Ben 2 buçuk senedir SkyStar-2 Uydu kartını kullanmaktayım. Şu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmamıştım. Fakat yaklaşık 2, 3 aydır kartımla ilgili sorunlar yaşamaktayım. Sorunumu internet ortamında her yönden araştırma yaparak aramaya çalıştım.Fakat hiç bir site benim sorunuma çare olmadı. Şimdi....
Evimdeki uydu kurulumu şudur: Bizim evde 3 Recevier, birde benim SkyStar-2 kartım var. Balkonda 2 adet çanağımız.Biri Turksat'a, diğeri Hotbird'e bakıyor.Turksat uydusundan 4 çıkış, Hotbird'den ise 2 çıkış var. Yani benim kartımda 2 uydu var.Birde salondaki Receiver'ımızda 2 uydu var.Diğer Recevier'lar sadece Turksat'ı alıyor. Bu ayarlar 2.5 yıldır standarttı.Hiç bir sorun çıkmamıştı. Bilgisayarımda ProgDVB ve DVBDream var.Genellikle onlardan TV izliyordum. Programlarda Diseqc ayarları hep sabitti
Port 1= TURKSAT (Lof-1=9750000, Lof-sw=11700000, Lof-2=10600000), Port 2= Hotbird (Lof-1=9750000, Lof-sw=11700000, Lof-2=10600000)

Şimdi sorunuma geçeyim:

Sorunum şu: Eskiden Turksat ve Hotbird üzerinden tüm frekanstaki kanalları izleyebiliyordum.Şimdilerde her iki uyduda da izleyemediğim Transponder'lar mevcut. Bu genellikle Polarizasyona göre değişiyor.

Örneğin:

Turksat Uydusunda:

12525 V 30000
12615 V 4800
12679 V 8888
12130 V 27500
11957 V 2960
11804 V 24444
11729 V 15555
12729 V 30000
11919 V 24444
12653 V 4444

Bu gibi kanallardan sinyal alamıyorum. V polarizasyonunda sorun var desem 10970 V 30000 parametreli frekanstan da sinyal alamazdım.

Hotbird Uydusunda:

12130 H 27500 (m2'lerin olduğu frekans)
12692 H 27500 (Luxe TV'nin bulundugu frekans)
12245 H 27500 (Mezzo'nun bulundugu frekans)
11766 V 27500 (Rai'lerin bulundugu frekans)
12207 H 27500 (Fashion TV'nin bulundugu frekans)

Bu gibi kanallardan da aynı şekilde sinyal alamıyorum. SkyStar-2'ye gelen kabloda da sorun yok (Recevier'la denedim).

Benim sorunum nedir arkadaşlar?Herkesten rica ediyorum, bilen anlayan biri varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum..
Alıntı

Dediğin frekanslar Receiverda çekiyor mu?
Alıntı

(16-06-2009, 2:48)VEFASIZ ALEM demiş ki:  Dediğin frekanslar Receiverda çekiyor mu?

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Vermiş oldugum frekanslardan recevierlarda sorunsuz sinyal alınıyor.Sadece benim SkyStar-2'de sinyal sorunu var.Örneğin GENC TV'nin bulunduğu frekans :
[Resim: technisat.jpg]
Alıntı

Eskiden izlediğine göre eskiye göre değişen tek şey Türksat 3a olduğunu göre sorun buradan kaynaklanıyor olabilir bu işin kestirme cevabı.

Bazı uydu alıcılarında da aynı sorun var. Bu tip sorunlar %90 ihtimalle kablo ile bağlantılı.

Şimdi uydu kablosunun receivere gelene kadar takip ettiği yolda telsiz telefon wifi adsl modem varsa bunları kapatıp denemeler yap. Kablon RG-6 mı kontrol et.

LNb frekansını 10750 yaparak tekrar dene.
Alıntı

(16-06-2009, 17:36)emre demiş ki:  Eskiden izlediğine göre eskiye göre değişen tek şey Türksat 3a olduğunu göre sorun buradan kaynaklanıyor olabilir bu işin kestirme cevabı.

Bazı uydu alıcılarında da aynı sorun var. Bu tip sorunlar %90 ihtimalle kablo ile bağlantılı.

Şimdi uydu kablosunun receivere gelene kadar takip ettiği yolda telsiz telefon wifi adsl modem varsa bunları kapatıp denemeler yap. Kablon RG-6 mı kontrol et.

LNb frekansını 10750 yaparak tekrar dene.

İlginiz için teşekkür ederim. Durum şöyle Turksat'ın 3A'ya geçişinden sonra bir problem olmadı.Yani 27 Ekim'den, 2009'un Şubat ayına kadar falan sorunsuzdu herşey. Son bir kaç ay bu sorun meydana geldi.Hem Turksat'la alakalı bir durum olsaydı Hotbird uydusundan sorun almamam gerekmiyor muydu? LNB-SW ayarlarında şöyle bir oynama yaptım. Bir kaç frekans bu şekilde izleniyor:

LNB-SW 11700'ken sinyal alamıyorum..
[Resim: 92249323.jpg]
[Resim: 74304199.jpg]

LNB-Sw 12000 yaptığımda sinyal geliyor.Ama birkaç frekanstan.Ayarı bu şekilde yapıp yine de sinyal alamadığım Transp.'lar var.Genc tv ve Tatlıses TV'nin yer aldıgı Transp. gibi Sad
[Resim: 52877982.jpg]
[Resim: 79012149.jpg]
Alıntı

kablonun uçları zamanla oksitleniyor bundanda olabilir eğer fazlalığı varsa dışardaki kısımdan 1 metre kadar kesin kesmeden önce sinyal aldığınız frekansa bakın sinyal ne kadar sonra bakın bakalım fark etmişmi mutlaka fark edicektir
Alıntı

(16-06-2009, 18:57)pamukkale demiş ki:  kablonun uçları zamanla oksitleniyor bundanda olabilir eğer fazlalığı varsa dışardaki kısımdan 1 metre kadar kesin kesmeden önce sinyal aldığınız frekansa bakın sinyal ne kadar sonra bakın bakalım fark etmişmi mutlaka fark edicektir

Kabloda sorun olsaydı denediğim Recevier'larda da o frekanslar açılmazdı. Acaba benim SkyStar-2 kartım mı bozuldu? Böyle bir ihtimal söz konusu olabilir mi? Sad
Alıntı

bozulma ihtimali var hatta kartın üzerinde bobin sarılı bi kısım var orayı yeniden sarıyorlar bu frekans almama durumunda çok örnek var bunla ilgili forumları takip tecrübelerime dayanarak .ancak ss2 biraz daha hassas bu konuda dilersen direk disecsiz dene kablo önemlidir benim önceki kabloda aynı olmuştu yüsek frekansdakileri zor alıyordum 12000li mesela trt6 atv avrupa cine5 kabloyu değiştirdim sinyal yükseldi benim o zaman aklıma gelmedi kablonun uçlarından budamak ancak yararı olur mutlaka tamire vermeden önce her yolu denemen gerek tamir en son.
Alıntı

(16-06-2009, 20:44)pamukkale demiş ki:  bozulma ihtimali var hatta kartın üzerinde bobin sarılı bi kısım var orayı yeniden sarıyorlar bu frekans almama durumunda çok örnek var bunla ilgili forumları takip tecrübelerime dayanarak .ancak ss2 biraz daha hassas bu konuda dilersen direk disecsiz dene kablo önemlidir benim önceki kabloda aynı olmuştu yüsek frekansdakileri zor alıyordum 12000li mesela trt6 atv avrupa cine5 kabloyu değiştirdim sinyal yükseldi benim o zaman aklıma gelmedi kablonun uçlarından budamak ancak yararı olur mutlaka tamire vermeden önce her yolu denemen gerek tamir en son.

Anlıyorum ama dediğim gibi kabloda sorun olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Çünkü kabloyu Recevier ile denedim bende açılmayan kanalların hepsi sorunsuz açıldı. Birde son bu durum olmadan önce format atmıştım pc'ye.Daha önce hiç Service Pack 3 kullanmamıştım. Yeni kurduğum XP'de SP3 yüklü.Acaba onunla bir ilişkisi olabilir mi diye düşünmüyorda değilim HuhHuhHuh
Alıntı

Ayni problem bende de var, skytürk ü çekmiyor bende mesela... ama reciever da çekiyor. ilkten reciever da da çekmiyordu anteni tekrar ayarladık oldu. şimdi sadece skystar 2 de çekmiyor. antenden fazla anlamam ama internetten öğrendiğime göre türksat 3/a ya biraz daha ince ayar yapmak gerekiyor. örneğin bazı kanallar hem reciever da hem ss2 de gece veya gündüz olması bile farkediyor. business channel, akilli tv gece saat 11 den sonra takılmaya başlıyor, sonra sabaha doğru düzeliyor Smile. önceden böyle bir sorunum yoktu.
Alıntı