What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

bilgisayara 5+1 ses sistemi bağlanması

selam arkadaşlar birkaç hafta önce bir yakınımdan 5+1 sistem aldım. bilgisayara bağladım ama ses 2+1 olarak geliyor.acaba bunu nasıl ayarlarım. biostan falan ayar yapmam gerekiyormu .
not: kırmızı beyaz girişlerin yerlerini değiştiyorum bu sefer farklı hoparlörlerden ses geliyor
anakartımın sitesi bu
http://www.gigabyte.com.tr/products/page...s2l/specs/
bunlarda ses sisteminin ve bağlantılarının resmi
[Resim: CkL86l0.jpg]
[Resim: DRv47kN.jpg]
[Resim: oCyLgx8.jpg]

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

sarı beyaz siyah uçlar nereden bilmiyorum. ama benim bildiğim pc arkasında bir yeşil birde siyah çıkar siyah sw subwoofer inputuna girecek. yeşil için resimlere göre bir şey çıkaramıyorum. 2 kanal ses aldıysan denetim masasından realtek onboard ses kartı için driverla gelen program vardır janjanlı ona girip ses sistemi seçimini yapabilirsin.
o sistem daha pc için değil ev sinema sistemleri için gibi geldi bana.
Alıntı

demek istediğinden pek birşey anlamadım ama bilgisayar kasasında 3 tane çıkış var mavi yeşil kırmızı
sistemin içinden kırmızı beyaz ve siyap uçlu kablo çıktı
sesi onboard olarak alıyorum
ayarlar bölümü ekran görüntüsü şu şekilde
[Resim: RL9M1MZ.png]

acaba ayrı bir ses kartımı alsam onboardda çalışmıyormu 5+1 oysaki sitesinde destekliyor diyordu ama

Alıntı

Merhabalar,

PC den 5+1 ses alman için sub AC-3 başlıklı ve küme içerisinde 6 tane toz giriş olan soketlerin hepsinin pc ye bağlanması gerekir.

Eğer sende bir tane kablo var ise, onunla yapman mümkün değil yapsan bile ses 5+1 olmaz diğer kanallardanda aynı ses gelir.

Tam olarak 5+1 ses alman için resmini paylaştığın programda arka panel isimli kümedeki tüm çıkışlar aktif olmalı, yani hepsine kablo takılıp hoparlör girişine bağlanmalı.

Daha sonra programa gelip, en üstteki çıkış tıklatıp "Orta/Subwoofer Çıkışı", ortadaki çıkış "Ön Hopaörler Çıkışı" son olarak en allttaki çıkış ise, "Arka Hoparlör Çıkışı" olarak ayarlanmalıdır.

Tabii bu konfigürasyonla tüm çıkışları kullandığın için mic felan bağlayamayacaksın.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Aynı zamanda hat girişini de kullanamayacak. Normalde PC' de hat girişi, varsayılan ayarlarda mavi jak üzerinden verilir. PC' ye ses aktarmak için kullanılır. Sana lazım olan, bir ucu 3.5mm steryo erkek jak, diğer iki ucu kırmızı, beyaz olan tos fişli kablo.

Zaten elinde bir tane var, aynı kablodan 2 tane daha alacaksın. @elektro_fb arkadaşın dediği gibi ses kartının programı üzerinden arka panel ayarlarını yapacaksın. İş bununla da bitmiyor, 5.1 ses sistemi hoparlörlerini, oda içerisinde köşeden, köşeye doğru konumlandırmazsan 5.1 kullanmanın bir esprisi kalmıyor.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

evet öyleymiş bende dün 3 tane daha aynı kablodan aldım ve denedim şuan sorun yok gibi
alttaki resimdeki gibi gözüküyor şuan
[Resim: pk6VNkr.png]

Alıntı