What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilgisayardan KabloTV seyretmek

Bilgisayardan Kablo TV seyretmek için USB'den bağlanan bir TV kart aldım, ilerde DVB-T2 kanallarını da aynı kart ile seyretmeyi düşünüyorum. Kartla beraber gelen uygulamalar ile KabloTV'nin analog yayınlarını alabiliyorum ancak dijital yayınları şifreli geliyor. Bir tane Smargo smart kart okuyucusu aldım, bununla KabloTV'nin kartını okutup dijital yayınları da izleyebilirim zannettim ama olmadı. ProgDVB ve SmartDVB TV kartımı tanıyor gelen yayınları görüyor ancak şifresini çözemiyor, Cnxcam pluginin yüklemeye ve smart kart reader'ı tanıtmaya çalıştım ama olmadı, sizin bir fikriniz var mı, ben nasıl KabloTV yayınlarını yasal smart kartımla bilgisayarımdan izleyebilirim?
Alıntı

(30-08-2018, 23:32)MEO1 demiş ki:  Bilgisayardan Kablo TV seyretmek için USB'den bağlanan bir TV kart aldım, ilerde DVB-T2 kanallarını da aynı kart ile seyretmeyi düşünüyorum. Kartla beraber gelen uygulamalar ile KabloTV'nin analog yayınlarını alabiliyorum ancak dijital yayınları şifreli geliyor. Bir tane Smargo smart kart okuyucusu aldım, bununla KabloTV'nin kartını okutup dijital yayınları da izleyebilirim zannettim ama olmadı. ProgDVB ve SmartDVB TV kartımı tanıyor gelen yayınları görüyor ancak şifresini çözemiyor, Cnxcam pluginin yüklemeye ve smart kart reader'ı tanıtmaya çalıştım ama olmadı, sizin bir fikriniz var mı, ben nasıl KabloTV yayınlarını yasal smart kartımla bilgisayarımdan izleyebilirim?

Dijital kablo tv yayınlarını, PC'de USB port üzerinden bağlanan tipte bir tv kartı ile izleyebilmek için;

- CI( Common Interface ) = Koşullu erişim birimi( arayüzü )

bulunan bir tv kartı almalısınız.

Mesela; TBS 5580 tv kartı ile dijital kablo tv yayınlarını izleyebilirsiniz ;
https://www.tbsdtv.com/products/tbs5580-...b-box.html

Bu tv kartını satın aldıktan sonra, Conax smart kartları çalıştırabilen modül( PCMCIA kart )' de almalısınız ;
https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar

* Conax smart kartları, conax modülden dışında, diğer bazı modüllerle de çalıştırabilmek mümkündür.
Alıntı

Cevap için teşekkürler.

Ben de CI olmayan bir TV kartı var ama SmarGo adlı bir kart okuyucu aldım, bunlarla mümkün değil mi?

Cnxcam.dll ne işe yarıyor, biliyor musunuz?

Ben bu işe yaradığını zannediyorum.
Alıntı

(06-09-2018, 13:03)MEO1 demiş ki:  Cevap için teşekkürler.

Ben de CI olmayan bir TV kartı var ama SmarGo adlı bir kart okuyucu aldım, bunlarla mümkün değil mi?

Cnxcam.dll ne işe yarıyor, biliyor musunuz?

Ben bu işe yaradığını zannediyorum.

Cnxcam.dll plugin'ini daha önce deneme fırsatım olmadı. Ancak Cnxcam.dll plugin'i, DVB Player'lar içinde AltDVB ve ProgDVB tarafından destekleniyormuş.

Cnxcam.dll plugini ; CAS (Conditional Access System ) v3 - v7 kartlar destekleniyormuş. Yani Cnxcam.dll 'den yararlanmak için, öncelikle Teledünya'ya ait conax smartcard 'ın donanım sürümüne bakmalısınız.

Eğer bir donanım sürümü olarak conax kartınız, v3, v4, v5, v6, v7 sürümlü kartlardan biri ise, Cnxcam.dll eklentisini kullanarak, smart kartı okutabilirsiniz, diye değerlendirmekteyim.

Ama SmarGo kart okuyucu ile bu iş yapılabiliyor mu, bilmiyorum. Deneyip görmek lazım gelir.

Conax şifreleme sisteminin algoritma yapısında bir anahtarın uzunluğu, diğer şifreleme sistemlerinin iki katıdır. Yani settopbox cihazdan kanal değiştirildiğinde, yayına ait şifre bilgilerinin smartcard 'tan okunup açılması için, 4 - 6 saniye arası beklemek lazım gelir. Bu süre hemen hemen modülde de aynı gibidir. Bazen modül üzerinden şifre bilgilerini almak daha uzun sürebilmektedir. Modül yerine Harici bir kart okuyucu bağlandığında da, şifre bilgilerinin alınması ve yayının açılması en fazla modülde beklenilen süre kadar olur diye değerlendirmekteyim.
Alıntı

Bilgi için teşekkürler.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi