What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cep telefonunuz suya düşerse
#1

Yüklü miktarda para vererek aldığınız cep telefonunuz bir şekilde suyun içine düştü telefonu en az zararla hatta tamamen kurtarmanın yolları nedir? Yapılmaması gerekenler ve tavsiyeler neler?

[Resim: UOh2MBx.jpg]

Yapılmaması gerekenler;
Saç Kurutma makinası ile telefonu kurutma.
Saç kurutma makinesi yüksek sıcaklıktan telefonun mekanik parçalarına zarar verebilir, ayrıca üflenen hava suyun iç parçalara iyice yayılmasına neden olur.

Yapılması Gerekenler;
1) Telefonu olabildiğince çabuk kapatın.
2) Pamuk, vakum poşet, pirinç veya silika jel, kulak temizleme çöpü, temiz bir havlu ve şarj cihazı hazırlayın.
3) Telefonu sudan çıkarır çıkarmaz temiz ve tozsuz bir havlu ile telefon dış yüzeyi tamamen kuruyana kadar nazik hareketlerle kurulayın.

4) Telefonu ayırabildiğiniz kadar parçalarına ayırın.
Batarya, hafıza kartı, sim kart ve bunun gibi ayırdığınız tüm parçalarını nazikçe kurulayın. Havlu ile büyük parçaları, ufak parçaları kulak temizleme çöpü ile.

5) Telefon üzerindeki delikleri de kulak temizleme çöpü ile kurulayın.

6) Slika Jel yeni kıyafetlerin ceplerinde, ayakkabılarda, ya da yeni bir çantanın içerisindeki kağıt paket içerisinde gelen toz veya iri taneler şeklinde ürünleri nemden, pas ve küflenmeden koruyan nem alıcı olarak bilinmektedir. Telefonunuzu içine slika jel veya pirinç koyduğunuz hava almayacak vakum poşeti içine koyun.

7) 48 saat sonra telefonunuzu vakumlu poşetten çıkarın, tamamen kuru olduğuna emin olun. Öncelikle şarja takın ve %100 şarj olmasını sağlayın. Cihazınız kapalıyken batarya %100 dolu olursa kendi açılırken doğabilecek problemler daha aza indirgenir. Şarj işlemi bittikten sonra telefonunuzu açmayı deneyin.
Telefon su aldığında gerekli bu işlemleri tamamlarsanız yüksek ihimalle cihazınızı
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi