What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Suya düşen telefonunuzu nasıl kurtarabilirsiniz?
#1

Cep telefonlarınızın veya hassas elektronik cihazlarınızın üzerine su döküldüğü, ya da suya düştüğü olmuştur. Bu durumda çoğu kullanıcı, cihazı saç kurutma makinesine tutmak gibi yanlış çözümlere başvurabiliyor. Böyle bir çözüm, nemi daha derinlere iterek işi kötüleştirebiliyor. İşte cep telefonunuz veya elektronik cihazınız ıslandığında onu kurtarmak için yapabilecekleriniz.

Öncelikle suda duran telefonu hemen sudan çıkartın. Ne kadar çabuk çıkartırsanız, o kadar çok kurtarma şansınız var. Şimdi cihazınızın pilini çıkartın. Kapatarak zaman kaybetmeyin ve pili olabildiğince çabuk çıkartın.

Küçük bir tornavidayla birkaç parçayı sökün. Ancak kuruduğunda geri toplayabileceğinizden emin olun. "Soğuk" modda bile olsa saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu, cihazınızı geçici olarak onarabilir ancak ileride derinlere giden nemin oksitlenme yol açarak cihazın bozulmasına yol açabilir.

Şimdi bir paket pirince ve hava geçirmez bir kaba ihtiyacınız var. Telefonun parçalarını alın ve pirincin içine yerleştirin, kutunun kapağını kapatın. Şimdi kutuyu iyice sallayın.

Yaklaşık iki gün bu şekilde bırakın. Pirinç, küçük bileşenler arasında kalan nemi emecek, korozyon ve oksitlenmeye engel olacaktır.

Kutuyu açın ve tüm parçaları yakından inceleyerek nem kalmadığından emin olun. Her şeyi dikkatli bir şekilde tekrar bir araya getirin. Pili takın ve telefonunuzu açın.

Tebrikler, telefonunuzu muhtemelen kurtardınız.

Eğer telefonunuz hala çalışmıyorsa, pili takmadan şarj aletine takmayı ve çalıştırmayı deneyin. Eğer çalışırsa yeni bir pile ihtiyacınız var demektir.
#2

usta sanırım bu olaylar ,çamaşır makinada telefon 1 saat döndüyse geçersiz oluyor Big Grin
#3

(28-11-2011, 1:52)decameronus demiş ki:  usta sanırım bu olaylar ,çamaşır makinada telefon 1 saat döndüyse geçersiz oluyor Big Grin


yüksek ihtimal geçersiz olur gibi gözüküyor yine de küçük bi umut var tabi Big Grin
#4

telefonun içini açıp ekranı boort tan ayırın sonra bir kaba tiner bırakın. bir diş fırçası ile iyice tinerleyin.( tiner oksitlenmeyi engeller temizler)sonra ister saç kurutma makinesi ile kurutun isterseniz bir kenara bırakın kendisi kurusun ama kurumadan sakın batarya takmayın.( kesin çözümdür, dükkanda bizde tinerle yapıyoruz)
#5

böyle bir olay başıma gelmişti telefonun içini açıp güneşte kuruttum çalıştı fakat 6 ay sonra arıza vermeye başladı ve bozuldu içi oksitlenmişti ..
#6

(28-11-2011, 13:01)cemocem demiş ki:  böyle bir olay başıma gelmişti telefonun içini açıp güneşte kuruttum çalıştı fakat 6 ay sonra arıza vermeye başladı ve bozuldu içi oksitlenmişti ..

oksitlenmemesi için tinerle temzlenmesi şart.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj MihraLi
25-10-2011, 23:32Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi