What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çift Lnb sorunu

arkadaslar skystar 2 aldım server li yayınlar izlemek icin evimde uydum var 2 canaklı biri hotbird biri turksat skystar i baglamak icin ciftli lnb lazım dediler aldım taktım once deneme amaclı uyduya baglayım dedim sinyal yok diyor eski kabloyu takıyorum o çalısıyor yeni lnbde ama yeni aldıgım kablo calısmıyor tek basına deniyorum uyduda yine olmuyor sorun ne dir arkadaslar yardım edin ???HuhHuhHuh
Alıntı

kablonun dışındaki ince teller uçlara değecek onları kontrol et.
Alıntı

uç dedigin hangi uca deicek kardes normal olarak baglantısını yaptım ama ucu derken tam neresi ?
Alıntı

[Resim: 0DzOX.png] kabloda içinde ve dışında olmak üzere iki farklı bakır tel yok mu?
Dıştaki teller resimdeki f-konnektöre değecek. içtekine ise kesinlikle temas etmeyecek.
Alıntı

ben simdi kabloyu soydum su resimdeki gibi bakır tel dısarda kalcak sekilde yandaki ince telleride kablonun sonuna kıvırdım konnectero iceri dogru itekledim sonrada bantladım bu hali aldı baglıyorum sinyal gelmiyor
Alıntı

ince teller konektöre değsin. sinyal gelmiyorsa kullandığın dvb oynatıcı ayarlarını kontrol et. mümkünse resmini gönder.
Alıntı

yok zaten daha tv kartını baglamadım recievere takıp deniyorum sinyal gelmedi simdi senin dedigin gibi bi kontrol edicem sagol kardesim
Alıntı

kardes dedigin gibi bi arkadasa yaptırdım ama sorun yine aynı uyduya baglamama ragmen sinyal yok uydunun kendi kablosu calısıyor yeni kablo calısmıyor kablomu kalitesiz acaba ?
Alıntı

kabloda kopukluk vardır o zaman başka açıklaması yok bunun.
Alıntı

Kabloyu baştan sona kadar gözle izle, bi tarafında ezik bükülmüş kısım varmı diye. Birde çiftli LNB lerin bağzılarında arıza olabiliyor, çiftli LNB nin portlarını kontrol etmek için kabloların yerlerini değiştirerek dene bakalım yeni olan kablodan sinyal geliyormu.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı