What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CPU kullanımı %100

Selam arkadaşlar ;

Codec denemeleri yapiyordum, nvidia purevideo decoder vede cyberlinkin codeclerini kurdum. daha sonra bu codecleri kaldırdım.
Şuanda progdvb olsun, altdvb olsun cpu kullanımı %100 lere cikiyor. Sorunu nasil halledebiliriz. Önerisi olan varmıdır.
Teşekkürler.
Alıntı

bütün codecleri sil tekrar yükle o zaman çözülmesi lazım
Alıntı

bi bakalım abicim bide öğrenebilirsek sunları tam sper olacak
Alıntı

valla elecard problem yapiyor anladıgım kadarıyla hangi codeci yüklediysem yükleyeyim, cpu kullanımı %100 oldu.
elecardı kaldırmıştım, ondan sonra bir kaçtane codec yüklediysem(cyberlink,nvidia pure codec etc.) hep %100. daha sonra tekrar elecardı yükleyince , cpu kullanımı %40 lara filan indi.
durum registerlarla alakalı olabilir diye düşünüyorum. En iyisi WinXp yi tekrar kurmak gibi, oda bir sürü zaman kaybı...
Alıntı

pc konfigürasyonunuzu öğrenebilirmiyiz. Elecard kodek cpu kullanır ve düşük konfigürasyonlu sistemlerde bayağı kasar. daha önceki anlatımımı buradada paylaşayım

Öncelikle bu sitede bulunan V plug dll fix dosyasını indirip DVBDream ana dizinine kopyala plugin kurduğunda DVBDream hata vermesin,sonra Hazır kanal listesi lazım dersen oda bu forumda mevcut Kodek seçimine gelincede otograph sekmesinden Video codec: Cyberlink ,Audio Codec: AC3 Filter, Video renderer: Enhanced Video Renderer,H264 Codek: ARC Soft seçili olsun.Ben SS2 kullandığım için herhangi bir sorunla karşılaşmadım,Kolay gelsin

Gerkekli kodek dosyaları aşağıdaki linkte

http://www.4shared.com/file/210571727/c5...ekler.html

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

kodek dosyası ok.

bilgisayarım p4 2.86(overclocked) , 1 GB RD ram, nvidia ls6600 ekran kartım var. skystar v2.6 kullanıyorum. yeterli midir? normalde hd filmler var elimde , bilgisayarda sorunsuzca izliyebiliyorum. gel gelelim progdvb ,altdvb veya dvbdream de dediğim problem devam ediyor.
Alıntı

bendede p4 3.2 2 gb ram war senin yazın üzerine uzunca takip ettim dvbviewer la dalgalanmalar oluyo doğal olarak ullanımda diğer açık programlarda war tabiki ama % 40 ın üstüne hiç çıkmıyor dscaler codek kullan kesinlikle artı progdvb yerine dvbviewer seçimi kesinlikle daha stabil olacaktır
elecard aşkı ne insanların bence biraz araştırın dscaler ne için yapılmış bir codec yada deneyin farkı görün inanıulmaz bi kalite altyazılarla ve özellikle haraketli sahneler maç vb izlerken anlarsınız farkı cidden başarılı
Alıntı

(17-03-2010, 17:55)emopi demiş ki:  kodek dosyası ok.

bilgisayarım p4 2.86(overclocked) , 1 GB RD ram, nvidia ls6600 ekran kartım var. skystar v2.6 kullanıyorum. yeterli midir? normalde hd filmler var elimde , bilgisayarda sorunsuzca izliyebiliyorum. gel gelelim progdvb ,altdvb veya dvbdream de dediğim problem devam ediyor.

anlatımının altında gerekli olan bütün dosyalar için link koydum.Oradan indirebilirsiniz. Nividia G.F.8 serisi veya ona eşdeğer ati bi ek. kartınız olsaydı çok iyi olurdu. ARC soft ve cyberlink video codec leri ekran kartının gpu gücünü kullanalarak çalışırlar,böylece cpu kullanımınız minimium düzeyde kalır. HD izleyebilmek için ek. kartınızı değiştirmek zorundasınız. HD yayınları çoğu şifreli ve muhtelif uydularda ve az olduğu için gereksiz bir masraf yapmanıza lüzum yoktur.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Sorun benim ramlerle ilgili, ramleri cikarip taktım sorun düzeldi.
En akıcı ve performanslı görüntüyü dvbdream de LAN sharing yaparak VLC player üzerinden izliyerek aliyorum.
Alıntı