What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

D-SMART vertikal sinyal sorunu

şimdi bende böyle bir problem var arkadaşlar ,dikey olan (vertikal) tüm frekanslarda sinyal çok yavaş %21 lerde mesela d smart 1 kanalda ,sizde durum nasıl yazarsanız sevinirim ,yatay(horizontal) olanlarda gayet normal %90-93 civarında bu neden olabilir ,eğer antende bi yanlışlık varsa ne yapmalıyım bilen varsa bi zahmet anlatsın 90lık ofset kullanıyorum lnb tam ayarlı yani her yere dogru çevirdim %21 e anca çıktı acaba çanak anteni sağ-sol mu yapsam yoksa yukarı aşa mı ,azcık bilgisi olan yazsın lütfen
Alıntı

Anlamanın tek yolu, çanak vidalarına hiç müdahale etmeden elinle hafifçe çanağı sağa sola, aşagı yukarı ittirmen ya da çekmen olacaktır. Ona göre çanağı yeniden nasıl ayarlayacağı bulursun. Kolay gelsin.
Alıntı

kablodan da kaynaklanabilir bağlantıları kontrol edebilirsin. lnb ayarıda yapabilir.
Alıntı

1. Bilgisayar için olan SkyStar gibi uydu alıcı kartlar, dikey (Vertical) yayın için 13 Volt (Horizontal) yatay yayın için 18 Volt gerilimi LNB'ye göndermek zorundadır. Bu nedenle, Karta, LNB'ye veya varsa DiSEqC anahtarına bağlanan F konnektörlerin okside olup olmadığına veya birinden birinin gevşemiş olup olmadığını kontrol edin. Bu gevşemeler Dikey yayınlarda sorun çıkarmazken Yatay yayınların alınamamasına sebebiyet verebiliyor.

2. Piyasada satılan bazı isimsiz veya sahte markalanmış LNB'ler yeni veya eski olması hiç farketmez özellikle 2-4 veya 8 çıkışlı olanlarında birbirine geçirgenlik yaratabiliyor, bu gibi durumlarda örneğin salondaki uydu alıcısı ile Dikey bir yayın izlerken, LNB bozuk olduğundan diğer çıkışından Yatay bir yayının izlenmesine müsade etmiyor veya diğer tarafta alt band 10600-11699 bir yayın izlenirken SkyStar ile üst band 11700-12750 bir yayın izlemenize izin vermiyor.

3. Daha önce Kısa Devreler dokümanındaki LNB koruması ile ilgili önlemleri almamış olmanız durumunda, kablodan süzülen veya LNB'nin içine giren yağmur veya kar suyu SkyStar kartının tunerini kısa devre ederek içindeki komponentlerin kavrulmasına veya değer değiştirmesine sebebiyet vermiş olabilir. Bu gibi durumlarda da üst band ve yatay bandın diğerlerine göre daha çok etkilenmesi olasıdır. Böyle bir durum söz konusu ise kartı söktüğünüzde Tuner'den hafif yanık kokusu almanız olasılığı yüksektir.

4. LNB ayarının tam doğu yapılmamış olması birçok kanaldan kaliteli ve yüksek sinyal seviyesi ile yayın almasını sağlarken bazı kanallarda düşük sinyal seviyesi veya hiç sinyal alınmamasına sebebyet verebilir. LNB polarizasyonunun doğru yapılması sorunu çözecektir.
Alıntı

bencede lnb ayarına bir bak azıcık sağa ve sola çevirip sinyalini kontrol edebilirsin..
Alıntı

arkadaşlar önerileriniz içim teşekürler ,bu sabit antenim elimde bide motorlusu var ,d-smartı hallettim yalnız TRTHD yine yok yine yok ,böyle bir kanalı niye böyle bi dandik frekansa sokarlar anlamadım gitti ,şimdi %100 sinyal kalite ve diğeri de %100 de dırıyor en düşük cine5 sinyali o da %66 TRThd ise hiç yok ortalıkta yine ,neskali arrkadaşımk skystar-2 ile alakalı yazmadım botech uydu alıcısı ile alakalı ama yinede yardım için teşekür ,evet sinyal sorunu çok basit hallettim anten biraz aşağa bakıyormuş 1mm yukarı kaldırdım hallettim ama TRTHD İÇİN MUCİZE YAPMAM GEREK ,sharp lnb ile tutmuyorsda artık bilemem neyle tutulur bunun sinyali
Alıntı