What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DVB Dream'de Sorun

İşletim Sistemim W7 Home Premium
SkyStar HD 2 kartım var.
Diseq Ayarlarım ise :
1 - Turksat 42
2 - Hotbird 13
3 - Eutelsat 7
4 - Astra 19.2

Bu şekilde Progdvb Prof 6ç63 ve DVB Viewer Prof 4.5.0.0 ile tüm uydulardan kanallara geçiş yapabiliyorken DVB Dream V 1.5e programında şöyle bir sorun oluyor :

Mesela Turksat uydusundan DVB Dream ile kanalları bulabiliyorken , Hotbird'de hiç bir kanalda sinyal bulamıyor. DVB Dream'i kapatıp Progdvb'de Hotbird'e bir kanalı bulup sonra DVB Dream'de Hotbird'e geldiğim zaman sorun düzeliyor ama bu seferde Turksat'ta problem. Yada aynı şekilde DVB Dream'de bir uyduda kanal açabilmek için önce Progdvb'de yada DVB Viewer'da o uyduyu seçip sonra DVB Dream'e dönmem gerekiyor.
Diseq ayarları olduğunu zannetmiyorum çünkü aynı sıralam ile Progdvb ve DVB Viewer tüm uyduları bulabiliyor.
Bu konu daha önce bir kaç kere yazıldı ama sanırım çözümü ile ilgili bir cevap bulamadım.

Bu sorunu gideren arkadaşlardan yardım istiyorum.
Alıntı

Sorunun Sanırım ya ss2 ve dvbdream uyumsuz diseqc veya driver sürümü ile alakalı olabilir.
Next diseqclerle denemeni tavsiye ederim.
Bunları bir kontrol edip tekrar yazarsın.
Alıntı

(08-05-2011, 17:11)irdetofun demiş ki:  Sorunun Sanırım ya ss2 ve dvbdream uyumsuz diseqc veya driver sürümü ile alakalı olabilir.
Next diseqclerle denemeni tavsiye ederim.
Bunları bir kontrol edip tekrar yazarsın.

Diseq'i değiştirdiğim (aynı sıralamada tabii) zaman Progdvb ve DvbViewer'da kurulmuş olan tüm uydu ve frekansları tekrar kurmam gerekecek mi ?
Alıntı

hayır diseqc hatası genelde güçsüz bir diseqcden kaynaklanır.Senin sorunun diseqc inin switchleme sinyalinin dvbdreamde gerçekleşememesinden kaynaklanıyor ve bu sorunun çözümü için uygun bir diseqc denemen lazım.Switchleme işlevini manual olarak progdvb veya dvb viewer ile yapıyorsun dikkat edersen.
Her ne kadar aksi söylenirse söylensin SS2 grubunun lnb leri bile seçtiği söylenir.4Twin lnb denememe rağmen sadece nextin bir serisinde başarım alabildim var gerisini sen düşün..
Alıntı

(08-05-2011, 18:03)irdetofun demiş ki:  hayır diseqc hatası genelde güçsüz bir diseqcden kaynaklanır.Senin sorunun diseqc inin switchleme sinyalinin dvbdreamde gerçekleşememesinden kaynaklanıyor ve bu sorunun çözümü için uygun bir diseqc denemen lazım.Switchleme işlevini manual olarak progdvb veya dvb viewer ile yapıyorsun dikkat edersen.
Her ne kadar aksi söylenirse söylensin SS2 grubunun lnb leri bile seçtiği söylenir.4Twin lnb denememe rağmen sadece nextin bir serisinde başarım alabildim var gerisini sen düşün..

Evet tamamen haklısınız,
Baktım; SkyStar'a gelen noname bir 4'lü diseq'miş.
Vu+Duo cihazımda aynı 4 uyduyu kullanıyor ve Goldmaster 4'lü diseq'le cihaza geliyordu.Diseq'leri değiştirdim yani SkyStar'a Goldmaster diseq'i taktım ve sorun çözüldü. Şİmdi 3 programda sorunsuz çalışıyor.

Teşekkürler yardımlarınız için.
Alıntı

rica ederim bilgi paylaşılmak için vardır ...
Alıntı