What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DVBDream den görüntü Alamıyorum

Merhaba arkadaşlar;skystar 2.8 tv kartı aldım ilk defa kullanıyorum,daha doğrusu şuan kullanamıyorum.Sistemim xp sp3 kurulu amd 3800+ çift çekirdek işlemci 3gb ram.Sorunum şu tv kartı kullanan bir arkadaşın yardımıyla kartı taktık ve sorunsuz bir şekilde bilgisayara tanıttık.Daha sonra dvbdream'i kurduk ve dvbdream için olan hazır kanal listesini attık fakat hiç kanal göstermedi hatta sinyal bile gelmedi.Bizde hazır kanal listesini silip manual tarama yaptırdık yaparkende şebeke arama kutucuğunu tıkladık.Fakat 10-15 tane kadar kanal buldu diğerlerini bulmadı.Bende setup4pc programını kurdum programın setup management bölümünden türksat şebeke arama frekansını yazdım ve arama yaptım,güncel tp leri program listesine ekledi.Daha sonra dvbdream da kanal taramayı başlattım ve bu sefer 100'ün üzerinde kanal buldu tam oldu bu iş derken bir baktım bulduğu kanallar yine göstermiyor.dvbdream'de mesela fox tv ye tıklıyorum göstermiyor ve alt bilgi barında çıkan frekans fox'un frekansı değil fox tv seçiliyken dvbdream da setup4pc programına girip tranponder management bölümünden tp listesinden fox tv nin frekansını bulup edit deyince dvbdreamda anında fox tv göstermeye başlıyo hemen hemen listedeki tüm kanallarda denedim hepsi gösteriyor fakat anlattığım şekilde yaparsam gösteriyor.Kanal listesindeki kanallardan görüntü alamıyorum.Ve kanal isimleri ile frekansları arasında tutarsızlık var.Mesela star tv dvbdream daki listede frekansı 12527 H 4800 olarak görünüyor.Göstermiyor setup4pc programından tp listesinden starın gerçek frekansı olan 11862 H 27500 seçip edit deyince dvbdream da hemen görüntü geliyor.Fakat kanal değiştirince yine kayboluyor,aynı işlemi tekrar yapmak gerekiyor yani hangi kanal izlenecekse setup4pc den tp sini bulup edit demek gerekiyor.Nerde yanlış bişey yaptık anlamadım hazır kanal listesini neden kabul etmiyor onuda anlamadım lütfen bana yardımcı olun.Çok uzun oldu ama kusura bakmayın sorunum böyle.
Alıntı

dvb dream ile setup4pc aynı anda çalışmasının bir önemi yok... ikiside ayrı programlar
bence setup4pc yi kapat ve dvb dream programında problemi ara... az kanal bulması anten veya LNB ayarlarından olabilir....
Alıntı

arkadaşım benzer problem bende vardı, sorunu şu şekilde çözdüm.
1.Setup4C programı kapat ve DVB DReam ı aç
2.Bulunan mevcut kanalları komple sil, kanal arama de 11962-3333-3/4-V şebeke aramaya bas diğer TP leri deaktifleştir ve öyle arama yap..
istediğin kanallara bu şekilde ulaşıcaksın.. sonra göremediğin kanallar olursa turksatda güncel kanalların frekansları yazıyor 1 tanesini girdiğinde paket gibi hemen kanalları buluyor kaydet seçeneği ile o kanalları da eklesin.. sorun çözülmez ise tekrar görüşelim..
Alıntı