What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dvbdream programı 20 dk sonra kapanıyor?

Arkadaşlar DVBDream programı v 1.7 kullanıyorum işletim sistemim Windows 7

sorunum ise DVBDream programını açtığımda herhangi bir kanalı 20 dakika açık bırakırsam ve bilgisayarda herhangi bir işlem yapmazsam program otomatik olarak monitör kapanmıyor ama siyah bir hal alıyor ve mouse oynattığımda bakıyorum ki ekran geri geliyor.

Sanki herşey normalmiş gibi gözüküyor DVBDream bir nevi 20 dakika oynatıyor sonra güç moduna geçip görüntü ve ses vermeyi kesiyor.Ama benim ekran koruyucu ayarlarım aktif değil ve bilgisayarın güç modu 45 dakika sonra ekranı kapat 1 saat sonra uyku moduna geçir önceki sürümlerde sanki böyle değildi bilgisayar monitörü kapatsa bile yayın akışı devam ediyordu en azından monitör kapalı olsada sesi alabiliyordum. Şimdi sorunumu anlayıp çare olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
Alıntı

herhangi bir video oynatıcıda bir film aç bakalım gene 20dk sonra kapatacak mı yoksa bu sadece dvbdream ime özgü onu anlayalım.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

DVBdream demo ya da iyi ilaçlanmamışsa ondan olur. Çünkü trial modunda belli bir müddet süre sonra kendini kapatıyordu.
Alıntı

Diğer video oynatıcılarda da durum aynı ayarlar 45 dakika olmasına rağmen başka bir oynatıcıda klip izlerken de 20 dakika sonra monitör otomatik kapanıyor ve ses de gidiyor.DVBDream demo yada iyi ilaçlanmama söz konusu değil çünkü program kayıtlı gözüküyor.
Alıntı

Nette bu sorunla karşılacan çok var yardım edeyim ancak donanımın hakkında bilgi vermen lazım şimdilik şunu söyleyebilirim eğer laptop kullanıyorsan onların ayrı güç yönetimi oluyormuş ondada ayar yaparak çözülüyormuş asus laptop larda oluyormuş mesela.

Birde şu var

start-> control panel -> power options -> (choose power plan) Change plan settings -> Change advanced power settings -> expand Sleep -> Hybernate after...

şeklinde yap ayarı

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Denetim masası>>sistem ve güvenlik>>Güç seçenekleri>>Plan ayarlarını değiştir>>
Ekranı kapat = Hiçbir zaman
Uyku moduna geçir =Hiçbirzaman

>> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>>sabit disk >> sabit diski kapatmak için beklenecek süre =Hiçbirzaman

ayarlarını bide böyle yap dene hiç bişey kendiliğinden kapanmaması lazım

bide şu uyarıda bulunayım ben bi sistem kurmuştum bu ayarları yaptığımdada film izlerken pc kendini kapıyodu başka bi işletim sistemi dvd sinden yüklemiştim
sorun düzelmişti..
1. Yolu dene olmazsa

2.yolu dene kesin çözülmesi lazım..

Alıntı