What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DvbDream ve Skystar 2 Express HD uyumu

Sanırım DvbDream'ın son versiyonu da dahil Skystar 2 Express HD ile uyumlu değil. 2 gün süren çalışmalarıma rağmen sürekli olarak yayın alma konusunda sıkıntılar yaşadım. Kartın sürücüsünü doğru yüklememe rağmen Dvbviewer'da düzgün sonuç alırken, DvbDream hem ağır çalışıyor hem de yayın bazen geliyor bazen gelmiyor. Sanki kart ile programın arayüz uyuşmazlığı var.

Bir de Dvbviewer'da "Skystar 2 eXpress HD" ve "Technisat BDA Digital Tuner" isimleri ile kart görünürken DvbDream'da sadece "Technisat BDA Digital Tuner" ismi ile görünüyor. Bu kartı DvbDream ile sağlıklı bir şekilde çalıştıran var mı?

Ayrıca;

Yeni bilgisayar aldım üzerinde PCI girişi yoktu, bu karta mahkum kaldım. Yoksa PCI girişli bir kart alacaktım. Eğer siz yakın zamanda bir kart almayı düşünüyorsanız bu kartın ayarlarını yaparken canınız sıkılabilir. Benim gibi son çare olarak almayı düşünün.
Alıntı

evet muhtemelen bda aygıtı ile ilgili bir problem.
Alıntı

(17-08-2014, 0:22)VEFASIZ ALEM demiş ki:  Sanırım DvbDream'ın son versiyonu da dahil Skystar 2 Express HD ile uyumlu değil. 2 gün süren çalışmalarıma rağmen sürekli olarak yayın alma konusunda sıkıntılar yaşadım. Kartın sürücüsünü doğru yüklememe rağmen Dvbviewer'da düzgün sonuç alırken, DvbDream hem ağır çalışıyor hem de yayın bazen geliyor bazen gelmiyor. Sanki kart ile programın arayüz uyuşmazlığı var.

Bir de Dvbviewer'da "Skystar 2 eXpress HD" ve "Technisat BDA Digital Tuner" isimleri ile kart görünürken DvbDream'da sadece "Technisat BDA Digital Tuner" ismi ile görünüyor. Bu kartı DvbDream ile sağlıklı bir şekilde çalıştıran var mı?

Ayrıca;

Yeni bilgisayar aldım üzerinde PCI girişi yoktu, bu karta mahkum kaldım. Yoksa PCI girişli bir kart alacaktım. Eğer siz yakın zamanda bir kart almayı düşünüyorsanız bu kartın ayarlarını yaparken canınız sıkılabilir. Benim gibi son çare olarak almayı düşünün.

Selamlar,

Skystar Express HD TV kartı için, WDM driver seçeneği de vardır.

WDM driver ile kullanmanızı tavsiye ederim. Bu driver'ın en önemli özellikliği, frekanslara ait sinyal seviyeleri BDA driver'lere göre daha gerçekçidir.

Skystar Express HD TV kartını Linux altında kullanırsanız, crazycat'ın driver'ları ile TV kartı MIS ( Multi Input Stream ) özelliği kazanır. ( Çeşitli uydularda bulunan ACM/VCM ve T2 MI modülasyonlu yayınları da izleyebilirsiniz. Örneğin; Hotbird uydusunda, 11919 V 27500, 12539 H 27500 frekansları ACM/VCM modülasyonludur.

STV090X işlemci zemininde ;
• Omicom S2 PCI
• TT S2-1600 PCI
• Prof 7301 PCI, Prof 7500 USB2.0, Prof 8000 PCIE
• TBS 6925 V1.x & 2.x PCI-E, TBS 6926 PCI-E TBS QBox2(5920) USB2.0, TBS QBox-CI(5980) USB2.0, TBS 5925 USB2.0,
Technisat SkyStar2 eXpress HD PCI-E
• NetUP Dual DVB-S2-CI PCI-E
• KNC1 TV-Station DVB-S2 Twin PCI-E

Kısaca; ACM/VCM modülasyonunu windows altında aktif etmek mümkün olmasa da, elinizdeki bu TV kartı son derecede yetenekli bir karttır.

Kolay gelsin.
Alıntı