What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dvbviewer aspect ratio otomatik algılamıyor

Monitörüm 16:9 ama dvbviewerda görüntü dar veya normalden geniş gösteriyor. İnsanlar çok uzun boylu veya tam tersi şişman görünüyor.
Otomatik algılamasını açtım ama yine de yanlış oranlarda gösteriyor.
Çözüm bilen varmı?
Dvbviewer 5.1 kullanıyorum gerçi 4.5 de de aynı problem vardı

Yeni : Kumandadaki bir tuşu aspect ratio olarak ayarladım. Problemim bu şekilde çözüldü.
Alıntı

Otomatik altında yeralan "None" satırını seçerseniz düzelmesi lazım.Bir dener misiniz?
Alıntı

None seçtim. 16:9 larda problem olmuyor ama 4:3 leri ekrana yayıyor.
None seçince ekranda boşluk kalmaması için görüntüyü yayıyor.
Neyse kumandaya bi aspect ratio tuşu ayarlıcaz artık.
Ama bu kadar gelişmiş bi program bunu otomatik yapması lazımdı.
Alıntı

mecbur 16:9 yapacaksın 4:3 olan kanallar stretch ile en iyi sonucu alman gerek. zaten çoğu kanal 16:9 bunu 4:3 ile izlersen görüntü uzar.
Alıntı

Kim bilir, DVBViewer PRO'nun ilerleyen sürümlerinde her kanal için ayrı, ayrı görüntü oranı seçilebilen bir sürümünü çıkarıverirler.

Hatırlatma: DVBViewerPRO' nun mevcut sürümlerinde her kanal için ayrı, ayrı ses seviyesi ayarlanabiliniyor.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

bunun çözümü var zaten...streampatcher.dll plugini var lisans sayfasından indirebilirsiniz

bu plugin wss olmayan kanallara auto 16:9 özelliği verebiliyor

diğer forumda düzenlediğim bir mesajı yapıştırıyorum:

AMAÇ: Cnbc-e, e2, TRT Türk kanallarına WSS 16:9 özelliği kazandırmak.

Evet arkadaşlar yeni farkettiğim bi eklentiyi paylaşayım
dvbviewer.tv/members sayfasında

StreamPatcher.dll plugini sayesinde, Forum'da uzun süre tartışılan ve herkesin başını ağrıtan Cnbc-e, e2, Trt Turk kanallarında WSS vermemeleri olayını DVBviewer'da çözeceğiz Ok

1- Öncelikle eklentimizi dvbviewer.tv/members sayfasından indirip, Plugins klasörü içerisine atalım.

2- DVBViewer_WSS.zip arşivini indirip, eğer orijinal liste kullanıyorsanız içerisindeki 3 patch dosyasın, EPG'li liste kullanıyorsanız içerisindeki 3 kanalın patch dosyasını kopyalayıp, Başlat -> DVBViewer -> Configuration Folder klasörü içerisine yapıştıralım.

DVBViewer' açtığımızda artık zaplamada e2, Cnbc-e, Trt Türk'de otomatik olarak 16:9 moduna geçecektir Wink

Eğer WSS'si olmayan ve 16:9 olan farklı kanallar görürseniz işin püf noktasını da açıklayayım, Channel editöründe öncelikle sadece o kanalı seçip "ini" olarak Export ediyoruz (CTRL + E) export ettiğimiz ini formatını notepad ile açıp, her "OrbitalPos"tan sonra "PatchType=16:9"u ekliyoruz, ve dosyanın uzantısını ".patch" olarak değiştirip DVBViewer-Configuration Folder içerisine kaydediyoruz.

.
.
.
Language=tur
EPGFlag=0
Volume=0
Audiochannel=0
OrbitalPos=420
PatchType=16:9
Alıntı