What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DVBViewer Trt Kanalları Çalışmıyor [ Çözüldü ]

SkyStar HD 2 Tv kartım

Sadece Trt kanalları çalışmıyor daha önce trt'nin tüm kanalları çalışıyordu.
Ne yapmam gerekli sorunu çözebilmem için?

[Resim: XdjL3k.png]

Frekans ayarı
[Resim: 5Y3MnL.png]

Diger Kanallar çalışıyor
[Resim: byaJEb.png]

Çözümü:
Eger bütün DiSEqC: Pos A/Opt A yada DiSEqC: Pos B/Opt B denediniz olmadı kablonuzu kontrol ediniz.
Bendeki sorun kablonun bir yeri kırılması ve uydu sistemindeki kablonun tam ve düzgün bir şekilde yerine oturmaması trt kanallarının çalışmasını engeliyordu yeni kablo çekerek ve şebeke tarama ile sorunu hallettim.
Alıntı

Bende de TV8 HD, FOX HD frekansı elle yazsam bile bulmuyor. TRT kanallarının tüm değerlerini kaynak verisi alanına elle yazıp açtım. Sanırım bunları da aynı şekil yapmak lazım.
Alıntı

Kanal listeniz güncel değil, belkide sorun budur. Çanak anteniniz ile ilgili bir sorununuz yoksa çalışması gerekir. TV 8,5 kanalı eklenmiştir.
Güncel kanal listesi: http://forum.skystar-2.com/dvbviewer-pro...-7624.html

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Deidiginiz gibi yeni güncel kanal listesini denedim olmadı programı DVBViewer 5.6.0 sürümüne güncelledim yine olmadı eski sürümde çalışan show hd bu sürümde yeni kanal listesi ile çalışmaz oldu.
Kablolarda hiçbir sorun yok kontrol ettim program ile alakalı olmalı ben anlamadım yardım ederseniz sorunu çözmeye.
Star tv Hd çalışıyor ve program hakkında bilgi
[Resim: jBD6P9.png]
Yeni kanal listesi
[Resim: 2jlamL.png]
Alıntı

Yardım edecek kimse yokmu programı 10 defa kaldırdım kurdum farklı farklı sürümlerini el ilede girdim frenkansları ama yinede olmuyor trt kanalları ve bazı kanallar çalışmıyor. Uydu ve kablolarında hiçbir sorun yok sadece apartmanda bir 24'lü cihaz kurulu next nextsar'ın diseq ayarı nasıl olmalı ?
Alıntı

Bende de aynı problem var dostum v5.3.2 var trt ve bazı kanallar açılmıyor, yeni çıktı bu sorun.
Alıntı

Bende de aynı sorun var, hiç bir TRT kanalı çalışmıyor, diğer kanallarda problem yok. TV kartım Skystar 2 Express Hd. Sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Alıntı

Merkezi uydu sistemimi yoksa direk uydudan mı geliyor kablonuz ? Ona göre dvbviewer kanal ara DiSEqC: Pos A/Opt A yada DiSEqC: Pos B/Opt B Burayı degiştirip uygu güncelle diyerek deneyiniz.
[Resim: kGr9zy.png]

Eger bütün DiSEqC: Pos A/Opt A yada DiSEqC: Pos B/Opt B denediniz olmadı kablonuzu kontrol ediniz.
Alıntı

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Merkezi uydu sistemi kullanıyoruz. Şimdiye kadar uyduyu kendim hiç kurmadım, dvbviewer programını kurduktan sonra Metin Bey'in hazır kanal listelerini programın kurulu olduğu dizine atarak yayın aldım. Merkezi uydumuzda Türksat ve Hotbird var. Sıfır kurulum yaptıktan sonra nasıl bir sinsile ile ayar yapacağımı bilmiyorum açıkcası. Vaktiniz var ise sıfırdan nasıl kanal arayabilirim aktarabilir misiniz? teşekkür ederim.
Alıntı

Derler46 siz probleminizi hallettiniz mi peki? TRT'lerden görüntü alabiliyor musunuz?
Alıntı