What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EKRAN KARTI

beyler ati ekran kartımı yoksa nvidia mı hangisi daha verimli ?
Alıntı

Size şöyle bir soru sorayım sonra kendi bilgimi sunarım,
Sizce Şahin ile Doğan arasındaki farklar nelerdir?(araba tabiki)

Bende siz gibi soruyu yanlış sordum. Aslında benim sorum Doğan L ile Doğan SLX arasında yada Şahin L ile Doğan L arasında ne fark var olmalıydı.

Bilgisayar sektöründe parça seçerken (özellikle işlemci, anakart, ekran kartı) ilk işiniz MODEL belirlemek olsun.

***Bu modeli belirlerken amacınız ve bütçenize göre bi kulvar seçiniz(giriş, orta, yüksek, ultra)

***Kulvarınızı seçtikten sonra artık karşılaştırma yaparken seçtiğiniz kulvarın dışındaki ürünleri karşılaştırmayın.

***Kulvarınızı seçtiniz diyelim, artık sıra model seçiminde.(orta seviye seçtiniz diyelim.)

Model seçerken ekran kartının GPU tipi ve hızı, RAM tipi ve hızı, desteklediği Slot yapısına(AGP yada PCIExp 16 ki bu sizin anakartın modeline göre değişen önemli bir sorun) dikakt etmek gerekir.

Fakat ATI 2600 PRO mu yoksa 8600 GT mi dediğinizde de kesinlikle Nvidia 8600 GT derim çünkü aynı kulvarda olsalarda seri farkı var(ek uzantısı)

***Modelden sonra markaların(nvidia yada ati değil "asus, gigabtye, palit yada shappire) karşılaştırılmasınında faydaları vardır. Marka farkı genelde performans farkı oluşturmasa da (aynı model ve OC'li) bariz farklar oluşabiliyor. Marka seçiminde değişen özellikler genelde,
*Fiyat (bazıları fiyat/performans lideri olabiliyor)
*Ekran kartının RAM modülleri(DDR2,GDDR3,GDDR4 gibi çeşitleri var ki GDDR5 e doğru kalite artıyor)
*GPU ve RAM saat hız farkları ki bu OC dediğimiz olay var mı yok mu gösteriyor. Bazı markalar hız aşırtmalı verip extra para koyabiliyorlar. Siz zaten ucuz olanı(ocsiz aynı modeli) kendiniz oc yapabilirsiniz(aradaki fiyat farkını cebinizde tutarsınız)
*Soğutucu sistemi değişebiliyor ki en önemli fark budur markalar arasında. Bazıları çok iyi tasarım ve soğutma yapabiliyor. Bazılarıda vasat durumdalar.
(Soğutucu incelerken aktif mi pasif mi ona dikkat edeceksiniz. Yani Fan var mı yoksa sadece aliminyum soğutucu blok mu var? Eğer performans istiyorsanız aktif(yani fanlı) eğer sessiz istiyorsanız pasif(fan yok) alırsınız.
(Soğutucunun kartın ne kadarını kapsadığına(kapattığına) bakınız. RAM modüllerini altına alıyor mu?)

Markalarda bide RAM kapasitesi farklı oluyor. Eğer kulvarınız aynı ise kesinlikle fazla para verip yüksek ramli ekran kartı almayın;çünkü hiç bir farkı olmuyor(plazma ya takmıcaksanız, kaç kişininr plazması var )
Ekran akrtının RAM kapasitesi sadece yüksek çözünürlükte fark eder ki bunun içinde sizin orta değil yüksek yada Ultra seviyesinde çalışamnız gerekir.

Eğer siz yüksek çözünürlükte çalıştırmayacaksanız neden 150 dolar veresiniz?

*Son olarakta internette seçtiğiniz markanın test sonuçlarına bakın. Bi sorunla karşılaşan var mı bi bakın.

** Marka konusunda. Asus performans canavarı oluyor ama aradaki %5 fark için bazen %20 fark ödüyorsunuz. MSI ve XFX kartarı ise Fiyat/performasn canavarı. Gigabyte ise fiyatı uygunsa alınacak en iyi markalardan(ekran kartı konusunda) Sappire markası ise bazen inanılmaz ürünler ve fiyatlarla karşımıza çıkıyor.
Alıntı

ben AMD ekran kartı kullanıyorum çok memnunum AMD9670 XFX BLAC EDITION
Alıntı

Bu linklerde yer alan bilgiler, azap_54'ün verdiği bilgiler ışığında teknik bilgi ve fiyat ihtiyacınızı karşılar sanırım.

http://donanim.thgtr.com/amd/cebinize-en...ari-temmuz

http://www.thgtr.com/donanim/ekran-karti
Ben Ati MSI 5870 Lightning ve Nvidia Zotac 9500GT kullanıyorum.
Kolay gelsin.
Alıntı

(10-08-2011, 23:30)pulsa demiş ki:  Bu linklerde yer alan bilgiler, azap_54'ün verdiği bilgiler ışığında teknik bilgi ve fiyat ihtiyacınızı karşılar sanırım.

http://donanim.thgtr.com/amd/cebinize-en...ari-temmuz

http://www.thgtr.com/donanim/ekran-karti
Ben Ati MSI 5870 Lightning ve Nvidia Zotac 9500GT kullanıyorum.
Kolay gelsin.

Önerilen ekran kartları genelde AMD ATI, "AMD" de olmasa fiyat konusunda Nvidia ortalığı kavurur.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

En verimlisi senin işini gören olacaktır;

Yalnızca Full HD film izleyeceğim diyorsan ATi 5450 bile işini görür (fiyatı ucuz diye ATi) ama oyun da oynayacağım ben dersen orada olay karmaşıklaşıyor...

Yine ucuzu ATi olacaktır ama tamamen tercihlere kalıyor mesele; mesala ben en son ATi HD5850 aldım oyunda oynayabilmek için ama Nvidia GTX560 almadım o da muadil bir ekran kartı olmasına rağmen, ben o kadar çok oyun oynamıyorum, masaüstü kullanımında daha az enerji tüketmesi de benim için önemliydi mesala...

Yani anlayacağın ekran kartı alırkende ne amaçla kullanacağına bağlı...
Alıntı

Ayrıca, sahip olduğunuz donanımın ile uyumlu bir kart seçmeniz yerinde olacaktır. Yani orta seviye bir sistem için orta seviye kart, ileri seviye sistem için ileri seviye kart gibi. Böylece donanımınızda farklı kullanıcı kesimi ya da farklı kullanım amacına göre üretilmiş bir parca bulunmaz ve bir başka türden de verimlilik ve tasarruf sağlamış olursunuz.
Alıntı

ben sadece oyun için ekran kartı arıyorum hangisini tavsiye edersiniz ?
Alıntı

Bence bu ikisi arasında düşün derim...
[Resim: 7269.jpg]
Açıklama Çekirdek Hızı: 715 MHz
Menşei P.R.C.
Özellikler
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GTX460
VGA Slot PCI Express 2.0
Hafıza (RAM) Kapasitesi 1 GB
Bellek Tipi GDDR 5
Bellek Hızı 3600Mhz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Monitör Bağlantısı DVI / HDMI
[Resim: 7351.jpg]
[Resim: 7362.jpg]
Açıklama Çekirdek Hızı: 820MH / Bellek Hızı: 4.4GHz
Menşei P.R.C.
VGA Chipset Markası AMD
VGA Chipset Modeli HD6850
VGA Slot PCI Express 2.1
Hafıza (RAM) Kapasitesi 1 GB
Bellek Tipi GDDR 5
Bellek Arayüzü 256 Bit
Monitör Bağlantısı Display Port
Alıntı

Bu kartlar powersub ı göçertir sağlam birşey değilse bunuda göz önünde bulundur dostum.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı