What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Format sonrası felaket SkyStar 2 PCI windows SP2

Selam. Arkadaşlar verdiğim rahatsızlık için üzgünüm. SkyStar 2 PCI uydu kartım var. Ve çok güzel çalışıyordu.
1 seneden fazla oldu kullanıyordum. Program ekle-kaldır işlemlerinden Windows'um yavaşladı bu yüzden geçenlerde format attım bilgisayara..

Uydu kartımın sürücü CD'si olmadığından sitenizdeki ve başka sitelerdeki driver'ların bazılarını denedim. Prog DVB'nin Aygıt Listesindeki Skystar'da hala kırmızı işaret var. Yeşil olmadı. Forumlarda çok başlık okudum. Ama düzeltmeyi başaramadım.

Kart, uydu, diseq veya başka donanımla ilgili sorun olduğunu sanmıyorum çünkü Format ile her şey değişti. İnternete uydu kartımın modelini tam yazıp aradım. İlacımın şu sürücü olduğunu sanıyorum ama emin değilim; http://www.technisat.de/download/en/soft...061113.zip
bunda da link çalışmadığından indiremedim.

Sorunumu halletmede yardımcı olursanız sevinirim.

Uydu kartımın özellikleri;
Model: SkyStar 2 P/N: 92105-20003D REV: 2.6D
Kart en alttaki PCI 3 yazılı yere takılı.

Bilgisayarımın özellikleri;
Windows XP Pro 2002 SP2
Pentium 2.81 GHZ 1 GB RAM
XP Service Pack 2 kullanıyorum. Güvenlik Duvarı ve Otomotik Güncelleştirmeler Kapalı

Ne yapmam gerekir? Teşekkürler
Bilgisayarı sistem geri yükleme ile formatlanmış haline getiriyorum. Baştan itibaren ne yapacağımı linklerle de olsa direktif verir misiniz? Teşekkürler.
Alıntı

progdvb çalışmıyor sanırım. server4pc yazılımı yüklümü. aygıt yöneticisinden karta bak bakalım sorunsuz tanıtılmış mı ?
Alıntı

3 http://www.technisat.com/index9fc5.html?...oads,en,33

sitesinde pc products tan kartımızın en son sürücüsünü indirdik (kutudan çıkan cd yi hiç pc ye sokmadık) (mesela kartınız ss hd2 ise SkyStar HD 2 with Rc-Set IR USB sürücüsü)Sürücüyü winradan masaüstüne sarı klasör olarak çıkardık.
SS2.6d sürücüsü aşağıdakidir.
http://www.technisat-daun.de/download/so...3_5614.zip

4- Bilgisayarıma sağ tık

Özellikler

Donanım

aygıt yöneticisi

ağ bağdaştırıcılara çift tık

Sarı soru işaretine sağ tık veya önceden eski sürücüyü yüklemişseniz ses video ve oyun kumandası altında da olabilen technisata sağ tık.

Sürücü güncelleştir

Hayır bu kez değil (internette aramasın )

ileri

listeden veya belirli bir konumdan yükle

arama. yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim

ileri

disketi var

Gözat

Masaüstündeki indirdiğimiz yeni sürücümüzü gösteriyoruz (sarı klasörde mesela download -driver klasöründe)

Birkaç sürücü bulabilir without hid yazanı sakın seçmeyin. Ötekisini seçin ötekinde usb kumandanın sürücüleri de var.

ileri ileri diyerek kuruyoruz. Engellemek istiyormusunuz uyarısı çıkınca hayır diyoruz yüklemesine izin veriyoruz.

Sürücü önce tv kartının sürücüsünü yükler sonra sağ dipte yeni donanım bulundu diye bir uyarı çıkar

bunun sürücüsünü internette aratayımmı uyarısına hayır diyoruz ve internetten indirdiğimiz dosyadaki drivers klasöründe sürücü arattırıyoruz ve yüklettiriyoruz.

Sonra bir defa daha yeni donanım bulundu diye uyarı çıkar onun da sürücüsünü drivers klasöründe arattırıyoruz yukardaki şekilde.

Sürücüler yüklenince yeni donanımınız kullanıma hazırdır diye uyarı verecektir.

5- İnternetten indirdiğimiz sürücü içerisindeki starta tıklayarak installationdan setup4pc programını kurduk. Pc kapanıp açıldı.

Not: Eski setup4pc yüklüyken bunu yaparsanız önce eskisini kaldırır. Pc kapanıp açılır. Sonra yine start installation yaparak kurarız.

6- Sonra kodek kurun. Yukarda verilen sürücüde mainconcept mpeg-2 kodek var HD yayınlar dışında bu kodek yeterlidir. İsterseniz farklı kodekler deneyebilirsiniz cyberlink,archsoft, ac3 filter vesaire
7- Sonra Dvbplayerlardan birini mesela aşağıdakini kurun kanal taratın izleyin
http://rapidshare.de/files/48246049/DVBv...i.rar.html

Setup4pcnin kırmızı olması veya yeşil olması önemli değil.
Alıntı

Emre hocam desteğiniz için teşekkürler.
rerererarara abim. ellerin dert görmesin. Direktiflerinizle hareket ettim. Uydu çalışıyor, otomatik dvbviewer programı kuruldu, TV izleyebiliyorum ama ben ProgDVB'ye alışmıştım. Onu da kurmayı deniycem, inşallah başarırım.. Çok çok teşekkür ederim. Bu mesajınızı ve verdiğiniz dosyayı Manuel dosyası olarak kaydediyorum Big Grin
Alıntı

kusura bakmayın. sitenizde Tüksat ve Hotbird'in güncel .ini ve .dvb dosyaları, kanal listeleri mevcut. Bana ise Arabsat 2A 3A (yeni adı Badr imiş) ve Intelsat 902'nin kanal listeleri lazım.
ProgDVB'yi kurdum ProgDVB'de Arap kanallarında % 60-70 gibi sinyal var ama görüntü ve ses yok. Ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardım. Vaktinizi almaz umarım. Teşekkürler

ekran fotoğrafı; PROGDVB
[Resim: k4mdN.jpg]

bu da filtreler; Elecard
[Resim: WHTFF.jpg]

aygıt listesi;
[Resim: Q7cH2.jpg]

diseqc;
[Resim: kI7jk.jpg]
Alıntı

Başlat-programlar-elecard- elecard registrator- satıra çift tık- activate- seri no girilecek.
Activated yazması lazım expired yazıyorsa süresi bitmiştir.
Progdvb pro varsa loader ile 28 günü sıfırlamanız lazım
Alıntı

rerere hocam kusura bakmayın yordum sizi ama uyducular programa bakmayız/bilmeyiz diyorlar. bu yüzden sizleri rahatsız ettim.

dediğinize baktım, bende aktif; ama hala görüntü ve ses yok. Sad

[Resim: ZJa6Q.jpg]
Alıntı