What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fotoğraflarınız internete düşmüş olabilir
#1

Facebook'un şikayet butonu mekanizmasındaki bir açığın tüm profil fotoğraflarına erişim sağladığı ortaya çıktı.

[Resim: UabnQ.jpg]

Facebook’un son dönemde yaşadığı güvenlik hatalarına bir yenisi daha eklendi. Dün şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların “olumsuz içerikleri” şikayet etmesini sağlayan hizmet kapsamında bir hata olduğu belirtildi.

Hürriyet'in haberine göre söz konusu hata, bir kullanıcının profil resminin çıplaklık ve şiddet içerdiği için şikayet edilmesiyle başlıyor. Facebook, profil resmi şikayet edilen kullanıcının diğer profil resimlerini de açarak, uygun olup olmadığını şikayet eden diğer kullanıcılara soruyor.

Facebook, dün keşfedilen hatanın giderilmesi aşamasında söz konusu şikayet hizmetini geçici olarak kaldırdı. Hata düzeltildiğinde gerekli bilgilendirmenin yapılacağı ifade edilirken, güvenlik boşluğunun ne zamandan beri geçerli olduğu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Facebook'ta güvenlik ayarlarını değiştirerek de bu güvenlik açığından kurtulmak mümkün olmuyor ve Facebook'un bu açığı gidermesi gerekiyor.
Alıntı
#2

açıktan ziyade bana göre bunlar gizli servisler için bırakılan arka kapılar public olunca yani işi bilen halktan biri bulunca açık denip yamanıyor.
Alıntı
#3

(07-12-2011, 22:33)emre demiş ki:  açıktan ziyade bana göre bunlar gizli servisler için bırakılan arka kapılar public olunca yani işi bilen halktan biri bulunca açık denip yamanıyor.

çok haklısın
Alıntı
#4

Facebooka eklenen hiçbir fotografa güvenmemek lazım.İsteyen rahatlıkla indirebiliyor.
Alıntı
#5

Facebooka zaten güvenim yok foto çok nadir eklerim onlarda sıradan fotolar zaten.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj pulsa
19-12-2011, 2:16Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi