What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Guti ile yollar ayrıldı

Beşiktaş, 2010-2011 sezonun başında İspanya'nın Real Madrid takımından kadrosuna dahil ettiği yıldız futbolcu Guti Hernandez ile yolarını bugün resmi olarak ayırdı.İspanyol oyuncu, Siyah-Beyazlı takıma geldiği ilk dönemde gösterdiği performans ile göz doldurmuş, ancak 2011 yılının Ocak ayından bu yana düşüşe geçen form grafiği bir türlü istenilen düzeye gelmemişti. Bu sezonun başından itibaren de kadroda yer bulamayan Guti, son olarak Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında 6 Kasım'da Beşiktaş'ın Gençlerbirliği ile oynadığı karşılamanın kadrosuna da alınmamıştı. Guti, bu gelişme üzerine maç sabahı ülkesi İspanya'ya gitmişti.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen ara sebebiyle 3 gün izinli olan Siyah Beyazlı takımda, oyuncular 11 Kasım Cuma günü yeniden antrenmanlara başlamıştı, ancak Guti ülkesinden dönmedi. Bugün Guti ve avukatları ile yapılan son görüşmeler sonrası İspanyol oyuncunun 2012 yılının Mayıs ayında bitecek olan mukavelesi karşılıklı olarak feshedildi.

Ne kadar alacak?

İspanyol oyuncu Siyah Beyazlı takıma geldiği ilk dönemde gösterdiği performans ile göz doldurmuş, ancak 2011 yılının ocak ayından bu yana düşüşe geçen form grafiği bir türlü istenilen düzeye gelmemişti. Guti'nin Siyah Beyazlı kulüp ile yıllık 2.7 milyon Euro bedel ile imzaladığı 2 senelik sözleşmesi 31 Mayıs 2012'de sona eriyordu. Bu süre içinde Beşiktaş'tan toplam 5.4 milyon Euro garanti alacağı olan İspanyol oyuncunun, bu bedelin tamamını almaya hak kazandığı öğrenildi.

Sözleşmesinin bitimine henüz 6 ay olmasına rağmen Guti'nin sözleşme şartları gereği 2 yıl için mukavelesinde yazan 5.4 milyon Euro'luk ödemenin tamamı 2011 yılı içinde gerçekleşecekti. Ancak bugün yapılan son görüşmeler sonrası İspanyol oyuncu, Siyah Beyazlı kulüpten alacağı olan 5.4 milyon Euro'nun 1.4 milyonunu almayarak sözleşmenin feshi konusunda uzlaşma sağlandı.

Ayrılık İspanya basınında da geniş yer buldu

Beşiktaş ile bugün yaptığı görüşme sonrası sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Guti'nin, Siyah Beyazlı takımdan ayrılması İspanyol basınında da geniş yer buldu. Siyah-Beyazlı takım ile sözleşmesinin feshedildiğinin açıklanmasının ardından konuyla ilgili haber yapan İspanya'nın yüksek tirajlı spor gazeteleri Marca ve AS, Guti'nin Beşiktaş ile ayrılma haberini internet sitelerinin giriş sayfalarından yayınladılar. İki gazete de Guti'nin Beşiktaş Kulübü ile maddi konularda anlaştığını ve İstanbul'a artık turist olarak gideceğini belirttiler. AS gazetesi konu ile ilgili haberinde Guti'nin Beşiktaş'ta mutlu olduğunu, 6 ay daha Siyah-Beyazlı takımda forma giymek istediğini, ancak antrenör Carvalhal ile sorunlar yaşadığı için İstanbul'dan ayrıldığını vurguladı. Marca ise Guti'nin Beşiktaş ile bugün son bir görüşme yaptığını ve maddi konularda sağlanan uzlaşma sonrası Siyah Beyazlı takımdan yollarını ayırdığını belirtti.

Guti Beşiktaş'ta ne yaptı

İspanyol yıldız, siyah beyazlı takıma 2010-2011 sezonun başında dahil oldu. Geldiği günden bugüne kadar toplamda 40 maça çıkan İspanyol yıldız 12 gol attı. Ayrıca bu maçlarda 6 sarı, 1 kırmızı kart gören Guti Hernandez, siyah-beyazlı forma altında toplamda 3212 dakika süre aldı. İspanyol oyuncu, bu sezon Spor Toto Süper Lig'de sakatlığı nedeniyle yalnızca takımının Kayserispor'a sahasında 2-0 yenildiği maçta 69 dakika forma giydi.

Guti kimdir?

Tam adı: Jose Maria Gutierrez Hernandez (Guti)
Doğum tarihi: 31.10.1976
Doğum yeri: İspanya
Boyu: 185 cm
Kilosu: 76 kg
Mevkii: Orta saha
Kaynak:Övünç ÖZDEM - DHA / hurriyet.com.tr

Beşiktaş Doğru karar vermiş

Ligimiz yabancılar çöplüğüne döndü artık, Messi BJK' ye gelse şüphe ile yaklaşırım o derece yani.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

Ben Ronaldo kazara Türkiye ye gelir de bizim basın, yöneticileri bu nasıl topçu bunu nerden aldınız diye eleştirir diye korkuyorum Big Grin

(14-11-2011, 18:28)Kaan Sparrow demiş ki:  Ben Ronaldo kazara Türkiye ye gelir de bizim basın, yöneticileri bu nasıl topçu bunu nerden aldınız diye eleştirir diye korkuyorum Big Grin

hala Alex koşmuyor amaBig Grin

(14-11-2011, 18:50)aras demiş ki:  
(14-11-2011, 18:28)Kaan Sparrow demiş ki:  Ben Ronaldo kazara Türkiye ye gelir de bizim basın, yöneticileri bu nasıl topçu bunu nerden aldınız diye eleştirir diye korkuyorum Big Grin

Evet haklısın Alex koşmuyor ama direkten dönen top ayağına geliyor. Big Grin

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

(14-11-2011, 19:04)Metin demiş ki:  
(14-11-2011, 18:50)aras demiş ki:  

Evet haklısın Alex koşmuyor ama direkten dönen top ayağına geliyor. Big Grin

Bide Alex (hiç koşmadan !!! ) hep doğru yerde topu bekliyor.

yine düny kadar para boşa gitti oynamdan parayı aldı çok mutludur kendisi
Konu Kilitli