What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

hangi skystar'ı almalıyım?

arkadaşlar selam bende skystar almaya karar verdim bilgisayara. Bu konularda pek bilgim yok ama araştırdığım kadarıyla en iyi ürün skystar2, yazılım desteği sayesinde dreambox gibi çalışabiliyor. Serverlara bağlanarak. Size birkaç soru sormak istiyorum cevaplayabilirseniz çok makbule geçer.

1-Şimdi bu skystar'ın yeni versiyonlarını gördüm. skystar2 HD ve skystar3 usb diye. Bu yeni versiyonları ile skystar2 arasında fark var mıdır, varsa nedir?

2-Yani bu skystar2 HD ve skystar3skystar2'nin görevlerini yapabilir mi(serverlara bağlanma gibi) eğer öyleyse daha yeni versiyonunu alayım.

3-HD'de izlemek istiyorum skystar2 HD, normal skystar2 gibi görev yapabiliyor mu? Birde skystar'ın usb'leri var bunlarda aynı görevi yapıyor mu servera bağlanma gibi.

4- Son olarak ben türkiyedeki önemli bilgisayar mağzalarına baktım skystar2 satılmıyor. Neden alamıyorum ben bunları ve nereden alabilirim? Skystar3 var ama bende bu nedenle skystar3, skystar2 gibi görev yapmıyor diye düşünüyorum ne dersiniz? Nerden alabilirim skystar'ı acaba?

cevaplayabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

SkyStar 3 diye bir kart yok. Aslında var ama onu Technisat üretmiyor. Çin çakması kartmış o ve bildiğim kadarıyla da o kartı alan da bin pişman.

http://www.technisat.com/en_XX/PC-products/352-76/

HD desteği olmayan bir kart alma. Artık kanallar HD yayına geçmeye başladı. Bir de USB aygıtlar hiçbir zaman PCI ve PCI Express arayüzlü aygıtların yerini tutamaz. Yüksek performans istiyorsun diyosan USB bir cihaz alma.

Ben SkyStar HD 2 kullanıcısıyım. Fena bir kart değil. Ama avermedia'dan iyi olduğu kesin. hauppauge markasının ürettiği WinTV diye bir kartlar var. O kartları da kullanan çok var. Onu da bir araştırabilirsin.

Bu kartın kullanıcı kitlesi çok küçük olduğu için büyük online alışveriş siteleri bu kartı pek satmıyor. İkinci el bir kart da alabilirsin. 110-150 TL arasında Skystar HD2 satılıyor. Ben 110 TL almıştım.

çok saol kardeşim. Kullanıcı kitlesi düşük dediğin kart skystar2'nin HD versiyonu mu yoksa genel olarak skystar2'den mi bahsettin? Benim bildiğim skystar2 çok kullanan var kimi görsem bu karttan alıyor.

Birde Skystar2 HD ile hd yayın izlemek için bilgisayarın birşey desteklemesi gerekiyor mu? Örneğin HD receiver ile HD yayın izlemek için TV'nin HD özellikte olması gerekiyor. Monitör'ün yada başka birşeyin böyle desteklemesi gereken özellik var mı?

(05-06-2012, 22:21)nicelikeice demiş ki:  çok saol kardeşim. Kullanıcı kitlesi düşük dediğin kart skystar2'nin HD versiyonu mu yoksa genel olarak skystar2'den mi bahsettin? Benim bildiğim skystar2 çok kullanan var kimi görsem bu karttan alıyor.

Birde Skystar2 HD ile hd yayın izlemek için bilgisayarın birşey desteklemesi gerekiyor mu? Örneğin HD receiver ile HD yayın izlemek için TV'nin HD özellikte olması gerekiyor. Monitör'ün yada başka birşeyin böyle desteklemesi gereken özellik var mı?

birazda bilgi verelim alt alta yazacağım senin sorduğun soruların cevaplarını
1.hd yayını seyretmek için illaki lcd veya led televizyonda seyredilecek diye bir kaide yok tüplü srt televizyondada seyrede bilirsin normal bir hd uydu cihazı ile
2.skystar 2,skystar 1,skystar 1cı,inca dvb s,avermedya A700 türü kartlar dvb s kartlardır fakat bilgisayarına H.264 kodekleri ile dvb s ten gelen hd yayınları monitör veya lcd,led tv de seyrede bilirsin
3.dvb s ve dvb s2 kartları sadece paylaşımda kullanmak için almıyoruz yakında türksatın dvb s2 sinyallere şuanki transponderler geçecek
4.şuan itibarı ile kullanan arkadaşlardaki bağlantılarım ile sadece randımanlı çalışan dvb s2 kartların techniksat kartları oduğunuda söyleyim
5.tek transponderden 4 kanal aynı anda seyretme ve kayıt evinizde internet olmasa tek taraflı internet ofline download modülle kullanılan bazı modellerde modül kullanımı bunların dahası saygılarımla

Pc için uydu kartı almak istiyorum.Skystar yazılım ve kullanıcı desteği açısından önde olduğu için onu tekrar deniyeceğim.(4 yıl önce 2 kere anakartımı yakmıştı.attım bi kenara.) Amacım şifreli sinematv ve benzeri kanalları açması ve pc ye kayıt yapmaktır.Sizce hangisi uygun olur.Önerilere de açığım.Tşk.

(29-11-2012, 5:36)RAVEN06 demiş ki:  Pc için uydu kartı almak istiyorum.Skystar yazılım ve kullanıcı desteği açısından önde olduğu için onu tekrar deniyeceğim.(4 yıl önce 2 kere anakartımı yakmıştı.attım bi kenara.) Amacım şifreli sinematv ve benzeri kanalları açması ve pc ye kayıt yapmaktır.Sizce hangisi uygun olur.Önerilere de açığım.Tşk.

pc ye kayıt, şifreli kanalları açması bunu hepsi yapıyor zaten..

sana tavsiyem pc yeniyse skystarexpres hd kartı al sorunsuz çalısıyor. uygun fiyata temin edebilirsin.

kaya center a gittim.üç modelide sordum ama tatmin edici bir cvp alamadım.elden alınca %10 indirim yapıyorlar Big Grin Ankara-Konya sokakta kime sorsam d-smart sinematv kanallarını açamazsın dediler.

(03-12-2012, 2:44)RAVEN06 demiş ki:  kaya center a gittim.üç modelide sordum ama tatmin edici bir cvp alamadım.elden alınca %10 indirim yapıyorlar Big Grin Ankara-Konya sokakta kime sorsam d-smart sinematv kanallarını açamazsın dediler.

arkadaşım skystar hd 2 ve modül yatağı ile veya skystar hd 2 usb modül girişli olanı ve dsmart modülün olursa orjinal kartı ile seyredebilirsin

(05-06-2012, 22:21)nicelikeice demiş ki:  çok saol kardeşim. Kullanıcı kitlesi düşük dediğin kart skystar2'nin HD versiyonu mu yoksa genel olarak skystar2'den mi bahsettin? Benim bildiğim skystar2 çok kullanan var kimi görsem bu karttan alıyor.

Cevap biraz geç oldu farkındayım Tongue

Demek istediğim şuydu: DVB kartların kullanıcı sayısı çok az. Çoğu kişi PC'den uydu yayını izlenebileceğinden haberdar bile değil. Bahsettiğim buydu.

(08-12-2012, 0:46)nexx45 demiş ki:  
(03-12-2012, 2:44)RAVEN06 demiş ki:  kaya center a gittim.üç modelide sordum ama tatmin edici bir cvp alamadım.elden alınca %10 indirim yapıyorlar Big Grin Ankara-Konya sokakta kime sorsam d-smart sinematv kanallarını açamazsın dediler.

arkadaşım skystar hd 2 ve modül yatağı ile veya skystar hd 2 usb modül girişli olanı ve dsmart modülün olursa orjinal kartı ile seyredebilirsin

İyi güzel diyorsun da bu kartların CI SLOT parçaları piyasada bulunmuyor. Bulunsa da çok pahalı. Sırf bu nedenle Skystar'dan soğudum.
Konu Kilitli