What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HD TV(uydu) kartı önerebilir misiniz?

bu konunun yeri tam olarak burası mıdır bilemedim ama diğer markaların içinde açarak tek marka istiyormuşum gibi gözükmek istemedim.

Arkadaşlar önümüzdeki günlerde HD bir uydu kartı almak istiyorum SkyStar2 var şuanda elimde ona bayaa alıştım. Kullanımı rahat yani. HD kartlar da böylemidir bilmiyorum.

PCI yerine USB den bağlanabilenler arasında bir fark var mı öncelikle bunu sormak istiyorum, çünkü kartı USB den bağlamak istiyorum.

Birde sorunsuzca kullanabileceğim(özellikle ProgDVB'de çalışmasını istiyorum) bir marka-model TV kartı önerirseniz sevinirim.
-------------------------------

Mesela bu TV kartı iyi midir?:
http://www.avermedia.com/TR/Product/Prod...spx?Id=294

WIN7 yazmamışlar ama VISTA da çalışıyorsa WIN7'de de çalışır sanırım
Alıntı

Prof Tuners 7301 modeli iyidir kör tarama ve kumandası filanda var skystar s2 modelınden fiyat olarak daha uygundur 135 lıraya gelıyor yurtdısından.Skystar hd2'den hiç eksik kalır yanı yoktur hatta fazlası var silikon tunerli değil.
Alıntı

Peki SkyStarHD modeli iş yapmaz mı? çünkü sizin önerdiğinizin USB olarak harici bağlanan versiyonu yok sanırım. Bir de silikon tuner nedir bilmiyorum. Çok etkin bişey mi olup olmaması?
----------------------

Mesela bu TV kartı iyi midir?:
http://www.avermedia.com/TR/Product/Prod...spx?Id=294

WIN7 yazmamışlar ama VISTA da çalışıyorsa WIN7'de de çalışır sanırım
Alıntı

Attıgınız lınktekı kart dvb-s karttır.Yani cogu hd kanalı ızleyemezsınız TRT HD,ATV HD v.s bunun ıcın dvbs-2 standartında bı kart almanız lazım.

Silikon tunerli kartlarda çekim gücü sinyal kayıpları mozaiklenme gibi sıkıntıları meydana geliyor zaten forumlarda skystar hd2 sorunları dıye aratırsanız bırcok sıkıntı gorebılırsınız..
Alıntı

Siz sanırım bu kartı kullanıyorsunuz. Nerden teemin edebilirim bu kartı? sitelerinin Shopping bölümü kapanmış. bi fikir verirseniz sevinirim.
Alıntı

bende şahsen SkyStar S2'yi öneriyorum WIN 7 64 bit performansı ile sinyal konusundada gayet iyi DVBplayerların çoğunada rahatlıkla tanıtılabiliyor ayrıca tunerinin silikon olmamasıda bir avantaj kartın tek dezavantajı ise kumanda ve modül desteğinin olmaması bence SkyStarHD2 den daha iyi ve sorunsuz bir kart
Alıntı

(20-07-2011, 16:25)uygar33 demiş ki:  bende şahsen SkyStar S2'yi öneriyorum WIN 7 64 bit performansı ile sinyal konusundada gayet iyi DVBplayerların çoğunada rahatlıkla tanıtılabiliyor ayrıca tunerinin silikon olmamasıda bir avantaj kartın tek dezavantajı ise kumanda ve modül desteğinin olmaması bence SkyStarHD2 den daha iyi ve sorunsuz bir kart

Modul dediğiniz nedir peki? ben aynı zamanda HADO ile serverdan kart paylaşımı kullanıcam. bu bi sıkıntı olmaz değil mi?
Kumanda gereksiz zaten benim için.
Alıntı

modul yani orjinal kartların takıldığı yuva demek tabiki orjinal kart kullananlar için bu kart uygun değil hadu ile de serverinizle sorunsuz izleyebilirsiniz
Alıntı

(20-07-2011, 14:55)trapdoor demiş ki:  Siz sanırım bu kartı kullanıyorsunuz. Nerden teemin edebilirim bu kartı? sitelerinin Shopping bölümü kapanmış. bi fikir verirseniz sevinirim.

Bende skystar 2 kullanıordum sattım.Prof tuners siparişi verdim honk kongtan 15 gun gıbı kısa bır surede ulastırıyorlar.Daha önce bayagı bir arastırma yapmıstım bu kartın piyasadaki 250 lıralık dvbs-2 kartlardan eksiği olmadıgını gorunce sıparıs verdım..
Alıntı

SkyStar-S2 ürünü şuanda 175lira 1080p'yi de destekliyor ve sorunsuz çalışıyorsa bence gayet makul bir fiyatta. Kaldı ki yurt dışından sipariş verebilme gibi bir şansım yok. Ankara'da bi yerde satış noktaları vardı, oradan gider alırım, sanırım SkyStar-S2 alıcam.
Alıntı