What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

hotbird çalışıyor turksatı çalıştıramadım

selamlar arkaadaslar..
ss2 PCI kullanıyorum. progdvb yi yükledim. diseq leri atadım.. hotbird kanallarını full alıyorum. fakat türksat a gelince sinyal var kalite "0".. her türlü diseq durumlarını da denedim. uydudan diyceksiniz normal receiver i getirip bağladım. turksat kanallarını çalıştırdı.. ama digital karttla turksatta kanal bulamıyorum. bi detayı kacırıyoruz herhalde.. Yardımlarınız icin teşekkürler şimdiden..
Alıntı

PROGDVB de ve DVBDREAMDE GÜNCEL KANAL LİSTESİ YAPAMAK İÇİN

http://tr.kingofsat.net/satellites.php BU siteden
Uyduyu seçin.

[Resim: kOo44.jpg]

Resimdeki yere tıklayıp güncel listeyi indirin. Bu indirdiğiniz dosyayı nereye koyacaksınız?

Bilgisayarım-C-DVBDREAM-TRANSPONDERS klasörüne
VEYA
Bilgisayarım-C-Progdvb-Transponders klasörüne
veya
Bilgisayarım-C-Program files-Progdvb-transponders klasörüne koyun

SONRA mutlaka diseqc ayarlarınıza girip indirdiğiniz uydu frekans listesini diseqcte uygun yere koyun.
Ve Kanal taratma yerine girip kanal taratın.
Kingofsatın yaptığı değişiklik yüzünden kanal taratma listesinde uydular isimleriyle değil dereceleriyle görünmektedirler. Mesela 42 e , türksat demektir. İsim olarak aranırsa bulunamaz.

KANAL LİSTELERİNİ DÜZENLEME

DVBVİEWER
[Resim: F8d1f.jpg][/URL]

PROGDVB: kanal listesine sağ tık.
Channel list propertiese girin.
group by kutusuna: satellite (uyduya göre grupla)
sort kutusuna: by type and caption getirin. OK tuşuna basın
Yine kanal listesine sağ tık yapın. Channel list properties e girin Favourites e çentik koyun okeyleyip çıkın.
Sonra kanallarıteker teker veya beşer onar fare ile aşağı veya yukarı turup sürükleyerek kendi favorilerinizi sıralayın.

[Resim: MPnJK.jpg]

DVBDREAM:
Genel başlığı altındaki bir veya birden fazla kanalı seçip kanalın ismine sağ tık yapın.
Kumanda listesine göndere tıklayın. Böylece teker teker veya beşer onar 1 numaradan itibaren sıralanırlar.
Kumandadan tuşa bastığınızda o kanala gider. Kumandaya giden kanalları görebilmek için kanal listesinin
üstündeki kumanda yazan yere tıklayın. Burada da değişiklik yapabilirsiniz. Sağ tıklayıp sürükle&bırak sıralaya
çentik koyun. Kanalları fare ile tutup sürükleyerek sırasını değiştirirseniz numaraları da otomatik değişir.

[Resim: WhYI4.jpg]
Alıntı

arkadasım teşekkür ederim emeklerin icin. ama benim sorunum kanallarla ilgili deil. bi program hatası var sanırım.. aynı kablodan hotbird yayınlarını alıyorum.. kanal aramadan hotbird olarak aradığımda sonuc veriyor. turksat (42) aradığımda sonuc vermiyor. progdvb kullanıyorum. level 55-60 arası ama quality "0".. bu türksat icin gecerli.. hotbird icin level 50-55 quality 75-80 anlamadım gitti. kac gündür uğrasıyorum. aynı kabloya normal receiver bağladım. hotbird türksat bütün uydulardan yayın aldım.. ama dijital kartla alamadım. yardımlarınızı bekliyorum...
Alıntı

diseq ayarlarından kaynaklı olabilir?
http://www.skystar-2.com/video.htm sayfasında diseq ayar video anlatımlı mevcut.

Eğer diseq ayarında sorun yoksa.. çanak bağlantılarını kontrol et.
Progdvb nin son versiyonunu indir ve kur diseq ile ilgili bir kaç düzeltme yapılmıştı.
Son olarak ProgDVB\Transponders içine http://www.hotshare.net/en/file/165827-4925601a1e.html buradan indirdiğin dosyayı kopyala.
Alıntı

uydu bağlantılarından olsa normal receiver den yayın alamazdım sanırım.. hotbird kanallarını bulabilirken turksat kanallarını bulamaıyorum.. Sad(
arkadaslar hic böle bi olay başına gelen arkadas yokmu.. lütfen yardım edin...
Alıntı

progdvb versiyonunu yazarmısın.?? bu tarz sorunlarda farklı dvb player denemelisin. DVBDream AltDvb illa progdvb de ısrar etme bence...
Alıntı

sorun kablolarla alakalı sanırım. denedim sinyal bir geliyo bir gidiyo.. ilginize teşekkür ederm...
Alıntı

BENDEDE AYNI SORUN OLDU TÜRKSAT ÇIKMIYO SANIRIM HER KANALIN EUROLARI ÇIKIYO SADECE
Alıntı

arkadaşlar anı sorun bende var şuan. önceleri kanalD show v.s göstermiyordu şimdi tüm kanallar gitti.
Alıntı

Arkadaşlar bugün skystar 2 uydu kartım ile ilgili baya bi tecrübe edindim ve sizinle paylaşmak isterim, Öncelikle kabloların eksiksiz ve düzgün bağlandığından emin olun, diseq ayarları çok önemli 1. port a taktığınız kablo ile ( mesela S1,S2,S3,S4 4 portlu bir diseq ve RX tek çıkış ) kurduğunuz programda aynı olması gerekmektedir. örneğin turksat kanalları için yeni şebeke frekansı mevcut 11962 - 3333 - 3/4 - V bu durumda şebeke ile arama yaparsanız aradığınız tüm türksat kanallarını mutlaka bulacaksınız, eğer bu frekansta haala bulamadıysanız kablonuzu kontrol edin..
Alıntı