What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IGI Subtitler v3.1 (Resimli Anlatım)

IGI Subtitler v3.1 programı ile dvb oynatıcınız ile izlediğiniz yabancı filmlere Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz.

[Resim: igi_subtitler_1_1327062323.jpg]
1- Daha önce bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz altyazıyı buradan seçiyoruz.

2- Settings'e tıklıyoruz. ( ayarları yapmak için)
[Resim: igi_subtitler_2_1327063233.jpg]
3- Altyazının rengini, çerçeve ve gölge rengini buradan ayarlıyoruz.

4- Altyazı boyutunu ayarladığımız kısım burası.

5- En önemli kısımlardan birisine geldi sıra: Altyazıyı indirdiğimiz yerde fps numarası da verilir. Bu kısımda o verilen numarayı işaretliyoruz.

6- Altyazının ekranda nerede bulunacağını buradan belirliyoruz. (Aşağı - Yukarı)
[Resim: igi_subtitler_3_1327062003.jpg]
7- Buradan altyazı için bir fon seçiyoruz. (Ben genelde Parent veya IGI kullanıyorum.)
[Resim: igi_subtitler_4_1327062033.jpg]
8- Filmin başlama saatine yetişemedi iseniz film esnasında aşina olduğunuz bir kelime duyunca türkçesini bu bölüme yazarak ileri tuşuna basınız. Filmde aynı sözcük birkaç yerde kullanılmış olabilir. İleri tuşuyla uygun olanını arayabiliriz.

9- Altyazıyı ilerletmede kullanabilirsiniz. Filmle tam uyuşmadığı zamanlarda

10- Ortada bulunan yuvarlak simgeyi farenin sol tuşuyla filmin üzerine sürükleyip bırakıyoruz. İşte bu kadar eğer kayma varsa 9 numaradan ileri veya geri yaparak oturtabilirsiniz.

Download IGI Subtitler v3.1
Alıntı

Emeklerine sağlık.Güzel bir yazılıma benziyor.
Alıntı

win 7 ile uyumsuz ,programı yazana 2ay önce mail attım ses seda yok
Alıntı

(20-01-2012, 20:53)decameronus demiş ki:  win 7 ile uyumsuz ,programı yazana 2ay önce mail attım ses seda yok

evet aslında osd eklentisine ait kaynak kod olsa üzerinde çalışıp native altyazı eklentisi yapılabilir...
Alıntı

(20-01-2012, 20:53)decameronus demiş ki:  win 7 ile uyumsuz ,programı yazana 2ay önce mail attım ses seda yok

win7 ile değil EVR ile uyumsuz, Overlay, VMR 7 ya da System Default Renderer'da sıkıntı yok (DVBviewer, Win7 64 bit)

VMR 7 ve System Default Renderer'ı da kullanabilmeniz için (Aero haricinde) Win7 Temel-Basic tema kullanmanız gerekiyor.
Alıntı

(20-01-2012, 23:25)malcolm demiş ki:  

win7 ile değil EVR ile uyumsuz, Overlay, VMR 7 ya da System Default Renderer'da sıkıntı yok (DVBviewer, Win7 64 bit)

VMR 7 ve System Default Renderer'ı da kullanabilmeniz için (Aero haricinde) Win7 Temel-Basic tema kullanmanız gerekiyor.

peki güzel kardeşim Allah rızası için bi anlat nası çalıştırabilirim bu programı bütün gün bunla uğraştım genede çözemedim.
Alıntı

çalıştırma yöntemini bilen biri varsa anlatsın lütfen
Alıntı

(23-10-2012, 20:35)tgunver demiş ki:  çalıştırma yöntemini bilen biri varsa anlatsın lütfen

masaüstüne sağ tıkla "kişiselleştir" tıkla..

Windows 7 TEMEL temasını seç. şimdi kullandğın DVBplayer'ın renderer ayarlarından..

Örneğin DVBviewer için düşünecek olursan, seçenekler(settings) -> Ayarlar (Options) -> DirectX bölümünden renderer bölümün" System Default Renderer" olarak ayarla...

şimdi IGI Subtitler DVBviewer'ın ekranına sürüklersen çalışacaktır.

ProgDVB içinse Alt + O -> Video -Codecs - VideoRenderer (VMR-7) olacak.
DVBdream için CTRL +G -> Video Renderer (WMR- 7) olacak.

win-7 progdvb'den bir caps,
[Resim: 481768_10200180280416592_1039741770_n.jpg]
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi