What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnternet filtresinde sürpriz!
#1

Filtreli internet uygulamasında değişiklikler var! Filtre istemeyenlerin başına ne gelecek?
[Resim: fuvbp.jpg]Son birkaç aydır tartışmalara sahne olan 22 Ağustos internet filtresi konusunda yeni gelişmeler var. Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, yaptığı açıklmada filtre hakkında konuşulanlara açıklık getirdi ve bir de erteleme haberi verdi.

Serhat Özeren'in açıklamalarına göre, işletmecilere, internet filtresi ile ilgili hazırlanan taslaktaki düzenlemelere ayak uydurabilmeleri ve uyum sağlayabilmeleri için 3 ay ek süre tanındı. Yeni durumda işletmeciler 22 Ağustos - 22 Kasım tarihleri arasında test sürecini gerçekleştirecek ve filtrelerin kullanıcılarla buluşması da 22 Kasım tarihinde gerçekleşecek. Yani daha önce 22 Ağustos tarihinde yürürlülüğe gireceği söylenen filtre uygulaması, aslen 22 Kasım'da kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Özeren'in açıklamalarında, daha önce daha fazla başlıkta toplanan filtre seçeneklerinin, görüşlerin de alınmasıyla hazırlanan yeni taslakta ikiye indirildiği yer alıyor. Bu iki paket "Aile" ve "Çocuk" olacak, dileyen internet kullanıcıları, bu iki paketten birine başvuru yaparak geçebilecek. Üstelik bu hizmeti almak isteyenler, hizmet için herhangi bir ücret ödemeyecek.


[Resim: awqp1w.jpg]Peki iki filtreyi de istemeyip "her şey eskisi gibi devam etsin" diyenlere ne olacak? Serhat Özeren, bu konuda internet kullanıcılarının yüreğine su serpen açıklamalar da yaptı. Filtre altına girmek istemeyenlerin internet bağlantıları, bugün nasılsa 22 Kasım'dan sonra da aynen devam edecek. Başka bir deyişle, filtreler, standart kullanımda herhangi bir etkiye sahip olamayacak.

Son olarak, filtre haberlerinin çıktığı ilk günden beri tartışılan konuya gelelim... Hatırlarsanız, filtre altına girmek istemeyen kullanıcıların IP adresleri aracılığıyla takip edileceği ve yasaklı sitelere "bir şekilde" girenlerin tespit edileceği çok sık konuşuluyordu. Serhat Özeren bu söylentinin sadece bir paranoya olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: "Kişisel bilgilerin güvenliği taslakta da var. Böyle birşeyin olması mümkün değil. Bu tamamen paranoya."

Peki tüm bunlardan ne anlıyoruz? İlk olarak, filtre sistemi, yeni durumda 22 Kasım'da aktif hale gelecek. Dileyenler 2 farklı paketten birini seçerek, hiçbir ücret ödemeden hizmetten yararlanabilecek. İddiaların aksine, filtre istemeyen internet kullanıcıları için şu ankinden farklı bir uygulama söz konusu olmayacak.

Bakalım ilerleyen günler daha neler gösterecek?

ALINTIDIR..

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#2

Yok yere ortalığı karıştırıyorlar, istemeyen aynı şu anki durumunda kalabilecek, hala inanmayanların oldugunu düşünürsek paylaşımın iyi oldu... Big Grin
#3

Proxy vasıtasıyla IP bazlı filtrelenmiş erişilemeyen siteler keşfettim.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi