What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnternet Tarayıcılar ve 'Risk Zekası'

Bu senenin ortalarında ortaya atılan "aptalların IE kullandığını" iddia eden oldukça "kapsamlı" araştırmanın bir şaka olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi de benzer, ancak bu kez pek de şaka gibi görünmeyen bir araştırma ile karşı karşıyayız. Projection Point'in yaptığı araştırmaya göre Internet Explorer kullanıcıları daha düşük bir "risk zekası"na sahipler.

Şirket bu sonuca katılımcılara birtakım sorular sorarak ulaşmış (sağdaki resimdeki gibi). Buna göre kullanıcıya örneğin "Brezilya 2006'da dünya kupasının ev sahipliğini yaptı" gibi bir ifade veriliyor ve bunun doğruluğunu yüzde 0'dan yüzde yüz'e kadar bir yüzde ile ilişkilendirmesi isteniyor.

Projection Point sonuçlardan IE kullanıcıların 57.51 puanla en düşük risk zekasına sahip olduğunu çıkarıyor. Safari ise IE'nin sadece 4 puan üzerinde yer alıyor.

Teste katılmak isteyenler, aşağıdaki adresi ziyaret edebilirler.
http://www.projectionpoint.com/

Araştırma sonuçları şu şekilde:
[Resim: rq_browser_1324127597.png]

Açık kaynak taraftarı ve severi biri olarak, tarayıcı kullanmak, risk almak ve zeka arasındaki bağlantıyı anlayamadım.

Tarayıcı kullanmak konusundaki tercih: Bilgisayar ilgi ve bilgisine,
Risk almak: Karakter yapısına, biraz da kültüre.
Zeka ise: Allah vergisi olup demire benzeyen bir özeliktir. Demir iyi seçilip dövülüp, iyi su verilip, iyi törpülenirse iyi bir kılıç olur. Bunlar olmazsa ekmek bıçağı olur.
Gerçi şimdilerde birileri herşeyi zekaya bağlıyor. İnsanların kendilerini zeki, akıllı veya ap tal hissetmeleri için zekanın her türü var. Yakında tuvalet alışkanlığına bağlı bir zeka çeşidi tanımlarlarsa hiç şaşmam. Bu ise bilgi yönetimi denilen bir alanın konusudur.
Alıntı

ankette opera tarayıcı yok opera kullananlar hangi sınıfa giriyor acaba?..
Alıntı

(17-12-2011, 19:52)cemocem demiş ki:  ankette opera tarayıcı yok opera kullananlar hangi sınıfa giriyor acaba?..

Bende merak ettim. "Tasnif Dışı" sınıflandırdılar diye düşünmüşdüm.
Alıntı