What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kanal bulma sorunu

arkadaşlar progdvb kullanıyorum
ama bir türlü show-skytürk ve fox tv yi bulamıyorum..
Alıntı

çanak ayarsız ondandır skytürk bende de çıkmıyor sinyal seviyesi düşük olunca bazı kanallar çıkmıyor kanal a nında olmaması lazım
Alıntı

show-skytürk ve fox tv frekansında eğer sinyal geliyorsa LNB settings loft sw değerin 11700 ise 12500 yap öyle tarat bi dene
Alıntı

ss2 kullanan arkadaşlar Olay tv de sinyal sorunu varmı? çanağa ince ayar yaptım dvbdream da olay tv sinyal geldi ama kanal çıkmıyor.
Alıntı

(11-03-2010, 23:10)cemocem demiş ki:  show-skytürk ve fox tv frekansında eğer sinyal geliyorsa LNB settings loft sw değerin 11700 ise 12500 yap öyle tarat bi dene

arkadaşım uydu alıcıları normalde 22 khz sinyali ile 11700 mhz de anahatarlıyarak üst bant osilatörünü devreye sokar, tuner kaynaklı bi sorun varsa loft sw 11650 mhz ile 11800 mhz aralığında bi değerde ayarlanabilir.Bu değerlerin dışına çıkılırsa uydu tunerinin ara frekansının dışına çıkmış olursunuz. Sizin dediğiniz gibi loft sw 12500 mhz ye ayarlanırsa üst band yayınlarının tamamı çalışmaz. Güncel tp dosyasında bulunan bilgiler loft sw11700 mhz e göre ayarlıdır ve 11650mhz ile 11800mhz aralığında oynanabilinir. Lütfen yanıltıcı bilgi vermiyelim
(07-04-2010, 18:23)HSA1993 demiş ki:  ss2 kullanan arkadaşlar Olay tv de sinyal sorunu varmı? çanağa ince ayar yaptım dvbdream da olay tv sinyal geldi ama kanal çıkmıyor.

ss2 ile DVBDream: samanyolu türkiye, fox tv, Olay tv,akıllı tv, kısacası sembol oranı düşük olan kanallar çok nazlı açılır. İlgili kanala tıkladığınızda açılmıyorsa tekrardan tıklayıp açıldığını göreceksiniz. Eğer anten ve LNB nizde bi sorun yoksa ve iyi ayarlanmış ise. Normal uydu alıcısında aynı kanallar sorunsuz bir biçimde açılıyor olması gerekir. Not: olay tv bendede açılmıyor, tekrardan tıklayıp bir süre sonra açılıyor, SS2 ve DVBDram ile.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(11-03-2010, 23:10)cemocem demiş ki:  show-skytürk ve fox tv frekansında eğer sinyal geliyorsa LNB settings loft sw değerin 11700 ise 12500 yap öyle tarat bi dene

evet sinyal alıyor fakat sinyalin hemen soluna bir kilit simgesi geliyor.. bu kanalları açmak istediğimde..
afedersiniz bu işlerde daha er konumundayım bahsettiğiniz loft sw ayarı progdvb nin hangi kısmında mevcut ..bunu denemek istiyorum.
[Resim: 9qzqvm0drphj5pv6dgjf.jpg]

sorunu bu şekilde resmetmek istedim.. umarım daha anlaşılır
Alıntı

(07-04-2010, 20:16)sinan_87 demiş ki:  

evet sinyal alıyor fakat sinyalin hemen soluna bir kilit simgesi geliyor.. bu kanalları açmak istediğimde..
afedersiniz bu işlerde daha er konumundayım bahsettiğiniz loft sw ayarı progdvb nin hangi kısmında mevcut ..bunu denemek istiyorum.
[Resim: 9qzqvm0drphj5pv6dgjf.jpg]

sorunu bu şekilde resmetmek istedim.. umarım daha anlaşılır

arkadaşım onu tam olarak sorunun neden kaynaklandıgını bilmiyorum ama istersen bendeki shov turk progdvb ayarları böyle karşılaştır belki faydası olur . frekanslara bak istersen

[Resim: 258wdi0.jpg]

[Resim: wwazc6.jpg][/size]
Alıntı

öncelikle sağol desteğin için..
karşılaştırdım herşey aynı fakat sendeki fark kilit simgesinin olmaması Big Grin bunun nedenini öğrenmek isterim hocam...
Alıntı

(07-04-2010, 22:40)sinan_87 demiş ki:  öncelikle sağol desteğin için..
karşılaştırdım herşey aynı fakat sendeki fark kilit simgesinin olmaması Big Grin bunun nedenini öğrenmek isterim hocam...

gördüğüm kadarıyla senin L sinyal varken Q sinyal yok yani kanal sinyal almıyor her ikisinde de sinyal kalitesi olmalı anten hassas ayar isteyebilir yada frekansı kontrol et, kilit işaretine gelince o bir soru işareti?..
Alıntı

Metin kardeş cevabın için teşekkür ederim. Vaktim olduğu zaman bütün aparatları gözden geçireceğim..
Alıntı