What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Katil bitkiler: Venüs bitkisi ve diğer etobur bitkiler
#1

Onların ağızları, keskin dişleri ve mideleri yok ama, böcek, fare, kurbağa gibi küçük canlıları yiyorlar. Farklı tuzaklara sahip bu etçil bitkiler, Kuzey Kutup Dairesi'nden, tropikal bölgelere uzanan geniş bir coğrafyada, genellikle nemli topraklarda, turbalık alanlarda, bataklıklarda ve yosunlu ormanlarda yaşıyorlar.

Amerika'nın Carolina eyaletinin bataklık bölgelerinde yaşayan böcekkapan Venüs bitkisi, en tanınmış ve en nadir bulunan etçil bitkiler arasında yer alıyor. Yapraklarının kırmızılı renginin ve salgıladığı nektarın cazibesine kapılan hayvanlar, kenarları sivri kirpiklerle kaplı ve çanağı andıran bu tuzakların içine giriyorlar.

[Resim: 2v5hA.jpg]

Yapraklar, yüzeydeki tüylere dokunulması sonucunda, bir saniyeden kısa bir süre içinde kapanıyorlar. İçeride kalan avın kurtulma çabaları, daha çabuk sindirilmesini sağlıyor, çünkü hayvan kımıldadıkça, daha çok sindirim sıvısı salgılanıyor. Hayvanlar, boğularak veya ezilerek ölüyorlar. Birkaç gün süren sindirim ve soğurma işlemleri sonrasında, gövdelerinden, yalnızca kütiküla gibi sindirilemeyen sert kısımlar kalıyor Bunlar da dışarı atılıyor.

[Resim: AKHoc.jpg]

[Resim: zOICy.jpg]

[Resim: NC0xc.jpg]

[Resim: hBXPt.jpg]

[Resim: yVzkd.jpg]

[Resim: axK4h.jpg]

[Resim: cS76N.jpg]

[Resim: jYn08.jpg]

[Resim: qbEtk.jpg]

[Resim: YmIOS.jpg]

[Resim: DEtmo.jpg]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi