What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kolamı içiyoruz yoksa?

İşte Coca-Cola nın gizli sırrı :

Coca-Cola özütü diye gizli tutulan formül aslında bir böcek çeşidinin (Cochineal) ezilmesi ile elde edilen sıvıdır. Cochineal; Kanarya adalarında ve Meksika'da yaşayan bir böcektir.Doğal ortamında çoğaldığı gibi kültürel olarak da yetiştirilmektedir.

İşte O böcek resmi.
Kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürdüğü yerler.

[Resim: slide0009image005uq5.jpg]

[Resim: slide0009image007jb1.jpg]
Kaktüsteki böcek larvaları!!

[Resim: slide0026image011ws0.jpg]

[Resim: slide0026image017zs2.jpg]
Bu böcekler ve larvaları, Meksikalı köylüler tarafından toplanır

[Resim: slide0014image021lg7.jpg]

Cochineal böceği için özel tarlalar kurulur. Aşağıdaki Bir Cochineal böceği tarlasıdır.

[Resim: slide0010image019zu6.jpg]

Siz kola içmekte tabiki özgürsünüz fakat en azından çocuklarınızın o körpe midelerinin buna dayanamayacağını iyi bilin ve hiç olmazsa onların kola içmesine engel olun !!!

Önce Hindistan Yüksek Mahkemesi, Cola'nın sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle yasaklanması yönünde bir adım attı. Arkasından Letonya'da ilköğretim okullarında Coca-Cola ve Pepsi yasaklandı. İngiltere ve Ukrania'da bazı okullarda yasaklandı.

Ülkemizde de özel olarak İstanbul Gösteri Sanatları Merkezinde de yasaklandı.

Şimdi bahsedeceğim konu da en az Cochineal böceği kadar iğrenç bir durum..23 yıl kola fabrikasında çalışan birisinin naklettiği bu çok ciddi açıklamalar gerçekten insanın zihnini ve midesini alt üst ediyor.

Malumunuz kola denilen içeceğin en temel hammaddesi meyan köküdür ve meyan kökü ile beslenen canlılar arasında fare de bulunmaktadır.

Büyük şirketler tonlarca üretim yaptıkları için meyan köklerini kepçelerle toplamaktadırlar.Tonlarca topladıkları için de fareleri ayıklamak gibi bir zahmete ise kesinlikle girmemektedirler.

Bu yüzden de meyan kökleri, içindeki farelerle beraber preslenmekte, sadece kalan deri, ayak, bacak parçaları elekten geçirilerek ayıklanmaktadır.

Meyan köklerinin suyunun yanında farenin kanı, mide özsuyu vs. gibi sıvılar da karışmakta, fare kanı da siyah renge yakın bir renkte olduğu için estetik açıdan bir sorun olmamaktadır.

Kola üretimi yapan şirketler, koladaki bu pislikleri kimyasal yöntemlerle sağlığa zararsız hale getirmeye çalışırken bu sefer de kullandıkları çok çeşitli kimyasal maddelerle insanları uzun vadede resmen zehirlemektedirler.

Bu olayı anlatan kişi, çalıştığı 23 yıl boyunca bir bardak bile kola içmemiş.Ayrıca kendisi içmediği gibi ailesi başta olmak üzere tüm sevdiklerine de bu pisliği içirmemiş..Sonraları ise insanları zehirleyen bu şirkete yıllarca hizmet ettiği için tıpkı uyuşturucu satıcılığı yapmışçasına pişman olmuş.

Cochineal böceğinin suyu yani Karmin, Musevilerden kosher sertifikası alamadığı için ticari olarak önemli bir engelle karşı karşıya bulunmaktadır. Müslümanlarda da Hanefi fıkıh alimlerince haram olarak değerlendirilmektedir.Buna mukabil Coca-Cola nın satışlarının en iyi olduğu ülkeler,Ortadoğu daki Müslüman ülkelerdir.Diğer gelişmiş ülkelerde ise kola tüketimi buradakinin yarısı bile değildir.Ne kadar ilginç değil mi?

İnternette adresinden de Cochineal yazarak arattınız mı aynı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Hala içmek isteyenler varsa, bu çok ciddi bilgileri kulak arkası yapabilirler. Ama, hiç değilse söz dinleyecek yaştaki çocuklarımıza kola yerine halis meyve sularımızdan, sütümüzden, ayranımızdan içirelim. Kolasız günlere...

peki "PEPSİ" nin anlamı nedir?

MERKEZI AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERINDE OLAN COCA-COLA COMPANY HER YIL İSRAILDEKI BIR VAKIFA (İSRAILI GELIŞTIRME VE KALIKINDIRMA VAKFI GIBI BIR ADI VAR) 1 MILYAR DOLAR PARAYI KARŞILIKSIZ HIBE EDIYOR.ÜSTELIK BUNU DÜNYANIN HER YERINE SATTIĞI ÜRÜNLERINDEN ELDE ETTIĞI KARLARLA YAPIYOR.MAALESEF MÜSLÜMAN ÜLKELER DE BILEREK YA DA BILMEYEREK BU SATIŞLARA DESTEK OLUYOR.LÜTFEN DAHA DUYARLI,DAHA UYANIK VE DIKKATLI OLALIM.SATIN ALDIĞINIZ HER COCA-COLA ,PEPSI VB. FILISTINDE İSRAIL ZULMÜ ALTINDA INLEYEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERIMIZE SIKILACAK BIR MERMININ PARASI OLABILIR!

P(PAY)

E(EVERY)

P(PENNY FOR)

S(STRONG)

İ(İSRAIL)

ANLAMI: HER KURUŞUNU GÜÇLÜ İSRAİL İÇİN ÖDE!
Alıntı

Coca cola ve pepsi hem sağlığa hem müslümanlığa zararlı anlaşılan...
Alıntı

önceden çok içiyordum,iki senedir mide rahatsızlıgım çıktı içmiyorum. ailemede içirtmiyorum. şimdi ailece kayısı suyu içiyoruz.
Alıntı

koka kola ve pepsi içmiyorum ama maalesef gazoz içiyorum o çamlıcalardan

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

Asidi düiünce kalitesi de kalmamıştı zaten içmeye değmez. Bilgi ve hatırlatma için teşekkürler. Peki ColaTurka gibi şirketler bu üretimi nasıl yapıyor? Bilgisi olan var mı?
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi