What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kurallara Uygun Konu Nasıl Olur?

Slm forum sayfamızda bildiğiniz üzere özensiz, beni okuma diye bağıran, büyük harfle, saçma sapan Türkçeyle yazılmış konular siliniyor.

Şimdi nasıl okunaklı ve kurallara uygun bir konu açılır kısaca anlatmaya çalışacağım. Bunlar sizin yararınıza yoksa bir başlık özensiz bir Türkçe ve imlaya kimse cevap yazmaz.

1) Önce forumun arama fonksiyonu kullanılıp daha önce benzer konu açılmış mı aranmalı. Eğer yoksa yeni konu açılmalı.

2) Konu içeriğinize uygun doğru forum seçimi. Açacağınız konuyu doğru foruma açmalısınız.

3) Konu Başlığı: Konu başlığınız konunun özü olmalı. Ziyaretçiler konu başlığınızı okuyunca konu içeriğinizi anlayabilmeli. Örn. sinyal yok yardım bu konu başlığı tahmin ettiğiniz üzere hatalı. hangi kart, hangi model, hangi dvb player gibi detaylardan biri belirtilmeli. Ayrıca acil, yardım, lütfen gibi genel kelimeler kullanmamalısınız. Konu başlığına acil yazmanız emin olun size cevap süresini kısaltmaz.

4) Konu uzunluğu; kısa ve öz olmalı çok uzun cümle kurmamalısınız.

5) Konu başlığında büyük harf sadece kelimelerin baş harfleri olabilir, tamamı büyük harften olan konu başlığı yanlış ve iticidir.

6) Konu içeriğiniz anlaşılır bir Türkçe ve imla ile yazılırsa ne istediğiniz veya ne dediğiniz daha kolay anlaşılacaktır.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi