What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lcd ya da led tv kapalı iken fişi prizde tutmayın

önce lcd kullanmış şimdi led tv kullanan biri olarak Tecrübelerime göre gece yatmadan önce lcd yada led tv'nizi önce kumandadan sonra kapatma düğmesi varsa ordan kapatın eğer lcd yada led tv'niz sadece kumandadan kapatılabiliyorsa(yani üzerinde kapatma düğmesi olmadığından bekleme konumuna geçirilebiliyorsa)fişleri anahtarlı bir prize takıp(açma kapama düğmeli)bu prizin anahtarını kapatın.Böylece elektrik kesintilerinden sabaha kadar tv'nizi korumuş olursunuz.Receiver'inize de aynı yöntemi uygulamanızı öneririm.Hatta gündüzleri de diyelim sabah çıkıp akşam geleceksiniz ve evde olmayacaksınız aynı işlemi yapmanızı öneririm.
Ben ilk lcd tv'de bunları bilmediğimden(bunları internetten araştırarak öğrendim)tv ikide birde elektrik kesintisi olduğundan bozulmuştu.
Alıntı

Bu aslında elektrikle çalışan tüm cihazlar için geçerli ani voltaj değişiklerinden kanaklanıyor.
Alıntı

Güzel hatırlatma. Teşekkürler.. Bu şekilde tanıtımları yapılmasada (tazminata mahkum olmamak için) bu maksatla kullanabilecek kısa devre korumalı ve/veya elektrigi belirli sınırlarda düzenleyici cihazlar piyasada var. Sonuçda aynı sorunlar cihaz çalışırken de olabiliyor.
Alıntı

evt aynen yapıyoruz 106 lcd de ve recıverde kapattiktan sonra 5 dk bekliyorum sonra anahtari kapat : ) nolur nolmaz okadar para saydıkları dimi
Alıntı

ben 3 seneden beri kullanıyorum ,yıldırım gök gürültüsü varsa çıkarıyorum sadece ,çok şükür tık yok ,her kapattıgmda fişten çekeceksem onu ne zevki kaldı tv izlemenin eziyet gibi bişey valla Big Grin,bu kadar para saydık artık tv nin içinde de koruma olmasın biraz ayıp yani,tabii servise gidnce adam sana koruma gitti demeycek oda ayrı konu ,o yandı bu yandı deyip 200 tl deyecek ,o da ekmek yesin lazım Big Grin
Alıntı

bendeki de alışkanlık işte buzdolabı hariç ne kadar kullanılmayan fiş varsa hepsini cekerim çekmezsem rahat edemem Big Grin
Alıntı

illaki fişini çekmeye gerek yok arkadaşlar,ilk mesajda yazdığım gibi anahtarlı(açma kapama düğmeli)priz alıp fişleri anahtarlı prize takıp bu prizin anahtarını kapatmanız da yeterlidir.
Alıntı

(22-12-2011, 14:00)agurbuz demiş ki:  illaki fişini çekmeye gerek yok arkadaşlar,ilk mesajda yazdığım gibi anahtarlı(açma kapama düğmeli)priz alıp fişleri anahtarlı prize takıp bu prizin anahtarını kapatmanız da yeterlidir.

öyle bir priz var bende aslında ama onunda düğmeyi basmak zor ve zahmetli bir iş gibi geliyo bana SmileSmileSmile,yandı mı led alacaz rasgele deyip lcd yi yoksa değiştiremeyecez daha uzun süre SmileSmile bu iş yapar deyip
Alıntı

(22-12-2011, 14:00)agurbuz demiş ki:  illaki fişini çekmeye gerek yok arkadaşlar,ilk mesajda yazdığım gibi anahtarlı(açma kapama düğmeli)priz alıp fişleri anahtarlı prize takıp bu prizin anahtarını kapatmanız da yeterlidir.

aynı şey ha anatarlı prizden kapatmışsın, ha fişten çekmşsin sonuç olarak cihaza elektrik akımının ulaşmasını engellemek değilmi..iyi çalışmalar
Alıntı

Benim uzaktan kumandalı prizim var, 4 ayrı cihazı kontrol edebiliyorum bu sayede, ayrıca el yapımı sayılır DIY bir ara paylaşırım.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi