What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Monitör temizliği

Herkese çok çok teşekur ediyorum. Ben birkaç gün önce PCm için 21.5 ekran Manitör aldım. Bilmiyorum Led-mi yoksa Lcd-mi. Manitör açıldıgında ekrana LED yazıyor. ancak arka panelde LCD Manitör yazılıyor bunun için anlayamadım Led-mi yoksa Lcd-mi. bence çok iyi görüntüsü var.1de Merak etigim şu HD destegi varmı? 2kablo kulanmak olur hangisini kulansam iyi görüntü ala bilirim? D-sub veya DVI-D.
Model: BENQ G2222HDL fiyatıda 500tl.
Bilmek istedigim 1sorun da var.
Sorun şu: Ekranda silinecek küçük leke vardı.ben lekeyi biraz yaş parça ile sildim.Tabiki manitör açık idi.Şimdi manitörde leke kaldı. çalıştığı zaman leke görünmüyor. Ancak Manitörü söndürdüyümdə leke görünür. bu lekeyi kaybetmek olurmu yoksa lekenin bir sorunu olabilirmi?.
[Resim: MO-034-BQ_27199_400.jpg]

Alıntı

Öncelikle hayırlı olsun monitörün Led panell bide temizlerken sprey satıyolar
yanında beziyle ben geçen sene almıştım 106 ekran tv yi bide 21.5 Lg monitörümü temizliyorum sorun olmuyor 5 tl fln onla temizlersen leke kalmaz...
Alıntı

olmaz kuru yumuşak bir bezle sil geçer sprey daha uygun tabii. aynı monitör ben 2 ay önce vatan bilgisayardan 210 TL ye almıştım orada çok pahalıya satıyorlar galiba. ya da sende dvi da var.

Ekran 1920x1080 full hd dir. tek kötü yanı analog girişi vardır. o da fiyatından kurtarıyor zaten. ekran kartının dvi çıkışından dan dönüştürücü ile bağlarsan daha iyi olur.
Alıntı

Çözünürlük geçişlerinde (oyun vb. uygulamalar) DVI' ın eksikliğini hisedeceksiniz. Şöyle ki ekran çözünürlüğü değiştiğinde monitörün dikey ve yatay olarak boşluklar oluşmasına neden olur, bunu düzeltmek içinde sık, sık monitör üzerindeki "Auto" tuşuna basmanız gerekmektedir. Doğrudan DVI' dan DVI' aya bağlantıda böyle bir sorun yoktur.
Monitör temizliğinde, temizleme kitleri gerçekten iz bırakmadan çok iyi temizliyorlar. Temizliğe başlamadan önce monitör çalışıyorsa soğuması için 10 dk. bekletiniz, rüzgar almayan kapalı ortamda spreyi monitörün üzerine akmayacak şekilde tatbik edip beraberinde verilen fiber beziyle dağiresel hareketlerle bastırmadan seri bir şekilde ekran temizlenir. Sonuç: fabrikadan ilk günkü haline geri döner.

Benim gözlemlediğim bir olayıda söyliyeyim, temizleme kiti ile monitörü sildiğim zaman, normal hafif nemli bezle silmeye nazaran tozlanma süresi de gecikiyor. Yeni aldığım Fotoğraf makinesi objektifini ve LCD ekranı da aynı yöntemle siliyorum.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Herkese Teşekür ediyorum. Eger Spreyle Temizlesem leke yok olurmu yoksa leke kalacakmı?
[Resim: 26.jpg]
Emre kardeşim Bizde Çok bahadır.
birde Monitör Led mi yoksa Lcd-mi anlayamadım.
Alıntı

led aydınlatmalı lcd.. led backlight ama lcd ye göre çok daha iyi görüntüsü ve elektrik tüketimi var.
Alıntı

Teşekür ederim Emre
Alıntı

Güle güle kullan.
1-Keyfine varmak için DVI-D bağlantısını ya da varsa HDMI bağlantısını kullanmalısın DVI-sub eski analog bağlantı arayüzüdür ve rengi genellikle mavi zemin üzerindeki uçlarında 15 adet pin olan kablodur.
2-O monitör led dir sanırım. Markanın sitesine bakarsan daha net bilgi sahibi olursun.
3-Elinin altında temizlik kiti yoksa ya da pratik çözüm istiyorsan gerek monitörleri gerekse çok kirlendiği için makinenin okuyamadığı cd ve dvd leri, eski ve dikiş yerleri kesilmiş (tabiiki aynı zamanda temiz) erkek atleti ile hafif ve dairevi hareketlerle silerek temizleyebilirsin. Bunlar hav bırakmaz. Temizleme sıvısı seçiminde ise kullanım klavuzuna bakmanı tafsiye ederim.
4-Monitörün tam model ismini yazarsan daha çok ve net yardım alabilirsin.
Tekrar hayırlı olsun.
Alıntı

spreyle temizlersen kalmaz o leke 10 cm kadar uzaktan püskütr 10 saniye bekle

mikrofiber beziyle sil zaten hemen kuruyo kendi kendine sprey...
Alıntı

Neskali teshekur ederim arkadash
Alıntı