What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

No CA Error hatası ve image yükleme DM800 HD PVR Sim2.01Clone

Arkadaslar, bu yontemle image yuklemek biraz uzun surdugu icin sizlere tavsiyem bunu sadece asagida yazacagim durumlarla karsilasirsaniz yukleyiniz. Eklentiler DM800 HD PVR Clone için
Yöntem tüm deramboxlar aynı , ancak dosyalar değişiklik gösteriyor

1-) Cihaz hicbir sekilde acilmadigi zaman.
2-) Cihaza baska bir sekilde yazilim atamadiginiz zaman
....(eklenecek)

Gerekenler :

1-) RS-232 Seri kablo.
2-) Seri portu olan bir PC (USB to RS232 donusturuculer de calisiyor)
3-) Dreamup programi ( DM800 HD PVR için en sık kullanılan ektedir. )
4-) Flash dosyası ektedir.

Yukleme :

1-) dream'in fisini prizden cekin.
2-) Seri kabloyu PC'nize ve Inpax'a baglayin.
3-) Dreamup programini acin.
4-) Port kismindan PC'nize bagladiginiz serial portu secin.
5-) Use Network kutucugunu secili ise kaldirin (secili olmayacak)
6-) Connect tusuna basin...

Buraya kadar dogru yaptiysaniz asagidaki resim karsiniza gelecektir.

[Resim: 11fg9.jpg]

Status kisminda goreceginiz gibi, bizden Inpaxýn fisini takmamizi istiyor.

7-) dreamin fisini takiyoruz.
8-) Fisi taktiktan sonra bir sure asagidaki ekran gelecek (uploading)

9-) Hizli bir sekilde uploading gerceklestikten sonra, asagidaki ekrani goreceksiniz (connection established) :

BU ASAMADA ERASE BUTONUNA BASIP FLASH ERASE ISLEMI YAPINIZ.
DAHA SONRA ASAGIDAKI MADDEDEN DEVAM EDINIZ.

10-) Artik dreamimiz image yuklemeye hazir. Flash butonuna basip, yuklemek istedigimiz image'i seciyoruz :

[Resim: 14hi0.jpg]

11-) Sectikten sonra open tusuna basiyoruz ve image yukleme islemi basliyor.

[Resim: 16kr4.jpg]

12-) Program Erasing image asamasina gecer, bu esnada dreamin uzerindeki kirmizi led yanip soner.

[Resim: 16kr4.jpg]

13-) Flashing image asamasina gecer.
[Resim: 17bn0.jpg]

14-) Islem tamamlanir :
[Resim: 18hi2.jpg]

15-) Basariyla bitti (status kismina bakin). Exit ile cikabilirsiniz.

16-) Dream in fisini cikarin ve tekrar takin.

Boot veya flash yükleme için takıldığınız şeyler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi boxımız artık error hatası değil displayında ip nosu gösterir hale geldi , bunda sonra aşağıdaki adımlardan arayüz yükleyeceğiz.

Ekte sim 2.01 flash veya image dosyasını indirip yükleyebilirsiniz , unutmayın sim kartın sim2.01 olduğuna cihazın içinden kontrol edin lütfen...bu konu önemlidir.

Birde portlar tanımaz ise , başka versiyon dreamup sürümlerini internetten arayıp deneyin ,

DM 800 arkasından elektrik fişini çek sonra ön yüzünde bulunan on off düğmesine bas ve basılı tutarak elektrik ( 12 volt) fişini tak.

Dbox ekranında ****stop**** yazısı gelene kadar basılı tut bu yazı geldiğinde artık stop yazısının üst kısmında 192.168.2.51 gibi bir numara göreceksin bu senin box IP numarasıdır

şimdi box ile aynı ağa bağlı bilgisayarın başına geç ve bir internet explorer sayfası aç sonra da en üstteki adres satırının olduğu yere 192.168.x.xx gibi senin box üzerinden aldığın numarayı yaz ve enter tuşuna bas simdi ekranda DM800 BootLoader gibi yazılar olan bir sayfa karşına çıkacak

Bir internet explorer sayfası aç ve aşağıdaki firmware upgrade tuşuna basıp bu defa dosya olarak aşağıdaki linkten kendi uploadımdır , indirdiğin ( önce rar dosyasını açmış olman ve bu dosyaları dışarıya taşımış olman gerekli yani sonu .nfi olan dosyalar ancak yüklenebilir.) ve bunu da flash et

https://hotfile.com/dl/150386272/2af8fca...2.rar.html

sonra %100 olunca REBOOT tuşuna bas

Linkte dreamelite arayüzü benim en çok sevdiğim ve sorun yaşamadığım olduğu için ekledim.

İşlem bitti box ı açtığınız da makinanız çalışır durumda olacaktır.

eğer yukarıdaki işlemlerden birini yanlış yaparsan makinan No CA Error hatası ile tekrar kaşrşılasırsın. onun çözümüde tüm konuyu baştan incelemen olacaktır.

Kısaca ne yaptık bilgisayar diliyle ; ssl 84 dosyası ile boot driverını yükledik ve makinemizin boot açılışını düzelttik. Daha sonrada dream elite arayüzünü yani , windowsunu linuxunu yükledik.

eğer bu adımda takıldığınız var ise aşağıdaki videoyu izleyerek bilgilerinizi doğrulayabilirsiniz

Faydası olması dileğiyle

Eklenti Dosyaları
.rar DreamUP1.3.3.4.rar Boyut: 775.04 KB  İndirilme: 375
.rar sim201_ssl84.rar Boyut: 515.04 KB  İndirilme: 353
Alıntı

% 100 denenmiştir. İnternetteki araştırmalarım sonucunda en doğru yolu anlatmaya çalıştım. Çünkü herkes parça parça anlatmış bende bu kaynakaları harmanlayarak ve kendi tecrübe denemelerim ile diğer üyelere faydalı olamaya çalışacağım

Ancak dürüst olmak gerekirse , her satırı bana ait olmasa da , kopyala yapıştır değildir.

Eklentiler arşivime aittir ve devam etmeye çalışacağım,

iyi çalışmalar

Alıntı

tüm modeller için mi? 3. mesajda anlattığın uygulama devamı ise neden ilk mesaja eklemiyorsun..
Alıntı

Arkadaşlar rs232 portunu usb ye çevirecek aparatın resmi aşağıdadır. Bimekste Elektroworlda var gördüm , diğer elektromarketlerde de araştırırsanız sevinirim

40 tl civarında bir aparattır.

[Resim: usb_to_rs232_converter_usb-rs232_donusturucu_383747.jpg]
Alıntı

Konu güncellenmiştir , video desteği sağlandı.
dikkatli incelersek sorunu kolayca saatler harcamadan çözebiliriz.

Eğer her şeye rağmen takılıyorsanız , mesajlarınızı bekliyorum
Alıntı

merhaba ben gemini yüklersem calisiyor ,baska imagede yükleme yapiyorum tuneri tanimiyor göstermiyor bende tekrar geminiye dönüyorum sim 201 dm 800 kizimla beraber almistik ayni model onun yüklüyorum openpli oluyor kendime yüklüyorum göstermiyor sicak olunca hemen yüklemede olmuyor fisi takiyorum eror yaziyor bekleyip tekrar takinca geminide yanliz calisiyor saygilarimla tesekkürler
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi