What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia Siemens 17 bin kişiyi çıkaracak
#1

Zorlu günler geçiren Nokia Siemens Networks, personel sayısını neredeyse dörtte bir oranında azaltmaya karar verdi.


[Resim: oD3Fb.jpg]

inlandiyalı Nokia ve Alman Siemens’in ortaklığındaki iletişim altyapı mühendislik firması Nokia Siemens Networks, işgücünün yüzde 23'üne denk gelen yaklaşık 17 bin çalışanıyla yollarını ayıracak.

Firma, resmi açıklamaya göre, bundan sonra mobil genişbant yapıları ve hizmetlerine odaklanacak, bunun için de kapsamlı bir yeniden yapılanmaya gidecek. Şirket bu yolla yılda 1 milyar euro tasarruf etmeyi planlıyor.

2007 yılında kurulduğundan beri kârlılık sorunu yaşayan Nokia Siemens Networks, bunun sebebi olarak operatörlerin sıkı harcamalarını ve Huawei, Ericsson gibi rakiplerle yaşanan sert rekabeti gösteriyor.Yılın üçüncü çeyreğinde şirket, 3,41 milyarlık satışlarla 6 milyon euro faaliyet kârı elde etti. Bunun önemli bir hamle olduğunu, bundan sonra en büyük başarının ise bir halka arz olabileceğini belirten bankacılara göre yine de durum tospembe değil. Sebep ise şirketin varolan yapısı ve faaliyet modelleri.

BTnet'in Reuters'tan aktardığına göre Nokia Siemens Networks, geçtiğimiz eylül ayında grup şirketlerinden, yeniden yapılanmayı finanse etmek adına 1 milyar euro topladı, her iki şirket de bu hamleye 500’er milyon ek destek sundu. Nokia Siemens yöneticisi Rajeev Suri, bu aşamada ek finansmana ihtiyaçlarının olmadığını belirtti.

Nokia ve Siemens, ortaklığı daha bağımsız hale getirmek istediklerini belirterek, birkaç yıl içinde halka açılmayı tercih edebileceklerini bildirdi. Suri de yaptığı bir açıklamada, “Bağımsız bir gelecek vizyonu ile ileriye bakarken, kârlılığımızı ve nakit akışını geliştirmek için adım atmamız gerek” demişti.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj metalmen
27-02-2012, 18:45
Son Mesaj emre
25-12-2011, 11:43Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi