What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Normal SS2 Hd Kanal İzleme

ben pentium 2.4 ghz 533 mhz fsb 2 gbram his hd4650 agp 1gb ekran kartıyla teledünya kanalını %8-10 cpu kullanımıyla izliyorum.codec olarak cylink power dvd9 kodec kullnıyorum.eğer ekran kartınız iyiyse
hd işleme ve donanımsal hd hızlandırmayı destekliyorsa 2 ghz lik yada 1.8 ghz bir pentium 4 te bile full hd 1080 p yayını seyredebilirsiniz.ama ekran kartınızda donanımsal olarak hd hızlandırma yoksa full 1080p görüntülerde p4 3.2 ht de takılma olur.çünkü p4 işlemciler full hd yayınlarının izlenebilmesi için güçsüz geliyor.4 sene önce olsaydı eğer o zaman hd donanımsal hızlandırma kartları o kadar gelişmemişti.bu yüzden video hızlandırma işlemini işlemciye yaptırmak zorunda kalıyorduk. o zamanın ekran kartlarında standart olarak sadece mpeg donanımsal hızlandırma vardı.örneğin normal yayınların hd olmayanların yani izlenmesi sırasında cpu nun düşük kullanımı bu yuzdendir.eğer normal yayınlar için donanımsal hızlandırma olmasaydı o yayınlarda bile cpu emin olun %70- 80 kasardı.iş anlayacağınız ekran kartında bitiyor.şu an alacağınız her model ekran kartında donanımsal hd hızlandırma vardır.(2008 ve sonra çıkan ekran kartlarında). skystar 2 ile sadece standart dvb-s hd yayınları izleyebilirsiniz.dvbs-2 hd leri izleyemezsiniz. ama dvbs-2 hd yayınları yeni yeni kullanılmaya başlandı.daha kanal sayıları az malesef.hala yaygın olarak bazı uydularda dvb-s hd yayın yapan kanallar mevcut.turksatta dvbs hd yayın yapan sadece tele dünya kanalı var.dvbs2 hd yayın yapan ise sanırım toptan 7 kanalı geçmez.
kısacası tele dünya ve benzeri dvbs hd yayın yapan kanalları seyredebilmek için işlemciniz p4 2 ghz bile olsa iyi ekran kartıyla cpu nuz sadece %15 gibi bir değerle izlemeniz mümkün.ekran kartı iyi olmasa minimum p4 3.2 nin üstü hatta 1.8 ghz çift çekirdek işlemci gerekir.zaten p4 3.2 kullanan arkadaşlar eğer ekran kartları geforce 8 in altındaysa yada ati 2400 serisinin altındaysa full 1080 p hd de görüntü takılmalarını ve %70-80 lere varan cpu kullanımını göreceklerdir.
Alıntı

hotbird teki HD yayınları ve eutelsat W3 deki HD yayınları izlemek için nasıl bir ekran kartı gerekiyor?Birde sıfır ve 2.el fiyatları nedir?
Alıntı

(15-02-2010, 19:55)uFk1 demiş ki:  
(14-02-2010, 19:32)s.acilen demiş ki:  teledünya HD için bile en az 2.88 Ghz lik işlemci lazım.

Bende 3.01 var ama yinede çok zorluyor makineyi kanalı açıyor izleniyor ama cpu %100 oluyor.Makineyi zor kendine getiriyorum Big Grin

Eh be naptınız bende 2.13 Ghz işlemci Kasmadan Çok Rahat bir şekilde izliyorum 1 gram ne donma ne kasma CPU Kullanımı 30-35 Zor Oluyor
Alıntı

ben atv gibi bir kaç kanalı hd izleyebiliyorum sistemim
gtx560 ti
amd phenom x4 işlemci
msı anakart
4cgbyte kingston ram
Alıntı

DVB-S2 Frekanslardan Sinyal gelmez DVB-S olanlardan gelir
Alıntı