What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pc Tv kartları İçin Yardım

Arkadaşlar,bir arkadaşım Next Minix HD tavsiye etti,araştırırken,Pc için Tv kartları daha uygun ve garanti geldi. Yalnız okuduklarım haricinde pek bilgim yok.Pc bilgim orta derece,nin biraz üstü diyelim.Amatörce grafik işleri yapıyorum.

İ7 2700K-4500mhz oc işlemci
16gb Gskill 1600mhz ram
6580hd ekran kartı ( 1 aya kadar,gtx 670 veya 680 ile değişecektir.)
Asus P8Z68 delux anakart
32 Led philips Tv monitör
sistemim bu.

Unutmadan Win7 ultimate lisanslı
Win8 enterprıse sürümü olarak iki işletim sistemi kullanıyorum.Hangisinde daha stabil ise onda kullanabilirim.

Ben markaları sıralayıp kafa karıştırmak istemiyorum.Fiyat önemli değil,en sorunsuz ve stabil olacak şekilde önerileriniz,beni memnun edecektir.Hd kanalları izlemek istiyorum,yerli platformların durumunu, izleyemeceğimi biliyorum.Trt,ntv spor vb yabancı olarak astra ve hotbort üzerindeki öncelik HD alman kanalları ve spor yayınlarını izlemek istiyorum.Yaşımız elli diğer alangirli kanallar ile pek işimiz olmazBig Grin) Arasıra göz kayması olur. Big Grin

Not: Pc me 3metre mesafede, normal 42 ekran lcd televizyonum var, onuda ekran kartının,hdmı çıkışından kullanabilirmiyim.
Saygılar herkese iyi bayramlar.
Alıntı

piyasada sıkıntı var.. hangisini bulabiliyorsan onu al avermedia hariç.. sistemin fazlasıyla yeterli. dvbs2 destekli bir kart olsun.. ekran kartının hdmi çıkışından kullanabilirsin. astra için yeterli ebatta bir antenin olmsı lazım.. bazı astra uyduları türkiye kapsama alanına sahip değil..

next minix hd de iyi bir seçim olur..
Alıntı

Emre cevabın için teşekkür ederim.Çanaklarım 1.50 ve türksat,a dönük 1,20 yüksek kazançlı ofset antenlerim var.
Sıkıntı geçene kadar beklerim, yeterki kaliteli beni üzmeyecek birşey olsun.Bu arada forumuda bol bol takip edip bilgi edinirim.
Minix hd araştırdım ısınma problemi varmış,sırf o yüzden dreambox,u sattım, altına laptop soğutucu kullandığım halde.Kendi fanı vardı çok sesli diye söktürmüştüm,Reset problemi çok can sıkıyordu, Minix hd,de 3-4 saatte bir soğutmak gerekiyormuş.Bende bazen 10-12 saat kalabiliyor.
Yani bu seçimi gözardı ediyorum.Pc açık kalabilir, noctuaD14 işlemci soğutucu,hafx942 kasa var sıkıntı olmaz.Forumu takibe devam Big Grin
Tekrar sağolasın iyi bayramlar diliyorum.
Alıntı