What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Philips SAA7134 Sorun Ne Olabilir...

Bu sorun icin üye oldum, bakalim cozebilecekmiyiz. Cok ugrastim herseyi denedim olmadi bakalim sorunu sayenizde cozebilecekmiyiz.

Sorun nedir? Iste nasil anlatacagimi bende tam bilmiyorum. Bir baslayalim bakalim nasil sonuclanacak.

Bundan 3-4 ay oncesine gidelim yine bir cumartesi gunuydu. Cuma gunu tv kartim ile tv programlarini izledikten sonra kapatim pc ertesi gun tekrar actim birde ne goreyim hic bir kanal gostermiyor. Tamami gitmis nereye gitti belirsiz. Daha oncede oldugu icin biraktim ara sira actim geri gelmislermi diye yoklar gelecek gibide gozuk muyorlar. Bir sure daha bekledikten sonra bu boyle olmaz birseyler yapalim dedim ve basladim sorunu ne oldugunu cozmeye. Ilk isim DVBViewer yerine diger programlari denemek oldu ama nafile. Sorun devam ediyordu. Daha sonra Codec Pack yukledim gereksizdi biliyordum dedigim gibi hic bir ise yaramadi. Kanallari tekrar tekrar taradim ve kanal falan bulmuyordu. DVBViewer icin ozel kanal listesini daha once indirmistim onu kullandim oncede kullaniyordum ama yine yok. Kanallara tek tek baktim hangi kanal var hangisi yok diye. Cogu yoktu. Sadece Samanyolu Grubun'daki kanallar vardi. Ara ara gidiyordu ama goruntu geliyordu. Onun yani sira su freakans taki kanallarda vardi. Bunlar yoktu gelip gidiyordu.

Hazar TV 11049 V 2400 [5/6]
Samanyolu | Mehtap | Yumurcak | S Haber 11064 V 13000 [5/6]

World Travel Channel | Ege TV | Flash TV | Çay TV | Expo Channel TV | Fashion One | Number One TV | Karadeniz TV | Mavi Karadeniz | Yaban TV | Power Türk TV | Rumeli TV
11096 V 30000 [5/6

Kendim tarama yapinca bunlardan sadece Samanyolu Grubunu buluyor digerleri yine yok. Kanal listesinden 11096'li olanlarida gosteriyor. Suanda bu iki freakans kanallarinda hic bir sorun yok gayet guzel gosteriyor. Bunun yani sira dun kesfettim Dsmart tanitim kanalinida gosteriyor Smile.

Twin LNB ile bir icerdeki uydu alicisina geliyor digeri ise EK KABLO ile PC'e geliyor. Sorun PC'de. Ugrasirkan sanirim icerdeki uydu alicisini yaktik mi ne birseyler oldu bozulmustu tamir edildi gibi birsey oldu ve ondan su anda hic bir sorun yok. En az 200 kanal var. Yerelinden buyuk kanalina hepsi gosteriyor.? Peki daha once hic bir zorunsuz gosteren benim tv kart simdi niye gostermiyor acaba?

Akla gelecek herseyi denedim sorun cozumsuz kaldi. Son care PC actim ve Karti soktum simdi bekliyor birazdan geri takacagim bakalim ne olacak.

LNB bozuk olsa diger kanallari gostermez? TV karti bozuk oldu yine diger kanallari gostermez. Peki sorun ne? Kablo sorunlu olsa diger kanallar niye gosteriyor.

Uzun oldu bu kadar yeter. Sonra devam ederim. Umarim sorunu bulabiliriz. Son olarak kartin markasinin falan onemi olmadigi icin yazmiyorum ama bilinen kartlardan degil. Karta sorun olmadigini tahmin ettigim icin. Kart saglamdir. DVB-S, DVB-C, DVS-S ve DVB-T hepsi dahil. Suanda DVB-T sorunsuz gosteriyor.
Alıntı

receiver bozuldu diyorsun bu arada bobin arızası olmuş olabilir kartında modelini yazmamışın bu arada. ayrıca ek kablo olayını biraz daha açmalısın bunun gibi eklemeler sinyali düşürür. cuma günü kapadıktan sonra bir şeyler olmuş olmalı hafızanı tazele.
Alıntı

Kablo kisa kaldigi icin soyle birsey ile kabloyu uzattim ''
F Dişi Ara Konnektör Uzatma ve Kablo Ek Aparat'' iki farkli kablo var. Olay sonrasi windows xp tekrar yukledim ama sorun aynen devam ediyor. Icerideki uydu alicisinda sorun olmustu birseyler yanmis olabilir. Bununla ugrasirken.

TV kartinin seysi su ''Philips SAA7134''
Alıntı

1) iki farklı kablo aynı kalitede ohm değerleri aynı olsun. biri uydu kablosu diğeri analog tv kablosu olmamalı.
2) kartın bozulup bozulmadığını anlamak için twin lnb'nin receiverde sorunsuz olan tüm kanalların çektiği çıkışından eksiz kabloyla test et diğer kanallar var mı?

4) Konnektörleri kontrol et gevşeme vs. varmı kabloda dışını saran ince tel konnektöre değmeli.
Alıntı

Daha once ayni iki farkli kablo ile cogu kanali sorunsuz izliyebiliyordum. Hic sorun cikmiyordu. Yagmur yaginca tabii gostermiyordu o normal. Tek kablo ile denedik olmustu o kabloda ''yesil'' olan kabloydu. Evin tam ortasindan gectigi icin vazgecmistim. Eski Ara Konnektor'u yenisi ile degistirdik fark etmedi. Iste onunla ugrasirken icerideki uydu alicini sanirim bozulmustu. Tamir ettik dediler ama tamir edildigine dair birsey pek birsey yok gibiydi.
Alıntı

kablo kaç metre sürekli aynı sinyali alacaksın diye bir kaide yok.. sinyal bazı zamanlar düşer..
Alıntı

Kablo uzunlugu 12+13 metre. Iki farkli kablo uzun zamandir kullandigim kablolar. Icerideki uydu alcisinada ayni kablo geliyor. Belki bilirsiniz yesil olanlardan. Uzerinden herhangi birsey yazmiyor. Ikisinde de yazmiyor.
Alıntı

kablolar tek parça olarakmı yoksa ekli olarakmı geliyor sadece dvb s karta 2 ci uydu cihazını yazma sadece dvb s kart ile ilgili bilgileri ver
Alıntı

Tv kartina gelen kablo iki farkli kablonun birlesimi. En basindan oyleydi. Gecen iste ugrasirken orayada bakmistim ve sorun orada idi. Sonra degistirdim uste belirtigim 2 iki farkli freakans grubundaki kanallari gosteriyor baskada yok.
Alıntı

bu 2 kabloyu ef connektörler ilemi birleştirdin sonra sinyal var diyorsun bu dvbs deki antenden gelen kabloya öbür elindeki uydu cihazını takarmısın eğer uydu cihazı bütün kanalları gösteriyorsa başka sorun arayalım
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi