What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plastik Şişelere Dikkat!
#1

Yapılan araştırmalara göre, plastik bidonların insan sağlığı açısından tehlike saçıyor. Diğer kimyasallarla kombine olarak plastik yapımında uzun yıllardır kullanılan Bisfenol A (BPA) maddesinin bağırsaklardaki olumsuz etkisi bilimsel olarak kanıtlandı.

Fransız araştırmacılar tarafından fareler üzerinde yapılan ve sonuçları Amerikan Bilimler Akademisinin (PNAS) dergisinde yayımlanan araştırma, bazı biberonlar, su damacanaları, sert plastik bardaklar, yeniden kullanılabilir besin kapları, gıda ambalajları gibi günlük hayatta sıklıkla kullanılan malzemelerde yer alan Bisfenol A'nın bağırsak üzerinde olumsuz etki yarattığını ortaya koydu.

[Resim: n3oxx.jpg]

BPA ile ilgili bugüne kadar yapılan araştırmaların çoğu, bu maddenin üreme ve beyin gelişimine etkisini kapsarken, Fransa`nın Toulouse kentinde bulunan Ulusal Gıda Araştırmaları Enstitüsü(IRNA) araştırmacıları, BPA'nın ilk temas ettiği organ olan bağırsak üzerine yoğunlaştı ve maddenin olumsuz etkisini bilimsel olarak kanıtladı.

[Resim: 1zzwg3.jpg]

Araştırmada, farelerde ve insana ait bağırsak hücrelerinde Bisfenol A'nın, vücut için gerekli mineral tuzlar ve suyun dolaşımına olanak sağlayan bir yol olan bağırsak epitelyumunun geçirgenliğini azalttığı ortaya çıktı.
Bu arada ABD'de 6 büyük biberon üreticisinin araştırmanın sonuçlarının yayımlanmasından sonra BPA içeren ürünlerinin satışını durdurduğu belirtildi.
Alıntı
#2

günümüzde plastik maddenin girmediği hiç bir alan yok denecek gibi,biberon herkesin bebekliğinde kullandığı şey, demek oluyorki insanlığın hastalık sahibi olması birilerinin acaaip işine geliyor ki bunu engellemek kimsenin işine gelmiyor ve hayat bi şekilde devam ediyor.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj neskali
29-03-2012, 18:38
Son Mesaj emre
17-01-2011, 19:38Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi