What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pma update error çözümü

Arkadaşlar DVD YAZICI larda arasıra karşılaştığımız , ilk açtığınızda dvd yazıcınızın okumayıp ,10 dk sonra okumaya başlaması. yazarkende sürekli "PMA UPDATE ERROR" hatası vererek dvd leride çok zaman yakması şikayetinin donanımsal bir Arıza olarak çözümünü sizinle paylaşmak istedim.

bu gibi şikayetlerinizde eğer sorun yazılımsal değil ise elbette donanımsaldır. bu hata DVD WRITER ın bordundaki Elektrolitik kondansatörlerden kaynaklanıyor. genelde iki adet elektrolitik kondansatör oluyor. bunları değiştirdiğinizde sorun düzeliyor. (Tabi eğer POWER da da her hangi bir + besleme voltajlarında bir çökme yaşanmıyorsa) bende bu arızaya çok uğraşan biri olarak paylaşmak istedim. çünkü bu gibi basit hatalardan bir çok dvd yazıcı çöpe gidebiliyor. bilginize
Alıntı

Eğer yazılımsal ise bunları deneyin;

Nero Express 'de "more" -> "configure" düğmesine basıp, ULTRABUFFER sekmesindeki liste kutusunda "manual configuration"u seçip değerini elle ayarlayın, 50 MB yapın işe yarayabilir.

Yazdırma işlemini yaparken arkaplanda başka programlar çalışmasın, disk defrag yapın, yeterli yer olup olmadığını kontrol edin. Nero yerine başka bir yazılım deneyin.

PMA alanına yazamıyorsanız, normalde kalitesiz medyadan, optik kafadaki tozdan, kayıt yazılımı problemlerinden, kaydedicideki eski firmware 'dan vs. kaynaklanır, %90 medyadan kaynaklanır.
Alıntı

yazılımsal olarak da zaten Hepsini denedim. nerdeyse denemediğim dvd yazma programı kalmamıştı diyebilirim size. hatta medya olarakda hangi boş medyaı atsam anında yakıyordu. zaten ilk 10 dk çalışmayıp 10 dk sonra çalışmaya başladığında artık iyice bunun kesinlikle yazılımsal değil donanımsal bir arıza olduğuna emin oldum. zaten değiştirdiğim kondansatöründe hali beter idi boarddaki beslemeyi çökertiyordu. ben zaten konudada sadece donanımsal olanından bahsetmiştim. yazılımsal hatalara krşı çözümler varda. donanımsal hatalara karşı nette bir çözüm bulamadığım için bende çok uğraştığım bu arızayı artık tamir etmenin verdiği refahla paylaşayım dedim. 4 -5 gündür yazılım dedim olmadı. mekaniği gözü temizledim hatta ayarladım yine olmadı. sonra işte o kondansatörlerden biri bozuk çıktı. ben ikisini birlikte değiştim.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi