What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ProgDVB kumanda düğmeleri

Arkadaşlar ProgDVB'de, teleteks de kullanılan mavi,kırmızı,sarı, yeşil tuşlarını ayarlamanın bir yolu yok mu? Kontrol ayarlarında bu renkli teleteks tuşları yok.
Alıntı

http://skystar-2.com/download/winlirc.zip

winlirc.exe çalıştırın. browse - b2c2.cf dosyasını gösterin. winlirc sağ alt köşeye yerleşmiş olmalı kumanda dan tuşlara bastığınız zaman kırmızı ikon yeşil rengi almalı. ProgDVB yi aç ve kumanda ayarlarında winlirc i seç. kumandaların hepisini dene hangi görevler atanmış çalışıyormu görev ataması yanlış ise aşağıdaki program ile tuşlara farklı görevler atayabilirsin.

http://www.mediatexx.com/download/uicesetup.exe bu programı indirin.
uice programını setup yönergelerini takip ederek kurun. programı açın.

Device Selection tab'ından winlirc'i seçin.

Hardware setup kısmında kumandamızı tanımlamamız gerekiyor. Sağ da Initialize basın.
Command altında kumandanızı tanıması lazım. Eğer tanımamışsa setup düğmesine basın
ve winlirc ayarlarınızı girin autostart winlirc serverden b2cs.cf dosyasını girdiğiniz winlirc.exe yi gösterin.
Kumandayı initialize de tanıdıysa actions bölümünde burada var olan düğmelerenizin sarı ve mavi renkli olarak dökülmüş olmalı. mavilere kendisi görev atamış, sarılara da sizin görev atamanızı bekler bir konumda olmalı. ancak düğmeler gözükmüyorsa sıradan tüm düğmelere basarak hepsinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

sarı gözükenlere tıklayıp sağdaki layout 1 yazan kutucuğa gelerek sağ tıklayın ve new'e tıklayın.
Action definition kısmı gelecek. buradan kendinize göre görevler seçebilirsiniz.
Alıntı

Arkadaşım teşekkür ederim sağolasın.
Alıntı

slm arkadaslar usb winlirc kumanda yı nasıl calıstırcaz skystar 2 2,8 d usb alıcı yı bir türlü çalıştıramadım bilen bir arkadas dökümanları yazarsa sevinirim ne yapacagımı _? kullandıgım prg prgdvb 7,7,3
usb gözü bilgisayar hıd klavye olarak tanıyor ne yapabiliriz _? acaba bu durumu nasıl cözecegiz yokmu bi bilen

bilen varsa [email protected] dan anlatsın lütfen bir türlü yapamadım
Alıntı

dvb dream kullan bukadar basit
winlirc kur
20 kadar program denedim defalarca en sorunsuzu dvb dream14i
Alıntı

(23-06-2009, 20:49)makpet demiş ki:  dvb dream kullan bukadar basit
winlirc kur
20 kadar program denedim defalarca en sorunsuzu dvb dream14i

yok arkadaşım basit deil aver media kartım var bi türlü progdvb yada dvbdream kontrol edemiyorum kumandanın tuşları mausenin okunu çalıştırıyor ... eğer bu işi gerçekden bilen biri varsa bana yardım etsin
Alıntı