What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progdvb Ses ile Görüntü Arasında Kayma

merhaba arkadaşlar en son sürüm ProgDvb kullanıyorum hem pro hem standart kullandım ancak ses ile görüntü arasındaki kaymayı engelleyemedim acaba neden kaynaklanır bu sorun? bu arada video ve audio ayarlarında elecard kullanıyorum...

Bir de karasal yayın ile pc üzerindeki uydu yayını arasında 10-15 saniye fark oluyor, pc üzerinden izlediğim uydu yayını daha geç geliyor karasala göre, acaba bu bi sorun mu yoksa normal mi?

Yaşadığım sorunların çözümü varsa ve paylaşırsanız çok makbule geçecek... Şimdiden teşekkürler...
Alıntı

Progdvb son sürümünde aynı sorunu bende farkettim, Time shift özelliğini devre dışı bırakınca düzeliyor. Yalnız progdvb'nin her sürümünde yüksek sesli kanallarda seste bağzen takılmalar ve hafif kesikli oluyor.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(12-09-2010, 22:55)Metin demiş ki:  Progdvb son sürümünde aynı sorunu bende farkettim, Time shift özelliğini devre dışı bırakınca düzeliyor. Yalnız progdvb'nin her sürümünde yüksek sesli kanallarda seste bağzen takılmalar ve fafif kesikli oluyor.

evet timeshiftten kaynaklanıyor olabilir çünkü eski sürümlere nazaran geriden geliyordu imleci kapattım bakalım, peki bu karasal ile uydu yayını arasındaki fark normal mi?
Alıntı

Karasal yayın ile uydu yayını arasındaki fark normaldir, uydu yayınını yer istasyonundan uyduya çıkıp doğrudan çanakla izliyorsun. Karasal yayınıda ise yer istasyonundan uyduya çıkıyor, uydudan yer istasyonuna oradanda yer istasyonu vericilerinden karasal yayına veya kablolu yayına dönüştürülür, gecikme ondan kaynaklanır.

Alıntı

(12-09-2010, 21:34)hollywood29 demiş ki:  merhaba arkadaşlar en son sürüm ProgDvb kullanıyorum hem pro hem standart kullandım ancak ses ile görüntü arasındaki kaymayı engelleyemedim acaba neden kaynaklanır bu sorun? bu arada video ve audio ayarlarında elecard kullanıyorum...

Bir de karasal yayın ile pc üzerindeki uydu yayını arasında 10-15 saniye fark oluyor, pc üzerinden izlediğim uydu yayını daha geç geliyor karasala göre, acaba bu bi sorun mu yoksa normal mi?

Yaşadığım sorunların çözümü varsa ve paylaşırsanız çok makbule geçecek... Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım bende de vardı sana bu yoları izlemeni tavsiye ederim.

1. Antivirüs programını kaldır ve kaldırılmışken tüm driverleri kaldır ( ekle/kaldırdan ) ses driverleri dahil ve codekleri ve progdvb
2.hepsini tekrar yükle progdvb dahil
3.Progdvb de options ta Timeshift i disable yap

yanlız tavsiyem öncelikle Timeshift i disable yap düzelmez ise yukardaki adımlarıda izliye bilirsin bende düzelmedi ama yukarıdakileri yapınca düzeldi bende SS2 var sende ne var bilmiyorum
artı istersen codek olarak N-Vidia
bunu kullan.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

iyi seyirler
Alıntı

Bence sorun Progdvb nin kendisinden kaynaklanıyor, ben daha önceleride 5.15 li versiyonlardan beridir kullanıyorum o zamanlardada aynı sorun ya vardı yada ben fark etmedim. DVBDream'da böyle sorun yok, zaten sıkı DVBDream' cilerdenim birde adam gibi bir OSD yapsalar şu Dvbdream'a tadından yenmez valla.
Birden aklıma geldi Progdvb 5.15 li versiyonlarında kanal değiştirirken bağzı kanallarda ses var bağzılarında ses gidiyordu, kanal değiştirirken ses gittiğinde codec ayarları ile oynayınca ses gelmeyen kanalın sesi geri geliyordu. Halen aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa işin çözümü: C:\Program Files (x86)\ProgDVB\Filters yolunu izleyerek "Filiters" klasörü içinde bulunan "unregisters" dosyasına çift tıklamak sonra "Filiters klasörü içindeki bütün dosyaları siliniz.

Alıntı