What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ProgDVB Yeni Sürümünde winlirc OSD AyarLarı
Sad 

arkadaşlar Progdvb Yeni Sürümü Olan 4.92 Yükledim Eskiden 4.85.1 Kullanıyordum ve kumanda programım Çalışmasına Ramen hata veriyordu yeni programı kurarken winlirc Sekmesi yok ayarlardada Hem Osd hem Winlirc ayarı yok Yardım ederseniz çok Sevinirim Şimdiden Teşekkürler
Alıntı

Hatada ne yazıyordu?
Ben de 4.85.1 elecard kullanıyorum. Birkaç kusuru dışında (bir kerede iki kanal atlaması şifresi çözülemeyen kanalı açınca osd kanal listesinin açılmaması) dışında çok kullanışlı. Progdvbnin çok sürümü vardır ama hepsinde bütün özellikler yok.
Alıntı

hepsi settings altında control kısmında kumanda seçenekleri var winlirc vs seçersin... osd ayarıda settings altında herhangi bir kanalı açman gerekiyor.. zaten 4.92.4 frameworksuz çalışan son sürüm ve geliştrilmesi durduruldu.

framework isteyen 6.11.6 var o da çok hantal kesinlikle progdvb kullanılmasını önermiyorum.. tam bir işkence..
dvbdream kullan rahatına bak. progdvb gelişeceğine geriliyor maalesef.
Alıntı

dvbdream kumanda porgramını destekliyormu vede türkçe yaması var mı bide sanırım kurulumu çok karışık deli etti bu program beni
Alıntı

dvbdream türkçe kurulumu çok basit kumanda desteği var.
Alıntı

kurulum için kaynak var mı acaba kuramadim turksat3a yok ayrica benim diseq 4lü onunda ayarını yapamadim geniş anlatimli link yada paylaşim yaparsaniz çok sevinicem 4 gündür kafayi ytedirtti bu alet bana
Alıntı

(05-08-2009, 15:52)ozcemoz demiş ki:  kurulum için kaynak var mı acaba kuramadim turksat3a yok ayrica benim diseq 4lü onunda ayarını yapamadim geniş anlatimli link yada paylaşim yaparsaniz çok sevinicem 4 gündür kafayi ytedirtti bu alet bana

Kurarken türkçeyi seçerseniz türkçe olur. Sonradan da settings-language ten türkçeyi seçseniz de olur.
Dvbdream kurduktan sonra kanal taratın. Daha güncel kanal listesi için kingofsattan http://tr.kingofsat.net/satellites.php
mesela türksat için 0420.ini dosyasını disket simgesine tıklayıp indirip
bilgisayarım-c-dvbdream-transponders klasörüne atıp kanal taratın. Dvbdream-Ayarlar -disecq teki 42 e'nin (türksatın) hangi portta olduğu doğru ise bütün kanalları bulur. Mesela türksat için 42 e isimli uyduyu taratın kanal taratın.Kingofsatın yaptığı değişiklik yüzünden kanal taratma listesinde uydular isimleriyle değil dereceleriyle görünmektedirler. Mesela 42 e , türksat demektir. İsim olarak aranırsa bulunamaz.

PROGDVB de ve DVBDREAMDE GÜNCEL KANAL LİSTESİ YAPAMAK İÇİN

http://tr.kingofsat.net/satellites.php BU siteden
Uyduyu seçin.

[Resim: qXV6T.jpg]

Resimdeki yere tıklayıp güncel listeyi indirin. Bu indirdiğiniz dosyayı nereye koyacaksınız?

Bilgisayarım-C-DVBDREAM-TRANSPONDERS klasörüne
VEYA
Bilgisayarım-C-Progdvb-Transponders klasörüne
veya
Bilgisayarım-C-Program files-Progdvb-transponders klasörüne koyun

SONRA mutlaka diseqc ayarlarınıza girip indirdiğiniz uydu frekans listesini diseqcte uygun yere koyun.
Ve Kanal taratma yerine girip kanal taratın.
Kingofsatın yaptığı değişiklik yüzünden kanal taratma listesinde uydular isimleriyle değil dereceleriyle görünmektedirler. Mesela 42 e , türksat demektir. İsim olarak aranırsa bulunamaz.

FAVORİ KANAL LİSTESİ YAPMA
DVBDREAM:
Genel başlığı altındaki bir veya birden fazla kanalı seçip kanalın ismine sağ tık yapın.
Kumanda listesine göndere tıklayın. Böylece teker teker veya beşer onar 1 numaradan itibaren sıralanırlar.
Kumandadan tuşa bastığınızda o kanala gider. Kumandaya giden kanalları görebilmek için kanal listesinin
üstündeki kumanda yazan yere tıklayın. Burada da değişiklik yapabilirsiniz. Sağ tıklayıp sürükle&bırak sıralaya
çentik koyun. Kanalları fare ile tutup sürükleyerek sırasını değiştirirseniz numaraları da otomatik değişir.
[Resim: NzK9a.jpg]
Alıntı

allah razı olsun çok çok hemde herşeyi ayarladım kodec indirip izlicem şimdi çok sağol ya
hocam son bir soru codec ne yüklücez ve ayarını nasıl yapicaz clink yükledim bi kere seyredebildim sonra kapandi eset vürüs var dedi sildi video ayarlarinida anlatsan bi dua adaha ederim
Alıntı

(05-08-2009, 16:17)ozcemoz demiş ki:  allah razı olsun çok çok hemde herşeyi ayarladım kodec indirip izlicem şimdi çok sağol ya
hocam son bir soru codec ne yüklücez ve ayarını nasıl yapicaz clink yükledim bi kere seyredebildim sonra kapandi eset vürüs var dedi sildi video ayarlarinida anlatsan bi dua adaha ederim
Powerdvd kurarsanız hem normal hem HD kanallar için hem de ses kodeğiniz yüklenir. (Düzgün çalışan serialli bir powerdvd kastediyorum powerdvd9 ve 8 de problem çıkıyor genellikle o yüzden powerdvd ultra deluxe 7.3 ü tavsiye edebilirim ) Ekstra ses kodeği olarak ac3 ü de yükleyebilirsiniz ama zorunlu değil. Powerdvd nerden baksan en az 100 mb o yüzden google da küçük kodek paketlerinden birini aratın indirin kurun mesela normal yayınlar için CLVD Pack ve hd yayınlar için de HD Pack 2.1 Hd pakette bir sürü kodek var istemediklerinizin işaretini kaldırın.

Kodekleri kurduktan sonra dvbdreamde
Ayarlar-video dan kullanacağınız kodekleri seçin.
Sırayla video codec,audio codec, video renderer (xp kullanıyorsanız vmr9 iyidir bilgisayardan bilgisayara değişir hangisinde randıman varsa onu seçin overlay, vmr7 veya vista ise evr )
H264 den kullanacağınız Hd kodeği seçin uygula tamam yapın çıkın.
Lİstelerde sadece null..... varsa o zaman sistemde kodek yüklü değildir veya dvbdream o kodekleri görmüyordur.( Powerdvd 9 veya 8 yüklerseniz kodekleri gözükmeyebilir.)
Alıntı

yok olmuyor hangi codeci yüklediysem null yazııyor kanallar var sinyal de alıyor ama ne ses ne görüntü var delircem
Alıntı