What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reklam SMS'leri Yasaklanıyor
#1

Uzun süreden beri beklenen kanun tasarılarından biri olan 'telefonlara kısa mesaj ya da sesli mesaj sistemi ile gönderilen ticari reklamların engellenmesi tasarısı' yarın görüşmeye açılıyor.

[Resim: HkGw8.jpg]

TBMM Sanayi Ticaret Komisyonunda görüşülecek olan Elektronik Haberleşme Kanun tasarısı ile, kişilere yazılı ya da elektronik ortamda onay alınmadan kısa mesaj atılamayacak. Alıcılar bu iletileri hiçbir gerekçe göstermeden ret hakkına da sahip olacak.

Başta bankalar ve telefon şirketleri olmak üzere pek çok farklı sektörden firmalar kullanıcılara kısa mesaj, e-posta veya sesli mesaj gönderebiliyordu.

Yasa yürürlüğe girmesiyle birlikte yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ve benzeri türde yöntemlerin kullanılması sadece önceden izin alma gerçekleşmişse yapılabilecek. Aksi halde otomatik arama makineleri; faks da dahil olmak üzere elektronik posta, kısa mesaj gibi vb. gibi yöntemlerle, pazarlama, reklam ve/veya siyasi propaganda gibi istek dışı haberleşme yapamayacak.

Yasaya uymayanlara ise 1,000 TL ile 10,000 TL arasında değişen oranda cezai müeyyide uygulanacak.
Alıntı
#2

Bilgi için teşekkürler, bir an önce yasalaşıp yürürlüğe girmesi dileğiyle..

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#3

Banada ilk önce reklam mesajı geliyo hemen sonra operatörden ve polis den mesaj geliyor madem bunların farkındasınız engellesenize diyorum içimden.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi