What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şike soruşturmasında 8 Tahliye
#1

Şike soruşturmasında tutuklu olan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve İbrahim Akın'ın da aralarında olduğu toplam 8 kişi tahliye edildi.


Şike soruşturmasında iddianamenin kabul edilmesi sonrasında sürpriz tahliyeler yaşandı.Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi yapılan itiraz üzerine 8 kişinin tahliyesine karar verdi.
Soruşturma kapsamında tutuklu olan Beşiktaş'ın eski yöneticisi Serdal Adalı, Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ve futbolcu İbrahim Akın'ın da aralarında olduğu toplam 8 kişi tahliye edildi. Bu isimlere yurtdışı yasağı getirildi.
İlk duruşma 14 Şubat'ta Silivri'de yapılacak. Tahliye edilenler ilk duruşmaya tutuksuz olarak katılacak.93 sanığın olduğu soruşturmaya ilişkin iddianame cuma günü kabul edilmişti.

KİMLER TAHLİYE OLDU?
Tahliye olan isimler şöyle:
Tayfur Havutçu (seyir yasağı kalktı)
Serdal Adalı
İbrahim Akın (seyir yasağı kalktı)
İskender Alın (seyir yasağı kalktı)
Ümit Karan
Korcan Çelikay (seyir yasağı kalktı)
Ahmet Ateş
Abdurrahman Yakut

Ayrıca Emenike, Hikmet Karaman, Levent Eriş, Mahmut Boz, Serdar Kulbilge, Sezer Öztürk, Sercan Yıldırım ve Murat Şahin hakkındaki seyirden yasak kararı kaldırıldı.

HAVUTÇU BEŞİKTAŞ'IN BAŞINA GEÇEBİLECEK
Seyir yasağı kalkan statlara giriş yapabilecekler. Tayfur Havutçu istenmesi durumunda Beşiktaş'ın başına geçebilecek.

TUTUKLU SAYISI 23'E İNDİ
3 Temmuz'da başlayan soruşturma kapsamında aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu toplam 31 kişi tutuklanmıştı. Son tahliyelerle birlikte tutuklu sayısı 23'e indi.

GÖZLER KÖŞK'TE
Sürpriz tahliyeler yaşanırken gözler Köşk'e çevrildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veto ettiği Şike Yasası aynen Köşk'e gönderilmişti. Yasa aynen geçtiği için Gül'ün bu kez veto hakkı bulunmuyor. Ancak Gül yasayı Anayasa Mahkemesi'ne veya referanduma götürebilir.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj cemocem
09-12-2011, 18:28
Son Mesaj Kaan Sparrow
16-11-2011, 21:59Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi