What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tahliye dilekçeleri verildi
#1
Wink 

Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, İlhan Ekşioğlu ve Mecnun Otyakmaz'ın avukatları tahliye dilekçesi verdi.

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM'den geçmesinin ardından Metris Cezaevi'nde bulunan tutuklulardan bazıları tahliye dilekçesi verdi.

3 Temmuz'da başlayan 'Futbolda şike soruşturması' kapsamında tutuklanarak, Metris Cezaevi'ne gönderilen isimler için tahliye umudu belirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda sporda şike cezalarını azaltan kanun teklifinin kabul edilmesi ile tutuklu spor adamları da tahliye için dilekçelerini bugün vermeye başladı.

Yasa henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmadığı ve resmi gazetede yayınlanmadığı için yürürlüğü girmedi ancak ‘futbolda şike soruşturması’ kapsamında tutuklanan şüphelilerin avukatları tahliye dilekçelerini vermeye başladı. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen avukatlar, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, İlhan Ekşioğlu ve Mecnun Otyakmaz hakkındaki tutuklama kararının kaldırılmasını talep etti.

Yeni maddeyle, 5 yıldan 12 yıla kadar hapis yerine "1 yıldan 3 yıla" kadar hapis cezası verileceği kararlaştırılmıştı.

AVUKAT GÖNENLİ: “BEN DİLEKÇEYİ SAVCI MEHMET BERK’E VERDİM. ARTIK DEĞERLENDİRMEYİ O YAPACAK”

3 Temmuz’da başlayan futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 14 Temmuz tarihinden bu yana tutuklu yargılanan Beşiktaş Teknik DirektörüTayfur Havutçu, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve protokol müdürü Ahmet Ateş’in tutukluluk halleri bu akşam saatlerinde son bulabilir.
14 Nisan’da yürürlüğe giren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’nun 8 maddesi dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan oturumda değiştirilmişti. Kanunda yapılan en önemli değişiklik ise spor müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla bir başkasına kazanç veya sair menfaat temin eden kişilere 5-12 yıl arası ön görülen hapis cezasının 1-3 yıla inmesi oldu. Yapılan bu değişiklik 14 Temmuz’dan bu yana Metris Cezaevi’nde tutuklu yargılanan Havutçu, Ateş ve Adalı’nın tahliye olmaları için önemli bir etken olacak.
Konu ile ilgili açıklama yapan Tayfur Havutçu’nun avukatı Nail Gönenli bugün Havutçu’nun tahliyesi, yani tutuksuz yargılanması için şike soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Berk’e tutukluluğun kalkması için dilekçeyi verdiğini açıkladı. Avukat Nail Gönenli, savcının tutuksuz yargılama kararı vermesi halinde Havutçu’nun bu akşam saatlerinde bile tahliye olabileceğini belirtti. Nail Gönenli ayrıca Serdal Adalı ve Ahmet Ateş’in avukatlarının da savcı Mehmet Berk’e tutuklulukların kalkması için dilekçe verdiklerini sözlerine ekledi.

SAVCILIK 'DEĞERLENDİRME TOPLANTISI' YAPACAK

Henüz yürürlüğe girmeyen yasa değişikliği üzerine gözler soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine çevrildi. Savcılığın ne yapacağı merak konusu oldu. Adliye kaynaklarından alınan bilgiye göre soruşturma savcılığı 'yeni yasanın resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesini' bekliyor. Savcılığın yasanın yürürlüğe girmesinin ardından bir değerlendirme toplantısı yapacağı ve dosya üzerindeki kararını vereceği öğrenildi.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi